Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dolon75

    aktív tag

    válasz Hieronymus #25 üzenetére

    De. Hatalmas eltérés van.

    A programozás az, amikor a fejlesztő leírja a kódot, amit a számítógép végrehajt, gondolkodás nélkül.

    A tanulás az, amikor az elvárt eredményt adja vissza valami, mondjuk egy ember, adott feltételek teljesülése esetén.

    Ezt próbálják most a különböző gépi tanulási módszerek utánozni.

    Pa-kah! Pakah-pakah Pa-kah! Bokata-Bokata Pa-kah! Pakah-pakah

  • dolon75

    aktív tag

    válasz Hieronymus #33 üzenetére

    "A programozás az, amikor az inputnak a tulajdonságai alapján választ a program outputot."

    Hm?
    A program választ bármit? Hogy?
    Értem, hogy feltételekre gondolsz, elágazásokra, de azt nem a program határozza meg, hogy milyen inputokra hogy reagáljon. Nincs döntési helyzetben, ezeket a fejlesztő írja elő.
    Amit kap, az alapján determinált a működése.

    Ellenben amikor megtanulunk valamit, akkor dönthetünk úgy, hogy mégis másképp csináljuk, illetve el is felejtjük sokan, amit megtanultunk, de nem használtuk.
    Nincs meghatározva, hogy úgy kell tennünk, dönthetünk másképp, akár annak tudatában, hogy amit csinálunk, rossz lesz.

    A mai "MI"-k úgy hoznak eredményt, hogy nem tudják, hogy az jó-e, vagy sem.
    Az eredmény után meg kell nekik mondani, hogy mennyire volt jó a döntésük. És ebből "tanul" valamit.

    Ez még nagyon messze van attól, hogy tudja a gép, mit kell elérnie, és akár önálló döntéseket hozzon, új stratégiát dolgozzon ki, anélkül, hogy sokszor próbálkozva, pusztán közelítő módszerrel elérje a kívánt célt.

    [ Szerkesztve ]

    Pa-kah! Pakah-pakah Pa-kah! Bokata-Bokata Pa-kah! Pakah-pakah

  • dolon75

    aktív tag

    válasz Hieronymus #49 üzenetére

    Alexás tapasztalatodra kérdezném:
    Mondhatjuk egyáltalán azt, hogy megértette, amit mondtál neki?
    Hiszen az, amit a végén írtál, rá még jobban illik. Keresett a kapott hangminta alapján egy utat. És mivel talált, elindult rajta.

    Még egy gondolat.
    Alexa egyelőre (?) nem tud önállóan gondolkodni. Sok ember viszont nem akar.

    Pa-kah! Pakah-pakah Pa-kah! Bokata-Bokata Pa-kah! Pakah-pakah

  • peppa

    tag

    válasz Hieronymus #49 üzenetére

    Én arra különbségre gondoltam, hogy ha valamilyen lény képes megváltoztatni a viselkedését az nem ugyanaz, minthogy tud gondolkodni, vagy érezni.

    pl.: a kutya az emberből érzéseket vált ki, ami hatással van az ember lelki működésére, ahogyan viszonyul az érzékszervi tapasztalatokhoz (ugyanez visszafelé is működik).

    A gondolkodás képessége nem feltétlenül jelent nagy innovatív dolgot. pl.: a leeső tárgyak megfigyelésével fel tudom fedezni a gravitációt, mint univerzálisan ható erőt és erről képes vagyok fogalmat alkotni. Ilyet az állat nem tud, de képes a viselkedését megváltoztatni és érezni.

    Az A.I. egy ember által alkotott gép, bizonyos szempontból bekorlátozza a lehetőségeit. Ebből a szempontból az élővilág növényi szintjét sem éri el. Az ennél magasabb szintű állatvilág képes az érzésekre és az ember a gondolkodásra. Más szempontból viszont sokkal többre lesz képes amire az növény, az állat, vagy az ember.

Új hozzászólás Aktív témák