Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ren Hoek

    veterán

    válasz Partizan182 #14 üzenetére

    Na meg hülye lesz az LG olcsó OLED-et kiadni, mikor még van egy tetemes low, mid és prémium LCD szegmense is. Ahogy kijönnek a számok gyártásban, szerintem egész pályás letámadás lesz, 1-2 éven belül, és maximum a low szegmensben tartja meg az LCD-t.Kivétel ha olcsóbb lesz inkjet OLED,mert akkor oda is leszivárod.

  • Ren Hoek

    veterán

    válasz Ijk #22 üzenetére

    +1
    Bennem pont ez fogalmazódott meg. Ez így szakmaiatlan.

    Pl a QLED-et szarrá verte az OLED.

    500K feletti szegmenst kéne összevetni, egyből kiderülne, hogy hol tart az OLED
    Mivel ez alatt max a 910 vagy A7 volt, amit már kapni se lehet (910) ...

  • Ren Hoek

    veterán

    válasz hypno skate #24 üzenetére

    Ez a tv-nél kb a DVD minőség.

    Mondjuk ezt kötve hiszem, hiszen már évek óta alig lehet kapni HDReady TV-ket. (Talán már nem is lehet)
    A legtöbb TV-t jelenleg FHD-ben adják el...60-120 között mondjuk.

    Most 2018-ban jutottunk el oda, hogy már az olcsóbb 100K-s szegmensben is kezd kivezetődni a FullHD ... már az olcsóbb LCD-ket is 4K-ban gyártják 40 col körül.

    A sweet spot szerintem 100-150 körüli belépő és mid level TV-knél van jelenleg. A hulladék szar márkák mennek csak ez alá minőségben és árban is... esetleg kisebb 32 colos TV-knél lehet más felhozatal.

    Kinek mi az igénye, de azért ne általánosítsuk, hogy a 40 colos HDReady lenne az igényesség csúcsa és sweet spot sales szempontból.
    Az olcsó FHD és 4K belépő LCD-k azok.

    [ Szerkesztve ]

  • Ren Hoek

    veterán

    válasz SunMount3r #26 üzenetére

    Majd talán 2019-ben lesznek kisebb OLED-ek. Ár is reális, de inkább 2020...

  • Ren Hoek

    veterán

    válasz SunMount3r #33 üzenetére

    40-es 4K teljesen jó asztalon... ha nem kell ne vedd meg. :)

    Valakinek jó, valakinek 32 col is elég ,

  • Ren Hoek

    veterán

    válasz hypno skate #46 üzenetére

    Miért lenne mesterséges igény a 4K, mikor 65-75 colnál már tényleg van jelentősége.

    Emellett már 55 colon is azzal az előnnyel jár, hogy nem látszik a képernyő pixelessége, 2 méterről közelebbről nézve. Avagy monitornak, játékra használva is jó közelebb ülve.

    Az, hogy neked valami elég, abból miért következik az, hogy felesleges? Főleg úgy, hogy soha nem volt 4K HDR OLED tv-d. Hogyan tudnál véleményt alkotni, ha nem is volt soha ilyen géped? Nem értem ezt a gondolkodást.
    Én is élveztem a feketefehér Junoszty TV-n a Commodore 64 játékot, és mai napig előveszek Dosboxon akár 800*600-as game-t is.... még sem gondoltam, hogy felesleges lenne feljebb menni.

    A 8K valóban optikailag már túlmutat azon ami egyértelműen és nyilvánvalóan hasznos.

    ...de nézz meg egyszer 4K HDR-ben OLED-en egy filmet, aztán térjünk rá vissza.

    [ Szerkesztve ]

  • Ren Hoek

    veterán

    válasz mzso #48 üzenetére

    Nekem albérletben is 180 cm a szoba nézési táv, és családi házunkban is 1.8-2m az a része a nappalinak. Oda bőven jó egy 55 colos TV, bár még elviselnék simán egy 65 colost is.

    Tehát ha valaki 3-4 méterről néz TV-t annak valóban sokkal nagyobb képátló kellene... de nem a 4K miatt, hanem mert oda egérmozi az 55 col.

    Szóval a 3-4 méter egyáltalán nem praktikus, hanem egy horror ha valaki normális képátlójó képet szeretne nézni.
    Inkább átalakítanám a lakást és nézném 2- 2.5 méterről a 65 colos TV-t, mint 3-4 méterről...

    Szegény ember verziója ez :). A gazdagok meg vegyenek 100 colos TV-t aztán nézzék a terem másik végéből :)
    ...de szerintem a legrosszabb verzió ha "kis" 55 colos egérmozit néz valaki 3-4 m-ről.

    [ Szerkesztve ]

  • Ren Hoek

    veterán

    válasz Ijk #51 üzenetére

    Csak azt nem értem, hogy mi kára származik a 4K elleneseknek ebből a folyamatból? (egyébként 99%-ban olyanok ellenzik amúgy akinek nincs ilyen TV-je. Akinek van, az meg gyűjtögeti az egyre terjedő 4K tartalmakat... és ha nincs, nézi FHD-ben)

    Mi a rossz abban, ha jóval a forrásanyag-ellátás előtt elterjed a 4K kijelzőtech? Mert aki 4K-s eszközt vett, annak ez egy rohadt nagy örömhír, hogy a WC-be is 4K 32 colos TV-ket adnak el fillérekért, és letűnőben az FHD.

    Személy szerint én baromira örülök ennek, és pont szarok a fogyasztói magatartásra. Ez egyre nagyobb nyomást gyakorol a tartalomkészítőkre is, és egyre több natív 4K tartalom lesz + a CGI is 4K-ra készül.
    Mire lesz pénzem 3-4 méteres nappalira és 80 colos OLED falra, addigra a 4K HDR standard lesz, és végtelen mennyiségű tartalom lesz rá...
    A 4K-nak vannak vitathatatlan előnyei jelenleg is, sőt inkább azt mondom a 4K az ami még PONT megéri váltásban.

    Ha a userek és a piac is megelégedne a DVD minőséggel, ahogy itt írták, akkor soha a büdös életbe nem lennének nagy felbontású filmek és sorozatok, ez halál biztos.

    Kinek lenne jó ez? Így nem tartogathatják a TV-t 15 évig? Vagy társadalmi felelősségvállalás? Nem értem :N

    Vagy 100 colos HDReady plazmát akartok a nappaliba 80 méterről nézve? ;]

    [ Szerkesztve ]

  • Ren Hoek

    veterán

    válasz dabadab #54 üzenetére

    Pontosan... ráadásul van még egy másik előnye is... a 4K 55 colon, és azalatt már akkora PPI hogy a pixelhibákat nagyítóval kell keresni. Egy 40 colos 4K olcsó LCD TV-n teljes mértékben észrevehetetlenek a dead pixelek.Szerintem ez csökkenti a selejtarányt, és nem küldik vissza 100-ával a TV-ket "pixelgaranciával"

    55 col FHD-n pl már baromira látszik 1-1 dead/hotpixel, míg 4K-ban csak nagyon közelről.

    Személy szerint örülök, hogy eltűnt ez a fogalom TV-nél és telefonnál is, hogy pixelhiba. Sötétben, full fényerőn néztem a sima 1280x720 5 col telefonomat, és legalább 10 besült pixel van rajta, de normál használatnál észrevehetetlen. 800x480 5 col, már vinném vissza a francba 1-2 pixehibával.

    TV-nél/monitornál ugyan ez...

    [ Szerkesztve ]

  • Ren Hoek

    veterán

    válasz mzso #61 üzenetére

    Ezt csinálja pontosan, de ott a méregdrágán felépített LCD sora is. Nem fogja kikukázni hidd el...
    Egyelőre még nem éri meg, és így sokkal többet szakíthatnak.

    Hidd el ki van ez számolva dollárra pontosan.

    Majd ha megéri, lesz egész pályás letámadás, talán 1-2 éven belül.

    [ Szerkesztve ]

  • Ren Hoek

    veterán

    válasz mzso #65 üzenetére

    Úgy értem, hogy ezt készíti elő, mert fokozza ezerrel az OLED gyárak és az inkjet OLED printing technológiát... hamarosan eljön az a pont, amikor billen a mérleg, és a hagyományos LCD-t drágább lesz gyártania, mint az OLED-et.

    Tehát pontosan ez történik, csak még nem érezzük a hatásait.

    Ha lenne egy cég, amelyik mondjuk perovszkit elektrolumineszcens panelt tud gyártani nagy mennyiségben, olcsón, akkor nem szarakodna, hanem felfuttatná ezerrel a gyártást, mert kapna mondjuk 10 mrd dollár tőkeinjekciót hirtelen. Ott a gyártási költségek minimalizálása és gyártás felfuttatása lenne a lényeg.

    ....Viszont ez nem mindig triviális kérdés! Beszéltem erről több CEO-val is... egyik startup cég pl majdnem belebukott a tömeggyártásba a terméküknél. Ehelyett átálltak specializált kis elemszámú de drága termékre, és láss csodát, virágzik a cég, most építik a gyárukat éppen. Nem mindig a legjobb döntés a tömeggyártás, mert a piacot ki kell ismerni és kipuhatolni. Azért azt is tudni kell, hogy ezek borzasztóan drága befektetések, és olyan szintű tőkeinjekció kell, amire kevesen képesek. Még az LG is szépen megfontolja, hogy megéri-e neki milliárdokat invesztálnia és agyontolni a gyártást, mikor az emberek a mostani gyárakból kijövő LCD-t is megveszik, mert nem is látják a különbséget.

    Nyugodj meg, az jött ki, hogy megéri... tehát rajta vannak a dolgon, de semmiképp nem érte meg nekik ajtóstól berontani a házba. Ezek itt nagyon bonyolult számítások, és most is sok közgazdász és matematikus dolgozik éppen rajta, mikor éri meg billenteni.

    [ Szerkesztve ]

  • Ren Hoek

    veterán

    válasz vighdavid #71 üzenetére

    LG OLED B7-nek pl 21 ms az input lagja, tehát egérmozdítástól ennyi telik el a monitoron történő változásig.

    Ez egész jónak számít, már játékra is alkalmas... monitoromnál azt hiszem nekem 15 ms volt.

    Viszont van egy másik érték is, ez gray to gray response time, ez szimplán megmutatja a képváltások közötti időt egy adott pixelnél.

    Ebben az OLED nagyon jó, 0.2 ms, tehát szinte azonnal vált.
    Az LCD lomhább, egy nagyságrenddel 2-8 ms attól függően milyen panel és itt utánhúzás alakul ki.
    Az IPS amúgy bár valamivel lassabb, sokkal pontosabban jeleníti meg a képet. Cserébe kontraszt rosszabb. VA -nál jobb a kontraszt, de emiatt nehéz megoldani jól a gyors képváltást. A sima újabb 60 Hz VA panel pl összegányolja a részleteket forgatáskor, a gamer 120 Hz-es pedig villogtatja a ledeket és így kevésbé látod ezt a jelenséget.

    ...de ez utóbbi más jelenség, mint az input lag, max hozzáadódik képváltásonként a késésre.

    [ Szerkesztve ]

  • Ren Hoek

    veterán

    válasz Partizan182 #74 üzenetére

    [link]

    Nekem van mind a kettő VA monitor és IPS Dell is ( és OLED is.)

    A VA-n a fent látható részletvesztés történik. Az apró részletek, kontrasztos élek gyakorlatilag eltűnnek forgáskor. Egy mezőn ultrabrutál látszik! Pedig papíron vmi 2 ms GTG.
    Ezen némileg javít a 120 Hz + strobing...de nem is olcsóak azok a monitorok, és szerintem ha nem tudsz magas FPS-t, akkor ugyan ilyen kalap sz.r az egész.

    IPS-nél minden részlet tökéletesen megmarad, cserébe fos a kontraszt.

    Sajnos én hülye, megtartottam az IPS-t, és amióta összehasonlítottam a kettőt... azóta jöttem rá, hogy mennyire gáz. Ezen nem is lehet nagyon javítani kristályok tekintetében, csak trükközéssel.

    [link]

    Itt még jobban látszik... Lehet egy VA usernek fel se tűnik egyébként, egészen amíg meg nem próbál mellette egy IPS-t ;]

    Igazából a jelenség pont a "trükk" miatt van, ha forogsz, majd megállsz. Ha high-on van ez a response time javító feature, akkor meg overshootol, és az is gáz...ha kikapcsolod, akkor meg baromi csóvát húz. Egyszerűen a VA kristályok lomhák nagyon. IPS-nél ez nem látszik, cserébe tök átlátszó a feketéje. Egyszerűen más jellegű a két GTG váltás... Pedig a Dellemnek is valami 8 ms a GTG-je, tehát papíron sokkal gányabbnak kéne lennie, és mégsem. Minden fűszál a helyén a mezőn.

    [ Szerkesztve ]

  • Ren Hoek

    veterán

    válasz Partizan182 #78 üzenetére

    Engem ez vitt rá az OLED-re, és hogy felvegyem a félmila diákhitelt, (just kidding :D ... nem sajnáltam rá a dellát, megérte)

    Viszont én nem tudtam az igazi okát, szóval én köszönöm, hogy kinyomoztad. 100 ms azért elég durva. :Y
    Az az érdekes, hogy csak akkor tűnik fel, ha játszol, és apróbb egérmozgást végzel, vagy böngészésnél pl. Szerintem filmnél/sorozatnál nem jön elő szinte soha, természetes mozgásnál, ami eleve motion blurrolt (24p)

    120 Hz és a strobing azért segít rajta, Samsung megoldotta.

Új hozzászólás Aktív témák