Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #56573440

    törölt tag

    válasz #16820480 #18 üzenetére

    "Őszintén szólva neki legalább vannak projektjei"

    Így is van! A legutóbbi is mekkorát szólt! Vegas Loop Baby !!! 155 mph, 4400 utas / óra, autonóm vezetés, és R fuckin G to the B! Én már várom a hyperloopot is, remélem lesz egy Szombathely-Encs vonal rajta, 10 perc alatt leugrani egy ebédre Anyukám Mondta teraszra azért adná rendesen. Meg a termodinaika is olyan elavult már, jöhetne valami új, és ki más lenne erre képes mint maga A clout...

    ;]

    [ Szerkesztve ]

  • #56573440

    törölt tag

    válasz #16820480 #48 üzenetére

    Hát igen, kiragadtad a lényeget, a többi kis szarságról meg ne is ejtsünk szót, mint a folyamatosan veszteséges elektromos autózás, a földbe állított napelemek, technikai szinten semmi újat nem prezentáló akkumulátorok, sima aksikból felépített ipari energiatárolás stb stb stb...

    A leonetet majd nézzük meg bár abban valóban van fantázia, az meg hogy miért ő a nasa fő beszállítója az egy elég hosszú lélegzetvételű téma, de pl az egész alaptézis, miszerint jelentősen olcsóbb újra felhasználni a fokozatot pl hazugság, és az első failsafe nélkül utassal visszatéréskor felrobbanó starship valszeg pontot tesz az ügy végére is, úgyhogy nem lesz itt gond a holdbázissal, vagy marsi túrákkal...

    "online fizetés és átutalások" itt te most a folyamatosan veszteséges -egy ponton havi 10 milla usd or so-, orosz és afrikai hekkerek fejőstehene x.com-ra gondolsz? Amiből az egója, inkopentens hozzáállása és társai miatt kivágták mint macskát szarni, így konkrétan érdemi munkát nem is tett bele abba ami most a paypal csak utazott a vonaton és nézte a tájat a részvények többségével a zsebében miközben a többiek felhúzták a zuhanó gép orrát és fellőtték oda ahova? Thanks Obama

    dabadab

    Ha valaki azt mondja hogy finggal üzemelő gpu-t akar neked kifejleszteni rgbvel, akkor köteles vagy egyetérteni vele, mert Edison meg úgy kegyetlen sok tudós vérverítékes kutatómunkával, iszonyat mennyiségű hibával és kísérletezéssel végül elérte a célját?
    Nem tudom hogy miért akarsz Edison és Musk között párhuzamot húzni, lehet ezen Edison picit besértődne ha élne...

    [ Szerkesztve ]

  • #56573440

    törölt tag

    válasz dabadab #56 üzenetére

    "Ezért lenne jó, ha nem gazdasági analfabéta újságírók közlései alapján tájékozódnál."

    Akko muti a tutit, eddig kb a co kvóta értékesítéséből voltak pillanatnyilag nyereségesek, de a tesla mint cég rég a földbe állt volna a személyi kultusz nélkül...

    "O RLY?"

    Yupp. De nyugodtan linkelj új aksitechnológiát ami nem cgi render meg ígéret, mert a vegas loop is kicsit másképp nézett ki animáción :D Vagy olyat is várok ami alátámasztja hogy nem kb 10%-al olcsóbb / kg az indítás, hanem a belengetett 10x... Ezeknél a kijelentéseknél dől el ki a pr-os és ki nem...

    "ha ennyire érdekel a dolog, akkor miért nem nézel legalább minimálisan utána."

    Alapvetően ott lehet a baj, hogy a minimálisnál kicsit többet néztem utána. Van akinek elég a minimális is, de na, nem vagyunk egyformák. Veled ellentétben én írtam konkrétumokat. Te meg o rly szinten maradtál meg, szóval...

    [ Szerkesztve ]

  • #56573440

    törölt tag

    válasz dabadab #68 üzenetére

    "Tehát azt mondod, hogy úgy, hogy rettenetes tempóban építenek új gyárakat, és még így is nullszaldó közelében van a cég, az azt jelenti, hogy a gyártás veszteséges?..."

    Nem, ezt te mondtad.

    "Akkor most te lépsz, és megmutatod, hogy hazugság, hogy az újrafelhasználható első fokozat olcsóbbá teszi a kilövéseket."

    Sose írtam hgoy nem olcsóbb...

    Az elején még vicces volt, de most már kezd kínos lenni hogy nem értesz magyarul...

  • #56573440

    törölt tag

    válasz #54625216 #69 üzenetére

    "Az "autógyártás nyereséges""

    Tudom hogy mit jelent azért nem írtam hogy az autógyártás veszteséges. Az egész képre mozdtam hogy jellemzően nem az eddig... Ez meg... Igaz...

    "Egy újrahasznosított Falcon-9 fellövés $30 millióba kerül. "

    Igazából még annyiba se ha 100+x használják újra az üzemanyag drágább...

    Lefordítom mert látom nem érted mi a bajom az egész Muskkal, Gwynne-el meg úgy ezzel a jelenséggel... Kiáll közönség elé, és azt mondja, hogy a bfr 10 éven belül utasszállítást fog végezni városok között mint a repülők, csak sokkal gyorsabban nyilván. Naponta akár 10 fuvarral is (igazából több tucatról beszél/rakéta/nap de na) és a jegy valahol a jelenlegi business class árak alatt lesznek... Nem nehéz belátni hogy ez nettó hazugság, mint a hyperloop, az összevissza fúrt alagutak...

    Mondjuk okosabban csinálja mint Elizabeth Holmes az is tény, de annyival sokkal egyébként nem...

  • #56573440

    törölt tag

    válasz dabadab #84 üzenetére

    és a 2010-es li-ion aksi meg a 2020-as között van egy molekulányi eltérés is? Nincs. A Megugró keresletet lekövette a gyártás, így még nagyobb tételben még olcsóbb gyártani... Mondjuk ez elég meglepő fordulat...

    Ez aztán hatalmas akkutechnológiai ugrás.

  • #56573440

    törölt tag

    válasz #54625216 #90 üzenetére

    "Akkor ezt konkrétan mire értetted?"
    Nyilván a cégre.

    "Eleve olyasmiről, aminek a megvalósítása folyamatban van nem lehet kijelenteni, hogy hazugság"

    Nyilván. Hiszen a fizika az úgy működik. Uram isten...

    "Musk közzétett egy ötletet, ami szerinte működőképes lehet"
    100 éves ötlet csak mondom. És eddig nem azért nem csináltak ilyet mert senkinek nem jutott eszébe hanem mert baromság. Ez nem ötlet, ez egy dejo lenne ha álom.

    "Az összevissza fúrt alagutak alatt meg gondolom a Boring Company-t érted, ez mitől is hazugság?"

    Hogy az alagútban a lyuk az nem tétel konkrétan. Az infrastruktúra köré, tűzoltó berendezés, szellőztetés, menekülő utak, etc etc etc. Az meg ezekbe is pont olyan obszcén drága lesz, csak mellé még nehezebben is tartható karban, ha kigyullad egy tesla benne akkor meg...

    "Nem business classról ár alattról, hanem magánrepülő és first class közötti árról beszéltek"

    Egész pontosan economi és business közötti arról beszélt a csaj csak mondom... Tehát te elhiszed hogy egy rakéta naponta 10* felszall és le.

    Nincs több kérdésem... Vegyél tesla részvényt. Sokat. :W

  • #56573440

    törölt tag

    válasz pilóta #88 üzenetére

    Nyilván a li-ion lefed jopar osszetetelt.. . De nehogy már áttörés legyen a 4680...

    [ Szerkesztve ]

  • #56573440

    törölt tag

    válasz #54625216 #98 üzenetére

    "A cég nyereséges"
    Mióta? Eddig mennyi veszteséget termelt? Oké :DDD

    "mely céljai mondanak ellent a fizikának?"
    Pl? a hyperloop? Abból is két út lehet majd, lesz egy Vegas loop jellegű korcs lebutitott semmi meg a siker kommunikáció, vagy megy theranos után.

    " nem csak a lyuk szerepel, hanem minden"

    Álmodni bármit lehet, ezt látom, de Vegasban konkrétan semmi nem került be a lyukon kívül. Semmi... Azt meg a franciák is tudtak ásni ennél sokkal gyorsabban is Anglia felé... Pedig azok előre ritkán haladnak... Szóval...

    "És ezt onnan tudod, hogy"
    Mert 2.5 km lyukat egy évig csináltak és publikus a végösszeg...

    "nem hit kérdés"
    Nyilván nem, hiszen nem működhet. Ha az egyik hajtómű csak egy kicsit szarodik be, meghal mindenki a fedélzeten és a landolási helyen is. Hónapokig tart a teljes vizsgálat, iszonyat pénzbe kerül, hiszen extrém körülmények között üzemelnek, a hiba lehetőséget pedig 0-ára kell redukalni. A repülő jellemzően egy hajtomuvel is leszall. Ez meg nagyon nem...

    "az a bajod Musk-al, hogy amit elért, azt ignorálod, vagy konkrétan letagadod, a céljait meg nem tudod komolyan venni."

    Nem. Az a bajom vele ami a theranos, a waterseer, solar roadways, és a politikusokkal. A népszerűségért és pénzért bármire képesek, a személyi kultusz mindenek felett. Így lesznek olyan követőik, akik vakon, kritikus gondolatok nélkül bologatnak.

    " alapvetően Te dolgod, de milyen alapon jelented ki róla, hogy hazudik?"

    Mert ha nem hazudik akkor teljesen hülye, és csak nem írhatom hogy a szememben ő a tech világ Trumphja, de ha jobban belegondolsz azért valahol pont hasonló a pálya...

  • #56573440

    törölt tag

    válasz dabadab #115 üzenetére

    "Akiket itt felsoroltál, azoknak közös jellemzője, hogy soha, semmit nem produkáltak ígéreteken kívül, "

    Mindegyiknek van terméke... Pont olyan :U

    "Musk meg gyakorlatilag egymaga építette fel az elektromos autók piacát ÉS hozott nagyon radikális költségcsökkentést az űrhajózásban."

    És találta fel a műholdas netet, a rakétát, a lyukat.

    "megint sikerült kifejezetten nem igazat írnod.
    Mondhatni, folyamatosan hazudsz"

    Nyilván a 11 hibás landolás és a 98%-os misszió siker biztos miattam annyi amennyi ;] te meg folyamatosan beszélsz csak nem mondasz semmit... Már szórakoztató se vagy sajnos

  • #56573440

    törölt tag

    válasz LordX #130 üzenetére

    "Nem szar és értelmezhető ára van."

    És ennek ára van... Szerinted mi?

    "de az LV alagutat egész olcsón és gyorsan megoldotta"

    2.5 km alagutat 15 milliárd hufnál drágábban épített, és még egyszer, ez egy lyuk. Nincs menekülő járat , egy szaros mosdó se, 0 infrastruktúra. Ez az olcsó rész. Drágábban mint amiért itthon az alföldi alagutak és völgyhidak készültek. Korrupciós alapon... Lécci ne mondjuk már hogy olcsó vagy gyors, mert nem az... Nagyon nem...

    "Szóval nem, nem ő találta fel egyiket se, de kb. mindegyiket eddig ő hozta el a pórnépnek."

    És mindet külső forrásból mesterségesen pumpálja a hype és a kultusz. És az emberek beszpjak az újabb és újabb viziokat, jövőképeket és bologatnak hogy jaja musk maga oldja majd meg ha kell a gravitációt is, hiszen ő ironman. Közben olyan bődületes fszsagokat kommunikálnak hogy politikus se. Ez a nagy baj... Ha valami piaci alapon olcsó az jó ha valami azért olcsó mert a befektetok számolatlanul öntik bele a lóvét mert muuuuusk akkor nem.

    Egyébként én nem utálom, de pont olyan mint a tesla részvény. Iszonyatosan tulertekelt, van mögötte itt ott teljesítmény, de messze nem ekkora... A tesla mögött az egyetlen valóban nagy dolog nem az aksi vagy a technológia, hanem a töménytelen forgalmi helyzet amit az onvezeto küld haza folyamatosan a bazi nagy dolog... Az összes többi autogyarnak összesen nincs annyi adata onvezeto tanitasra mint nekik...

  • #56573440

    törölt tag

    válasz #54625216 #133 üzenetére

    "Pontosan Musk melyik cége is dolgozik a hyperloopon? "

    Pontosan egyik se, és pont ő is tudja hogy miért. És pont azért említettem. Benyögte hogy mi csodát talált ki, és hogy tök egyszerű az egész, színes szagos concept art, és ment a hype hogy úúúúúristen ez egy zseni minden egyes csatornán. Holott a megálmodott formában nem fog megvalósulni. Soha.

    "mint koncepció miben mond ellent a fizikának?"

    Hogy egy folyamatosan dilatáló sok száz mérföldes csőben nem fogsz vákumot csinálni sehogy ;] És ha csinálhatnál akkor az egy halálcsapda. De a többi tök jó ;]

    "És a végösszeg (45millió) ismeretében kijelented, hogy "obszcén drága"? Csak összehasonlításként: 1 km. metró 1 milliárd dollárba került volna ugyanott. :W"

    és az elvitt volna 4500 utast óránként, rendelkezett volna a szabványoknak és szabályoknak megfelelő menekülőúttal, infrastruktúrával és egy csomó olyan dologgal amik azért vannak, hogy ha gáz van ne égjél benne feltétlenül. Nem guccsi túlértékelt dolgok, hanem pl szükséges biztonsági elemek... Ja nélküle lehet olcsónak lenni, csak a kérdés az hogy megéri? Ha kigyullad egy tesla benne akkor mivan? A tűzoltó hogy jut be hozzá? Ja... De nagyon olcsó valóban :D

    "Mondod ezt nettó hit alapon, mivel semmilyen információd nincs a pontos tervekről, a fejlesztés üteméről, stb. csak korai kísérleteket láttál, de azért mondod a tutit."

    Pont annyira reális elképzelés mint a nap felszínén építeni egy bányaállomást. Nem kell terveket lássak hogy tudjam, egészen biztosan nem fog menni. Eddig a rekorder rakéta 10x lett felhasználva, 9 refurb ment le rajta, és ez éveket vett igénybe. Nem azért mert ráért, hanem mert darabokra kell szedni és átvizsgálni nem csak szemmel... Azt mondja hogy ezt minden egyes nap megteszik majd. Nyilván nyilván. Sőt. Több tucatszor. Tankolják, átvizsgálják, ha kell javítják és mehet is. Sittysutty. Mint a pinty. Menni fog ez valóban sőt!!!

    "Kb. 20 éve mondogatják Muskról, hogy hazudik, vagy hülye, aztán ahogy az eredmények folyamatosan rácáfolnak a kritikákra, úgy csinálnak saját magukból hülyét azok, akik kitartanak a minimum 5 éve vállalhatatlan mantrájuk mellett."

    Én csak 5. Majd 15 múlva magamba nézek ígérem. Vagy dobj majd egy privit pls akkor, el ne felejtsem ;]

    "Ezek azok, amiket ignorálsz vagy letagadsz, mert az indulati alapú következtetéshez próbálod igazítani a valóságot és a kettő valahogy nagyon nincs szinkronban."

    Én nem ignoráltam vagy tagadtam le semmit.Ott kezeltem mindent ahol szerintem kell. Lőrincünk sem nemzeti kincs, és nem fogom elhinni senkinek hogy egy zseni vállalkozó. A nasa szúrja évek óta az usákok szemét, mivel baromi drága. Így viszont a saját küldetéseiket egy darabig át lehet tolni oroszokra, de azok a katonai cuccokat nem fogják szívesen felvinni... A többit rakd össze magadnak pl ha a spacex-el kapcsolatos véleményem érdekel. Az eredmény meg hogy senki se lázad, sőt a csillagos lobogó alatt mindenki IS tapsol. Szerinted ha 30 millás indítást a nasa elkönyvel 315 millának akkor ott a politikusok alatt mennyire szedik szét a széküket azonnal? Így viszont mindenki boldog.

    "akik axiomának veszik, X politikus gazember, bűnöző, stb."

    Nem. Aki azt mondja hogy szavazz rá és megoldja az ingyen áramot, a mávot a kórházakat, a szegénységet és 4 év múlva megvesszük a németeket kilóra, teljesen egyszerű és triviális módszerrel, akkor arra joggal mondjuk azt hogy hazudik. Ha Musk csöndben tenné a dolgát és nem nyilatkozna olyanokat amilyeneket, prezentálna cgi álmodozást úgy mintha faék egyszerű lenne, akkor semmi bajom nem lenne vele. Cook a Tim se szúrja a szemem, de ha a következő keynote-on azt mondja hogy az iphone-tól a mac pro-ig mindenben quantum proci lesz ami milliószor gyorsabb mint a honeywell bármilyen terméke, akkor várhatóan az első 10 komment között leszek én is és mondom hogy megakisfszm is :U

    Az a baj hogy a kritikus gondolkodás szikráját se látom benned, egyszerűen elfogadod tényként hogy hát ja végülis tökre oké bármit mond. Innentől kár beszélgetnünk, mert nem változtat semmin, én nem tudok dogmatikusan elfogadni dolgokat, te meg nem vagy hajlandó alapvető dolgokba se belegondolni.

    Na pá

    [ Szerkesztve ]

  • #56573440

    törölt tag

    válasz azbest #180 üzenetére

    Ja jelenleg kb 600 méter a megálló. A második ütem amit elkezdenek már a reptérig ér és nincs minden sarkon beszallas... De még mindig nem tudni hogy jut a lyukba mentő, tűzoltó... Onnantól lehet csinálni rendes szelloztetest, tűzoltó rendszert, zsilipelt menekülő járatot, és a többit. Így is biztos gyors lesz és olcsó és jó is :DDD

    Remélem itt is az van alairva mint a mostaninál, addig nincs pénz amíg nem teljesül az ígéret... Végülis eddig a projekt ingyen volt a városnak és nem úgy néz ki hogy egyhamar fizetni kéne ezért, a tesla önköltségi áron kapott reklámot, mindenki nyert. A befektetok nem, dehat ez egy startup, úgyhogy belefér.

  • #56573440

    törölt tag

    válasz #54625216 #211 üzenetére

    Tök jó lett volna ha tudsz olvasni... Szöveget értelmezni, de sajnos muskétástól többet nem vártam... A linkelt videó tökéletesen mutatja hogy mekkora a sötétség arra. Csak vákuum nem volt, sebesség, meg semmi ami a koncepció lényege. Mindjárt hasra esek hogy építettek egy henger alakú vonatot egy csőbe. Te meg tapsolsz hozzá és büszke is vagy rá.

    További szép napot ;]

Új hozzászólás Aktív témák