Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ViZion

    félisten

    válasz vhw #5 üzenetére

    Az a cég volt az, aminek itthon a 10 éves TV-it még évekig tudtuk nézni és szebb volt a képe, hangja, mint az új, mindenféle TV-nek. LCD TV-nél is a panel csak egy dolog, valami azt is "hajcsa", lásd Dell, Eizo sem gyárt kijelzőt, monitorban még sincs párjuk...

    Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

  • zsolt501

    nagyúr

    válasz vhw #5 üzenetére

    Az előttem szóló ViZion megválaszolta a lényeget.

    Van egy ismerősöm akinek volt Loewe tv-je még a CTR típusból, és bizony nagyon szép képe volt, és bizony a tudása is nagyon jó volt, egy gyűjtő vette meg tőle, mert nagyon szép állapotban volt.

    ''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

  • jacint78

    addikt

    válasz vhw #5 üzenetére

    Nem kötekedésből, de miért, milyen volt az a Loewe?
    Gondolom akkoris valami OEM-től vette a panelt, nem maguk gyártották.

    Kibeleztem annó egy kijelzőhibás darabot. A táp hűtése olyan volt, ahogy én is csinálnám, tehát bolondbiztosra volt megcsinálva, két utas hangszórók amik a minőségibb "hi-fi" cuccok 100%-át leszólta minőségben (gyönyörűen szóltak). Semmiféle OEM cucc nem volt bennük, nem médiatek, meg MST féle tákolmányok voltak bennük, hanem egyedileg programozott Xilinx spartan FPGA-k hajtották a kijelzőt is és minden mást is. :K

    Nem tudom a maiak milyenek, de az a TV a felár minden egyes fillérjét megérte. A tuner nem volt beleépítve, hanem DVI-al volt a TV-re kötve, oda raktad ahova akartad és lehetett cserélni is, ha jött valami újabb. :K

    Az átlag élettartamuk kb. a négyszerese lehetett a piacon lévő többi cucchoz képest. :C Bánom, hogy nem fényképeztem le, minden samsung imádó képébe lehetett volna dörgölni, hogy mi is az igazi minőség. A legtöbb Tv-ben van egy táp és alaplap és kalap kabát, a többi (70%) üres hely, abban a TV-ben a bal alsó saroktól a jobb felsőig nyákok voltak.

    [ Szerkesztve ]

    type your text here..

  • Ed_007

    aktív tag

    válasz vhw #5 üzenetére

    Nem kötekedésből, de miért, milyen volt az a Loewe?
    Gondolom akkoris valami OEM-től vette a panelt, nem maguk gyártották.

    Anno 18 éve tévévásárlás előtt megnéztem jónéhány (kétszáz feletti) modellt. Az akkor Philips képcsöveket használó Loewe képe kimagasló volt: miután megláttam, minden más fakónak, életlennek, szemcsésnek, utánhúzásosnak tűnt. Furcsa módon a Philip modellek (bár jobbnak tűntek színtelítettség, természetesség szempontjából, mint a többi gyártó termékei) jelentősen elmaradtak a Loewe-től, amely etalon volt: a színeken túl már akkor 100 Hz, szélesvásznú formátum, beépített hangszórórendszer stb.
    Ameddig tévét néztem, nem is cseréltem le. :)
    A beállítása gyerekjáték volt, viszont olyan jellemzők voltak módosíthatóak kép- és hang esetén, amelyeket addig sem más tévénél, sem monitoroknál nem láttam (pedig tesztgyőztes grafikus monitort használtam). A csatornák hangolása, rendezése oly mértékig logikus és könnyű, kézreálló volt, hogy ... egy mérnöki álom. :)
    Kíváncsi vagyok a mostani modellekre - lehet, már csak nosztalgiából is megnézem őket. :D
    A mostani áraik egyébként jelentősen kedvezőbbek, mint a korábbiak voltak. ;]

Új hozzászólás Aktív témák