Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz jilian #2002 üzenetére

    Ezek a tesztek kb hasonlóak mint a politika, elolvashatsz minden cikket, meghallgathatsz minden beszédet, de az igazságot mindig neked kell összerakni, valahol a kettő között. :) Szóval nem szentírás amit egy tesztelő leír, ők sem függetlenek, vannak szponzorált cikkek stb. Én szeretek a saját tapasztalatra hagyatkozni, nekem a Brose tűnt a leghalkabbnak, egyértelműen. Közvetlenül utána próbáltam Shimano-t, Yamaha-t, és akkor nekem meg épp Bosch volt sajátként, most meg Shimano van sajátként. Brose halk, minimális rezonanciával, az összes többi meg hasonlóan hangos. Bosch kicsit agresszívebb, Shimano kicsit vékonyabb hangon szól, Yamaha meg a kettő között. Itt nagy különbségek nincsenek. És ugye az sem mindegy, hogy épp milyen vázban van a motor, mert egy karbonban csendesebb tud lenni, és az alu vázak közt is van különbség. Az új 2020-as CX-et nem tudtam még kipróbálni, de a tesztek alapján van egy fura, lánc zörgéshez, csapkodáshoz hasonló hangja, de ez csak teszt, alátámasztani, megcáfolni nem tudom. Illetve a Bosch esetében, mármint ugye az előző generációnál, nekem az nem tetszett, hogy nagyon gyorsan megzabálta az olajat a láncon. És ha kiszáradt, akkor nagyon zajos lett a hajtás. Shimano sokkal jobb ebből a szempontból, ritkábban kell olajozni. Valószínűleg a régi Bosch kicsi lánckereke miatt volt ez.

    [ Szerkesztve ]

  • baluka

    tag

    válasz jilian #2002 üzenetére

    Lehet, hogy így a videóról az jön le, viszont a "kommentátor" az 5 mp körül induló zajteszt során azt mondja hogy "it looks the new CX is the most noisy", szval... :)
    Saját tapasztalat: két évig Brose motoros bringám volt, tényleg nagyon halk volt, köszönhetően a kevlar ékszíjas hajtásnak a közvetlen fogaskerekes helyett, de egy komolyabb nyüstölés során hajlandó volt ha nem is túlmelegedni de eléggé felforrósodni, akkor aztán megjött a hangja... :)
    Most hogy E8000-em van kijelenthetem, hogy nagyon kadenciafüggő a motor hangossága: komolyabb meredeken felfelé nagy áttételen ahol ugyebár eleve adott a nagyobb tekerésszám+Boost módban hangos is tud lenni, ugyanakkor sima terepen a legkisebb áttételek valamelyikén tekerve Eco-ban szinte alig van hangja. :)

Új hozzászólás Aktív témák