Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DeFranco

    nagyúr

    válasz betyarr #77733 üzenetére

    ok, ezen az árkategórián már lehet gondolkodni (ha kifogod akcióban, egyébként kb. a duplája) de ennyiért van itthon is.

    ezt akartam jelezni, hogy kb. ilyen összegben érdemes gondolkodni, de max. hobbiból, mert a rentabilitása gyakorlatilag nem létezik. mennyi idő alatt hozza be az árát? 5 év? érted...

    semmi bajom az utántölthető borsőrlőkkel, csak ezt inkább itthon venném meg ha vennék, de én személy szerint előnyét nem látom az egyszer használatos borsőrlőkkel szemben. a környezetvédelmi szempontokat leszámítva.

  • spidersoft

    senior tag

    válasz betyarr #77733 üzenetére

    Felénk megdöglöttek a CBA-k (Nógrád megye rulz... így csomó településrész üzlet nélkül maradt), egyetlen maradt, de abban is kábé semmi nincs, de abból jó sok :D van pl. csomóféle alkohol, kb. háromféle mosópor, de abból egy sornyi kipakolva, rengeteg pizzavágó, borsőrlő, fakanál, ilyen-olyan konyhaeszközök (ezek a hűtőben lettek elhelyezve, lévén hűtött áru nincs a boltban) -- gondolom ebbe az egybe hordták össze az összes CBA raktárkészletét és innen zajlik a kiárusítás. Legutóbb úgy volt, hogy ha 2500Ft fölött vásárolsz, akkor 50%-ot engednek, gondolom még áll az ajánlatuk. 1600Ft volt egy normális kerámiatárcsás borsőrlő (igaz nem üveg, hanem akrilgyanta házzal, szóval műanyag, de nem fröccsöntött), vettem kettőt, így 800Ft-ra jött ki darabja (pont ilyen). A Kotányi malomnak két baja van: egy az, hogy műanyag a daráló pofája, másik meg, hogy nem lehet állítani, így ha picit kopik, akkor az úgy marad. A komplett darálóegységet le lehet pattintani, de jó erősen rajta van.

    (#77736) DeFranco: rentábilisságról részemről annyit, hogy nálunk, négyünknek egy zacskó szemes bors (17-20g márkától függően) elhiccen max. egy hónap alatt (vannak ételek, amibe sokkal jobb a frissen őrölt bors, mint az eleve porított, ráadásnak lehet szabályozni a szemcseméretet is). Árban valahol 8-10.000Ft/kg környékén lehet. Ehhez képest a Kotányi malom ugyan kétszeres borsmennyiséggel bír, de 21.000/kg a teszkós linken...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák