Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tikakukac

    titán

    válasz 8th #42 üzenetére

    Na ez a tévhit.

    Na ez az igazi tévhit, hogy ha egyszer ezt kibírta a nagynyomású rendszer, majd fogja kétszer-háromszor vagy éppen így tesz majd egy még újabb rendszer is. Dízelrendszerrel foglalkozó műhelyeket érdemes megnézni, van pár youtube csatorna is róluk, sokan megpörrennének az ott elhangzottaktól.

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • #90088192

    törölt tag

    válasz 8th #42 üzenetére

    A korrozio valós dolog, a bio dízel hajlamosabb rá.
    A biodozel másik átka a baktériumok...
    A dízel Ducato meg ha jól sejtem még pre Common rail/pd korszak, azok nem érzékenyek erre.
    A baj nem azonnal jön elő a CR esetén sem.
    Vagyis

    Az olaj elkezd savasodni az olaj teknoben, higroszkopikussá válik.
    Azért kell évente cserélni.

    Akinek 6 anyja van, az toltogesse az akkumulátor havonta, akkor már egy intelligens töltő, ami szinten tartja.
    Csak ugye az extra fogyasztás.
    3 havonta illik beindítani mint teszt, ahol pl tuziviz szivattyúzzás történik vele.

    Most tervezem ezt össze hozni, igaz kicsit nagyobb amiben gondolkozom: kaptam 2db ~100kW os generátort 3 fázisú, óránként 15l amit kér darabja.
    Erdő közel van, ezért is agyalok rajta.

    Ehhez az kell variálni az egész villamos rendszert mert kb 100m-re akarom a háztól rakni.
    Persze én kicsiben csinálom meg azt ami a generátor telepen van, mert az feszültség és frekvencia szabályozott.

Új hozzászólás Aktív témák