Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bteebi

    veterán

    válasz sb #20 üzenetére

    Ez így rendben is van, de én alapvetően ATX-es gépekről beszéltem, dVGA-val szerelve - vagyis teljesen átlagos otthoni PC-kről. Azoknak azért nagyobb a fogyasztása, mint a jól átgondolt, márkás irodai gépeknek (pl. Dell, de tulajdonképp bármelyik nagyobb gyártó említhető lenne itt).

    A monitor amúgy becsapósabb, mert a mai jobbak már tényleg beérik 20-25 W-tal is (még akár 23-24" körüli méretben is), de azért a régebbi monitorok simán benyeltek 50-60 W-ot is default beállításokkal, de akár még valamelyest csökkentett fényerőn is.

    A fogyasztásnál amúgy szerintem elsősorban az a releváns, amiket gyári/default beállításokkal el tudsz érni. Jó dolog, ha mindent maximálisan downgrade-elve tudsz nyerni 20, vagy akár 30 W-ot is, de azért nem ez a tipikus eset. Az lenne ideális, ha a számítógép - az aktuális feladatnak megfelelően - kellően dinamikusan tudná szabályozni a komponensek feszültségét/fogyasztását, és önmagától el tudná érni a racionálisan minimalizált fogyasztást. (Nyilván alapból is van "némi" energiagazdálkodás, de azért bőven nem azt kapod, mintha saját magadnak állítanád be a rendszert.)

    Egy micro/picoITX-es gép egy egyszerűbb processzorral, integrált VGA-val és paneltáppal meg nyilván jóval kevesebbel (10-20 W, monitor nélkül) is beérheti, de az se a tipikus otthoni/irodai felhasználás.

    Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

Új hozzászólás Aktív témák