Új hozzászólás Aktív témák

  • Hieronymus

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz peppa #48 üzenetére

    "A gyerekeimnél azt láttam, hogy kicsiként megtanulták használni a szavakat, kifejezéseket és a szituációnak megfelelő módon használták. Eleinte azt hittem, hogy értik is amit mondanak, de kiderült, hogy nem értik, csak utánoznak. "

    Ez a tanulási folyamat. A kapott inputhoz egy alkalmas tűnő outputot társít a gyerek. A válaszban olyan szavak beletartoznak, amiket már ismer a válaszoló, de nincs tisztában a szó tartalmával. Egyszer majd kiderül a szó mögé rejtett tartalom is. Azt azért hozzá kell tenni, hogy a gyerekkor végén nem hal ki az emberből ez a képesség. Ki is használják. Például reklámipar erre is épít.

    "Azt látom, hogy az ismétlések számával inkább a készségeik vannak arányban, de az hogy mit értenek meg a világból, milyen fogalmakat alkotnak, az egy minőségi változás, fejlődés eredménye."

    Pontosan így van. A régi közmondás szerint is, ismétlés a tudás anyja. Vagy a gyakorlat teszi a mestert.

    "Egy macska akárhány ismétléssel sem fog olyan fogalmakat alkotni a világról, mint egy gyerek 10 évesen..."
    Ez fordítva is igaz. A 10 éves gyereknek se lesz fogalma az az egérfogás fortélyairól.

    Az emberek közelében élő állatok közül a sertések a legintelligensebb állatok. De sohasem tudtak olyan kapcsolatot kiépíteni az emberrel, mint kutyák és macskák. Ez a két állatfaj manipulálja az embereket. A kutyák termelnek egy olyan hormont, amely csak az ember gyerekeiben van jelen. Egyetlen célja a hormon termelésének, a kötődés gyors kialakítása. Ezért szoktak gyerekpótlékként tekinteni a kutyákra.

    "Az A.I. tanulási folyamata nekem arra hasonlít, ahogy az állatok viselkedései kialakulnak és az emberek a szokásaikat alakítják ki: pozitív és negatív megerősítés mentén erősödnek és halnak el bizonyos viselkedésminták"

    Meg is érkeztem ahhoz a mondatodhoz, amelyikkel nem értek egyet.

    Habár több iromány is tárgyalja az A.I. tulajdonságait, de jelen pillanatban nem tudjuk miként fog működni. A mai asszisztensek még csak ismert szituációkat képesek kezelni.
    Tegnap Alexa megkérdezte, mennyi csillagot adok a három hónapja vásárolt offline társasjátéknak. Mondtam neki, hogy ajándékba adtam. A válasz az volt, hogy számmal mondjam 1 és 5 között. Mondtam neki nem tudom. Ezt megértette. A kérdést használta Alexa, mert előírták neki. De a kérdés lényegét nem értette. Mint a gyerekek beszélgetésükben.
    A háziállataink is megváltoztatják a viselkedés mintáinkat. Kölcsönös a trenírozás.

    Most sokan besértődhetnek azért amit leírok.
    Az emberek döntőtöbbségének nem volt és nem is lesz egyetlen önálló gondolata. Az adott helyzethez hasonló mintákat keresünk és a megtaláltak közül választunk egy döntési helyzetben. Ha meglátnak egy eddig még nem ismert és hatékony módszert, "hogy ez nekem miért nem jutott eszembe" jellegű reakciókat szokott kiváltani a helyzet. Nem juthatott eszébe, mert a készletből még hiányzott ez a fajta minta. Az IQ teszt is olyan feladatok sorozata, amely a közvetlenül tanult dolgok mellett az elsajátított folyamatkezelések mennyiségét méri. És ezek hatékonyságát, a megoldási sebességgel.

    Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

Új hozzászólás Aktív témák