Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hadeska22

    aktív tag

    Gondolom a múltkori GreenFox-os fiaskó után kellett megint valami hülye maszlag. Amúgy komolyan kérdezem, hogy nem unjátok még ezeket a cikkeket (a kérdésem a staff-hoz irányul)? Vagy "van az a pénz" és akkor minden rendben?
    Anno nem is tudom, hogy hol olvastam hogy ez a több tízezer "informatikus" (jaj ezt de szeretem hallani, értsd: szoftverfejlesztő) hiánya maximum akkor "létezne", ha a csillagok úgy állnának, pont kerülne 1 nap leforgása alatt a Brexit-re és a macskák is 40 napig bagzódnának, szóval egy igen valótlan folyamat eredményeként. (De az is elméleti síkon).

    A fejlesztőkből nincs hiány, a jó fejlesztőkből van. De ugyanakkor azt is érdemes megfigyelni, hogy a Magyar cégek (vagy legalább is Magyarországon ténykedő cégek) nagy része fizetni hírből sem akar az alkalmazottnak. Sok ismerősöm sokfélét mesél, és valahogy a fizetésemelés (nem + 10.000 Ft bruttó/év) vagy nem jön szóba, vagy csak úgy mintha nem is létezne. Családnak való segítés miatt gondolkodtam a hazaköltözésben, ezáltal elkezdtem keresni munkát otthon (külföldön élek egy jó ideje) és azzal szembesültem, hogy a bérigényem habár nem kimagaslóan sok (átlagos a szintemhez képest) a cégek 60% trükközni próbált hivatalos és nem hivatalos (borítékos) bér megadásával. Elvileg ez természetes otthon, engem inkább ledöbbentett, mert ilyent sem itt , sem más országokban nem tapasztaltam (Welcome to Hungary, mi ?). Ami viszont nagyon szemet szúrt, hogy míg nálunk de akár más országokban a kisvárosokban is rendszerint találni jó(l fizető) munkát, addig otthon Budapest = Magyarország, ezáltal aki nem a fővárosban lakik annak sz@r ügy.

    Az egyetem (informatikus képzés) önmagában nem egyenlő a sikerrel, ahogy szakácsokból, katonából, kismamákból (át)képzett szuper rockstar programozók száma is elenyésző az iparban. Nem tetszik, hogy mindenkit nagy pénzekkel bátorítanak, mert egyrészt nem igaz (vagyis de, egy bizonyos szint fölött) és mindamellett ahhoz, hogy (jó) fejlesztő lehessen valaki bizonyos beállítottság is szükséges.

    Gyors ránéztem programozói hírdetésekre. A lenti adatok mind LinkedIn-ről vannak. Persze nem végeztem feltehetőleg pontos munkát, de valahogy így néz ki:

    LinkedIn
    C# fejlesztő / .NET fejlesztő/ C# Developer /.NET Developer (in Hungary)
    35 / 66 / 280 / 66

    Java fejlesztő / Java Developer (in Hungary)
    163 / 264

    C++ fejlesztő /C++ developer
    54 / 287

    Web fejlesztő /Web Developer
    118 /135

    Hozzátenném, hogy pl. a C#-nál a 280 eléggé pontatlan szám, mert rögtön az első oldalon két C++-os munka van, amit nem tudom, hogy ez a tákolmány miért vette bele. Illetve az ismétlődés is előfordul néhány pozíció kapcsán akár a feladó többszöri próbálkozása, vagy agency-k különböző próbálkozásai miatt. A java-s hírdetések is rendszerint ismétlődnek, vagy "Java Developer" címhez magyar leírás társul, szóval az lényegében ugyanaz, mint a "Java fejlesztő" (csak, ha angolul írjuk a job title-t akkor az fancy-bb). Ha hozzáveszem, hogy feltehetőleg kihagytam egy rakás programnyelvet, sem gondolom, hogy elérnénk az 1000-ret összességében (nem számítva a duplikációt, más nyelven elnevezést, etc), és talán ez a szomorú, mert ugyebár hiány van :)) .

    Ps. Elnézést a szófosásért hosszú írásért, csak ahányszor meglátom ennek a gedva cégnek az írásait felmegy bennem az a bizonyos pumpa.

    [ Szerkesztve ]

    B.C Rich...Jackson...Ibanez(?)

  • Hadeska22

    aktív tag

    válasz guni #77 üzenetére

    A 2012-ben kezdetteknek már alá kellett irni azt a csodás tanulmányi szerződést. Az igaz, hogy minden évben valami újat hozzátoldottak (már amennyire én tudom). Az akkor kezdetteknek ez volt a feltétel (nem tudom, hogy ez mit változott azóta/azután) :
    - a képzési idő *1.5 alatt el kell végezni az egyetemet
    - ha időközben úgy dönt nem végzi el, akkor vissza kell fizetni (a kamatban nem vagyok biztos)
    - Ha az illető úgy dönt, hogy végzést követően külföldre megy, akkor azt (ebben sem vagyok teljesen biztos) 20 éven belül vissza kell fizetni (azt nem tudom, hogy kamatostul, vagy csak azt amennyit "tanult" (félévek száma * tandij)) vagy ez mind kiváltható a képzési időnek megfelelő munkával otthon.

    Engem szerencsére ezek még nem érintettek, szóval ahogy a kolléga irta (#82), a Magyar adófizetők pénzén tanultam, és egyetem után rögtön külföldre mentem ;]

    [ Szerkesztve ]

    B.C Rich...Jackson...Ibanez(?)

Új hozzászólás Aktív témák