Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • olanor

    tag

    válasz Lenry #6 üzenetére

    Mass Effect egy brutálisan jól összerakott, jó történettel rendelkező játék. A történet szempontjából nálam 10/10.

  • Morden24

    nagyúr

    válasz Lenry #6 üzenetére

    Szerintem történetben, történetvezetésben magasan veri az ME a DA-t.
    A mellékküldetések mindenképpen a Dragon Age-ben jobbak, ellenben a fővonal és a lore ezerszer érdekesebb és kidolgozottabb a Mass Effect-ben.

    RPG-nek ugyanúgy szögegyszerű, mint a Dragon Age, szóval ilyen téren gyakorlatilag tökmindegy.
    A Mass Effect kevésbé tradicionális, a dialógok folyamata inkább egy filmmé áll össze, semmint egy szakaszos történetté.

    Egy szó, mint száz, szerintem mindenképpen próbáld ki, kezdve az első résszel, úgyis bagóért hozzá lehet jutni :K

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • julius666

    addikt

    válasz Lenry #6 üzenetére

    Kevésbé "klasszikus" RPG, ez főleg a 2. részre igaz. Tehát a hangsúly kevésbé a karakterlapon való kattintgatáson meg a lootoláson van, inkább az akción meg a dialógusokon.
    Az első rész számomra nem volt olyan piszokjó (na jó, a vége az nagyon tetszett :)) ), viszont a második az az lett. De ajánlom az első részt is, mert amúgy nem értenéd a másodikat. :DDD

  • Derrewyn

    senior tag

    válasz Lenry #16 üzenetére

    Részben igazad van, de szerintem ha valaki kellő energiát fektetne bele, akkor képes lenne elszakadni a bevett fantasy sémáktól, és újat alkotni. Persze jóval egyszerűbb és kisebb kockázattal jár olyat kiadni, amit már ismernek az emberek.

  • L3zl13

    nagyúr

    válasz Lenry #16 üzenetére

    Jade Empire, Rise of the Argonauts (azt most hagyjuk, hogy elb@szták, de a lehetőség benne volt), Vampire the Masquarade, Ultima

    Ha már itt tartunk, bár D&D alapú volt de a Planescape Torment is teljesen más volt mint a hagyományos Forgotten realms-es játékok.

    A DAO szerintem azért ilyen, mert annyira követelték a rajongók a visszatérést a BG vonulathoz, hogy a világ külsőségeiben is vissza akartak kanyarodni az alapokhoz.
    Ezen kívül, bár hangulatát tekintve valóban elég sötét, de ettől még szerintem High Fantasy. A nagy, mindent elpusztító gonosz elleni küzdelem legalábbis erre hajaz leginkább.

    Aki hülye, haljon meg!

  • julius666

    addikt

    válasz Lenry #16 üzenetére

    fantasy téren nem nagyon lehet újat alkotni.

    Witcher. Ha játszottál vele, pontosan érezted hogy teljesen más mint a többi, mégis fantasy.

    A ME világa pedig rohadtul nem olyan "eredeti" és "egyedi" mint állítjátok, a látvány meg minden a SW világát tükrözi, lásd Kotor, a két játék között nagyon sok hasonlóság van egyébként is. Az egyetlen "eredetisége" az emberiség helyzete és szerepe a galaxisban.

    #18 L3zl13: A VtM mióta fantasy? Jóformán köze nincs hozzá. :F

  • L3zl13

    nagyúr

    válasz Lenry #20 üzenetére

    "a Vampire nem D&D, hanem World of Darkness alapú"

    Miért? A többi amit felsoroltam az volt? (Kivéve PS:T, aminél külön megemlítettem.)
    Pont olyan fantasy CRPG-ket soroltam fel amelyeknek vajmi kevés közük van a D&D-hez. Ráadásul egymástól is jelentősen eltérnek.
    Tehát szerintem egyáltalán nem kell, hogy egy fantasy visszaüssön Tolkienre vagy a D&D-re.

    Én játékoknál és könyveknél is úgy vagyok vele, hogy ha fel tudnak építeni egy magávalragadó és egyben egyedi világot a történet hátteréül, akkor az egy plusz pont, de ha nem, az még nem negatívum.

    Aki hülye, haljon meg!

  • julius666

    addikt

    válasz Lenry #20 üzenetére

    [gigakomment]
    a Vampire nem D&D, hanem World of Darkness alapú (és baromi jó zenéi vannak )

    Úgy biz, és a műfaja gótikus punk (akinek ez nem mond semmit, a hagyományos Batman - tehát nem a Nolan-filmek és a gagyi 70-es évekbeli sorozat, hanem az animációs sorozat vagy a Burton filmek - ilyen).
    Gondolom a VtM Bloodlines-ra gondolsz, annak tényleg piszokjó zenéi voltak, az egyetlen játék aminek fent pihen a teljes soundtrackja a mai napig az mp3 lejátszómon. Az a játék egyszerűen a hangulatával ütött, nagyon kevés játék van ami úgy le tudott szegezni a képernyő elé és többször is végigtoltam. Most talán csak a mafia-t és a painkillert tudnám így hirtelen felhozni, azok gyakoroltak rám hasonló hatást. Ha nem lett volna olyan bugos, meg egy idő után túlságosan repetitív (a vége felé elfogyott sajnos a kreativitás belőle :( ), minden idők egyik legjobb játéka lehetett volna. ()

    A witcher pedig nem egy "überjó játék", viszont a sztorija nagyon jó, és egyedi, ott éreztem hogy igen, itt nem tömegjátékot kaptunk végre, nem a szokásos sablonokat csattogtatták hanem valahogy "más".

    #21 PAtr0n: Igen, lehet mondani az ME-re, hogy az SW univerzumra hajaz, de mégis teljesen más hangulatot teremt az az atmoszféra, mint az SW. Szeretem mindkét vonalat, és eszembe nem jutna őket összehasonlítani. Mellesleg az ME nekem egy sokkal elképzelhető világot fest le, mint az SW, tán ezért is szeretem jobban.

    Valóban vannak különbségek és én is mindkét világot szeretem (a kotor is nagyon bejött annó, a me2-t pedig a nyáron tuti újra végigtolom, nálam az a játék amit többször is végigviszek az már über kategória, ez szerintem jól leírja a véleményemet róla ;) ), és abban is igazad van, a ME világa "realistább". De ne nevettess, iszonyat nagy a hasonlóság. Hasonlítsd mondjuk össze a star trekkel pl. Még a jediképességek is megvannak, csak máshogy hívják őket meg nincs mögötte a vallási hablaty. :U

    A DA is kiváló játék, bár ott ez elsősorban a megvalósításnak köszönhető, nem a háttérvilágnak.

    #22 L3zl13: A vámpírok, farkasemberek és mágusok nálam fantasy...
    Ha játszottál a Redemptionnel az első két helyszín (Prága és Bécs) abszolúte fantasynak nevezhető.
    A jelenkori részek már tekinthetők valamiféle keverék műfajnak (Gothic-punk/fantasy vagy valami hasonló.), de a fantasy mint olyan továbbra elég komolyan benne marad.

    Én itt elsősorban nem játékra, hanem a VtM világára gondoltam, ami előbb keletkezett mint a játékok, az pedig határozottan a jelenkor, és nyomokban sincs meg benne a fantasy, varázslok ide vagy oda. Lásd Bloodlines. (Egyébként nekem a Redemption be se jött, a prágás rész vége előtt otthagytam).
    Ennyi erőből a Shadowrun is fantasy.

    [/gigakomment] :DDD

Új hozzászólás Aktív témák