Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szitaati

    aktív tag

    válasz Somatom #3969 üzenetére

    big-J megy rá ezekre, én nem kampányolok a "teljesítményszörnyek" mellett (big-J se persze, ne értsetek félre). Értem ez alatt az ilyen 3-5 kW-os gépeket.
    Mindegy, ezen évekig polemizálhatnánk, nálam egy BBS02 vagy egy TSDZ2 épített gép nem para, sőt. Az én 125 kg-om alá szerintem bőven elfér a 750W.
    Melóba járni tempósan, hazamenetben megizzasztani magam nekem tökéletes.
    Az smkp 2-3-5 kW-os gépekkel szemben ezeken van egy motor a középcsapágynál, egy akku a palacktartó helyén meg némi külső kábelezés. Nyilván barkácsabb megoldás, mint egy gyári bringa (bár az agymotoros gyáriaknál szerintem jobbak...), de erősebb is, gyorsabban is megy (kb. ez a másik választás, hogy válaszoljak), olcsóbb is (ha van egy jó bringád amit átépítesz). Nekem ez így bőven pozitív.
    Rendőr urakkal meg kb. még egyszer se találkoztam az elműlt 20 évben (csak autóval) és ezekről nem süt, hogy nem bicikli (szerintem).
    Ha a nyomatékszenzor a szempont, akkor ott a TSDZ2, ha az erő, sebesség számít akkor inkább a Bafang. Mindkettővel elég sok km-t megtesznek külföldi fórumokon, ha el is romlik valami, az kb. annyiba kerül, amennyiért egy Bosch szervízben max köszönnek :D

    Persze súlyelosztás, geo ezek a gyáriak mellett szólnak, de legyünk őszinték, azért elég kevés ember feszegeti a határait (használja rendszeresen sportcélra) a bringáját. A többi, alkalmanként terepre tévedőnek ezek nem olyan erős szempontok. (hú, mit fogok ezért kapni :D )

    [ Szerkesztve ]

    "Lebegőpontos regiszterek vagyunk az átmeneti tárolók bizonytalan mágneses mezején"

  • big-J

    őstag

    válasz Somatom #3969 üzenetére

    Van, akinek csak az a lenyeg hogy menjen, esetleg olcso legyen. Na ok vesznek olyan motrot, ami biztos eleg (olcsot es tul nagyot) es olyan akksit ami olcsobb cellakbol lesz (es nagyobb). Esetleg vazbol sem olyat valasztanak, hogy be lehessen valahova rejteni a dolgokat, akksit is keszen vesznek ahelyett hogy a vaz format egeszitse ki.

    Tervezes es penz kerdese, hogy minek nez ki vegul.

    #3970

    Nem feltetlenul kell rosszabbnak lennie sulyelosztasnak. Ha a vazcso ala megy az akksi, es nem er lejjebb a fogasnal, pl lejjebb lesz a suly mint a gyariaknal.
    Ez a spitzung forma, amit ez eredmenyez, joval lejjebb teszi a sulyt mint vaz fole vagy vaz belsejebe rejtett dizajnok.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák