Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • schawo

    titán

    válasz vicze #137 üzenetére

    Az entreprise amúgyis csak upgrade formájában érthető el, nem?

    evDirect villanyautós töltőhálózat

  • Kansas

    addikt

    válasz vicze #137 üzenetére

    No igen, a GUI erősen ízlés kérdése, én pl. szeretem, hogy a Win-gombra jobb klikk után ott van minden ami egy átlagos adminnak kell, viszont az új Server Manager-től agyfaszt kapok.
    A frissítás kontrollja: GPO-ból letiltod a Windows Update-et(esetleg a céges tűzfalon is), onnantól magától nem települ, aztán SCCM-mel elintézed hogy akkor menjen ki, amikor te akarod. Userkének lehet figyelmeztetést küldeni amikor publikálod, aztán 1-2 hétre rá mehet mandatory-ba, és ha ezzel együtt annyira hülye, hogy megvárja míg meeting lesz, akkor így járt - nevelni kell a usert is.
    Nekem inkább az a bajom az új rollup módival, hogy nem lehet szelektíven patcheket kihagyni, ha validációkor(ami kell, update-re és driverre is) kiderül, hogy MS-ék elcsesztek valamit - az év elején elég sokat szívtuk amiatt, hogy mivel az egyik fixet nem akartuk kitolni, a teljes update folyamatot fel kellett függeszteni vagy 3 hónapig.

    Candy crush: no igen, kivehetnék már a játékokat a céges verziókból - bár mikor az IBM-nél dolgoztam, láttam már RfC-t az MS Pinball frissítésére egy terminál szerveren ;]
    Addig is, míg nem veszik ki: PS "get-appxpackage *candycrush* | remove-appxpackage", oszt jónapot.

    Azért néha visszasírom a '90-es éveket, amikor még telepítéskor meg tudtad mondani, melyik komponens menjen fel, most meg next-next-finish, aztán állhatsz neki lepucolni a fölösleges szarokat kézzel/scripttel, gyakran még Linuxon is.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

Új hozzászólás Aktív témák