Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kernel

    nagyúr

    válasz vwpolopg #4 üzenetére

    UPC-hez ne vedd meg, legfeljebb annyit fogsz látni, hogy "kódolt adás" vagy hasonló feliratot (programfüggő). A UPC digitális adásához emellett még kártya és kártyafogadó is kellene, de azt nem tudom, hogy egy szokványos EZ 100PU alkalmas-e. Pláne, ha még még párosítva is van a kártya.

    Esetleg azt sem zárom ki, hogy a közszolgálati adók jöhetnek kártya nélkül, de amikor én egyszer ráhangoltam UPC-re egy DVB-C TV-t, csak a "kódolt" feliratokra emlékszem.

    UPC-kábelen az analóg adást tudod nézni bármilyen TV-vel, de a cikkben szereplő tuner analóg TV-adást nem vesz, csak analóg URH FM-et.

    Digikábelen kódolatlanul foghatók a DVB-C adások, kivéve az HBO, Digifilm, ezekhez szintén kártya is szükséges. Legutóbbi információim szerint, de aki pontosabbat szeretne, utána kell nézni.

    [ Szerkesztve ]

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

  • Kernel

    nagyúr

    válasz Zsianett #30 üzenetére

    Ha nem lehet konfigurálni, nem találsz ilyen lehetőséget a beállítások között, sőt egyéb baja is van, inkább jobbfajta programot kellene használni.

    DVBViewer például szabadon konfigurálható, nekem más szempontból is bevált.

    Vagy van lehetőség billentyűparancsok igény szerinti átirányítására is, ha valaki ismeri az AutoHotkey szkripteket például, vagy keresni egyéb segédprogramokat, ami tud ilyet.

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

  • Kernel

    nagyúr

    válasz mzso #36 üzenetére

    Nálam csak aluláteresztő szűrök vannak a TV-k előtt. (Gondolom esetleg zavarhatják a modemet)

    Nem hinném, hogy aluláteresztő, a TV-nek kellenek a magasabb frekvenciák, a modem lejjebb üzemel. TAP szokott lenni (leágazó), aminek a csillapított kimenetére megy a TV, másik kimenet a kábelmodem. A modemnek kell a magasabb jelszint.

    Vagy pedig önálló csillapítótagok a TV-k előtt. A feltüntetett dB érték mutatja a csillapítás mértékét, ami a teljes sávra értendő, ha más nem szerepel rajta.

    Digi World, Life az 54. csatornán megy, ami felett vannak további csatornák, így ha azok jók, nem lehet rámondani, hogy felülről vágott lenne a rendszer, például valamilyen kábelezési hiba miatt. De az sem biztos, hogy a szoftveres kijelzések feltétlenül mérvadók, vagy az is lehetséges, hogy valamilyen interferencia folytán pont az 54-es csatornán van valami zavarhatás. Vagy akár maga a modem is termelhet felharmonikusokat. Vagy a kétfelé osztás miatt csökken annyit a jel, ami ezáltal épp határértékre kerül.

    A digitális multiplexek kiosztása:

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

  • Kernel

    nagyúr

    válasz pandion #48 üzenetére

    Nem hinném, hogy köze lenne a driverhez, a funkció mindenesetre érdemben használható a DVBViewerrel. Beírja magát a feladatütemezőbe, 1 perccel hamarabb elindítja a programot, utána már a program intézi a kívánt csatorna indítását vagy felvételét is.

    Nekem így minden este elindul az arcomba a Híradó vagy a Barátok Közt, még ha el is felejteném. (Most abba ne menjünk bele, hogy milyen sorozatot gáz nézni, vagy nem gáz, nyilván itt nem ez a lényeg, hanem a praktikum.)

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

Új hozzászólás Aktív témák