Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ekkold

    őstag

    válasz Vesa #50 üzenetére

    +1 Szerintem pl. jobb a Win7, és ez saját tapasztalat. Otthon win7 + XUbuntu -van, munkahelyen Win10. A három rendszer közül a win7-el van a legkevesebb szívás, és a win10-el a legtöbb. A win10 frissítésekor mindíg rettegek, hogy éppen mi fog elszállni, volt hogy frissítéskor törölte a mentett wifi jelszavakat, néha letörölt szoftvereket csak úgy magától, a csúcs pl. az volt amikor a legálisan megvásárolt Eagle7 licenc fájljait törölte le szó nélkül egy frissítés után (szerencsére volt mentés róla). Előző munkahelyemen is tök fura hibákat produkált, pl. volt egy viszonylag drága multifunkciós A3-as nyomtató (+ szkenner +fénymásoló) amire az Office csomag programjai nem tudtak nyomtatni, a többi program viszont igen. Win7 alatt ugyanazzal az office-al minden működik. Megkerestük a M$-t is akkoriban, azt mondták ismert hiba, majd javítják.... ez azóta sem sikerült. Pár hasonló probléma után visszaálltunk win7-re. Azóta nem tudom mi lett a dolog vége, mert eljöttem onnan. De mesélhetnék még anomáliákat. Persze akinél nem jöttek elő ilyen gondok, az nem érti mi is a gond a win10-el "hiszen az tök jó és megbízható". Hát nem, nem az. Kiforratlan, de talán még pár évnyi frissítés, és lesz annyira használható mint most a win7 :) (mint ahogy az elején azzal is voltak gondok, de azóta kiforrta magát)

  • ekkold

    őstag

    válasz Shing #89 üzenetére

    Téged szponzorál a M$?
    Több dolog is cáfolható lenne abban amit írtál, pl. a driver dologgal nemrég szembesültem. Adott egy hardver elem ami teljesen jól működik minden oprendszer alatt (XP, Win7, Win10, Linux, OSx). Konkrétan egy mezei USB / Usart konverterről van szó. Aztán egyszercsak a win10 feltett egy egy újabb drájvert amivel nem működött. Visszatettem a régebbi drájvert, így most megint működik az eszköz - addig amíg a win10 megint úgy nem dönt, hogy felteszi a frissebbet.

    Bár nem windows, de bizonyos szoftverek visszafelé fejlődnek. Pl egyik kedvenc programom a Screamer Radio. Ez egy internet radio program, kicsi ügyes, és nem csak hallgatni lehet vele a zenéket hanem fel is lehet venni (azaz menti a stream-et mp3-ba). Ráadásul tök ügyes, mert ha egy szám közepén megnyomom a felvétel gombját, akkor is meglesz a szám az elejétől kezdve (memóriában pufferel). Aztán kijött az új verziója a programnak, a mezei szabvány win ablak helyett kapott egy szép megjelenésű ablakot, nagyméretű listával, csatornaválasztóval, kicsicsázva. Csak éppen eltünt róla a REC gomb....

    [ Szerkesztve ]

  • ekkold

    őstag

    válasz #16939776 #96 üzenetére

    Hát igen, ha belegondolok még XP-t is szoktam használni, igaz csak virtuális gépen. Van egy-két olyan programom, ami ugyan működne újabb oprendszeren is, de bizonyos okból időnként minden mástól elkülönítve szeretném használni. Mivel az XP erőforrásigénye sokkal alacsonyabb, mint az újabb rendszereké, ezért érdemes azon futtatni (ráadásul egy mai hardveren, virtuális gépen is villámgyors tud lenni az XP).

  • ekkold

    őstag

    válasz haxiboy #192 üzenetére

    Amikor a múltban felfedeztek egy-egy biztonsági rést, többnyire elolvastam, hogy miről is van szó (pl. távoli asztal) és az esetek zömében arra jutottam, hogy engem történetesen nem érintett volna amúgy sem, meert már a telepítéskor kiírtottam az adott szolgáltatást (megintcsak pl. távoli asztal). De pl. nem használok M$által készített internet böngészőt sem. A jelenleg használt Win7 alatt már többször is hardvert cseréltem, és még nem kellett újra telepítenem. Az internetet egy mikrotik routeren keresztül használom, aminek igen széleskörűen konfigurálható a tűzfala - amit ki is használok. Nagyjából ugyanazokat a szoftvereket használom évek óta (kevés kivétellel). Nagyjából ugyanazokat a weboldalakat látogatom mindíg. A reklámszűrővel, a reklámokon kívül az adatgyűjtő oldalakat, és azok beszúrt scriptjeit, és egyék dolgait is tiltom.
    Nem tudom, hogy a fentiek miatt van-e, de az utóbbi évek során nem került a PC-mre vírus, malware stb. Néha azért lefuttatok egy scannelést, de nem szokott találni semmit. A win10-et kénytelen vagyok használni pl. munkahlyen, de itthon köszönöm, de nem kérek belőle. Amíg a Win7-et ki nem nyírják valahogyan, addig használni fogom, bármekkora hisztit is csinálnak belőle, hogy milyen veszélyes. Ha pedig valahogy mégis ellehetetlenítik, akkor ott figyel egy másik partición egy feltelepített XUbuntu, beállítgatva, testreszabva, használatra készen, afféle vésztartalékként. Bootoláskor elég egy másik menüpontot választanom hozzá. Persze a Win7 néhány dologban jobb (néhányban meg rosszabb) de most még szívesebben használom azt...

    Ezt nem kifejezetten neked szántam - egyszerüen csak leírtam a véleményemet, illetve a saját szemszögemből nézve ezt a dolgot.

  • ekkold

    őstag

    Gondolom az még nagyobb eretnekség :) ha elárulom, hogy XP-t is használok. Igaz csak virtuális gépen, de simán internetezek is vele ha szükséges. Úgy gondolom, hogy ha széthekkelik akkor sincs semmi gond, az XP nem fér hozzá semmihez a belső hálón, és mentésem is van a virtuális gépről. De a gyakorlat az, hogy eddig még egyszer sem kellett a mentésből visszaállítanom, vígan teszi a dolgát amikor kell valamire (igaz manapság nem túl sűrűn).
    Van egy olyan érzésem, hogy a Win7 használatának "veszélyessége" is erősen el van túlozva, ugyanúgy mint ahogy a Win10 biztonságossága. Az ismeretségi körömben előfordult olyan, aki a Win7-el kapcsolatos rémhírek hallatán gyorsan felrakatott egy szakemberrel Win10-et (ő nem szakember csak használja a PC-t) Persze lehúzták egy csomó pénzre. Aztán meglepve mondja/tapasztalja, hogy valahogy régebben jobban működött a gépe (persze hiszen régebbi hardver, de win7el egész grödülékenyen ment). Aztán egy másik szakember rendbe tette a PC-t, maradt a Win10, csak leírtotta belőle azokat a felesleges hülyeségeket amit csak lehet vagy érdemes. Most már egész használható az ismerős szerint (majdnem úgy mint a Win7), igaz megint kifizetett egy rakás pénzt. Amúgy meg megúszhatta volna ingyen is, pl. amire használja, az alapján nyugodtam maradhatott volna a Win7 - ha nem pánikoltatják be. De mehetett volna valamelyik könnyen használható linux verzió - észre sem vette volna hogy nem windowst használ, csak annyit, hogy egy picit másabb, mint régebben volt.

  • ekkold

    őstag

    válasz Male #232 üzenetére

    Nálam ezt a feladatot elvégzi a router tűzfala, óránként kb 50...100 új IP kerül fel a feketelistájára. A dinamikus IP címek miatt ezek néhány óra után törlődnek is - de így is folyamatosan 200- 300 IP van feketelistán. De ezek csak próbálkozások, olyan automaták amelyek potenciális áldozatot keresnek, többnyire telnet, ssh, dns, néha postscan. Viszont ilyen módon nálam nincs esélyük, ha csak egyszer is rápróbálkozik pl. a 21 -es portra, (ill. 80 alatt bármire) azonnal feketelistára kerül az az IP...
    Ja meg a VPN-t próbálják néha, de kb. 3 jelszót tud kipróbálni, és már megy is feketelistára az IP... ezek többnyire admin/admin és hasonló kategóriájú próbálkozások, nekem meg egy teljes magyar mondat a jelszavam :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák