Új hozzászólás Aktív témák

  • MaCS_70

    félisten

    válasz Tin #128 üzenetére

    Szerintem sok mindenben egyetértünk.

    A magyar közlekedési kultúra állapotának komoly forrása a rendőrség működése, amiről Te is írtál. Gyakorlatilag 1986 óta dolgozom rendőrökkel, 1994 óta úgy, hogy szakmai partnerük vagyok.
    Komolyan sajnálom őket, mert mindennemű megbecsültség nélkül kell szolgálniuk egy teljesen abszurd működtetésű rendszerben.

    Az én nagy mániám a közlekedésbiztonság, ami némi ellentétben áll az autó és motorbuziságommal -- a biztonságot messze alárendeltnek tartom a vezetési élményhez és élvezethez képest. Szent meggyőződésem (amiben ezért benne van némi iskolai tudás és munkatapasztalat is), hogy nagyon komoly ellenőrzésre lenne szükség a magyar utakon -- csak éppen következetesen és ésszel.

    A világképembe nem férnek bele az azonosító nélküli kismotorok, a következetlenül szabályozott járműkategóriák és a bevételalapú közúti ellenőrzések sem.

    Egy szigorú, de progresszív / skálázott ellenőrzési / büntetési rendszert szeretnék látni, ahol a cél a közlekedés biztonságának a fokozása -- veszélyességi alapon elhelyezett ellenőrzőpontokkal, átlagsebesség-méréssel, képzett rendőrökkel és felkészült igazságszolgáltatási háttérrel.

    MaCS

    Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

Új hozzászólás Aktív témák