Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PC-rev-RM

    tag

    válasz pycur #25 üzenetére

    Ami megbukott, az csak sz@r lehet. Tudod, mint a filmeknél: "sz@r, mert IMDB-n csak 4 csillagot kapott, meg lehúzták a kritikusok".
    Aztán tíz év múlva visszasírják a most éppen sz@rozott filmeket meg játékokat. Az ember már csak ilyen.

    "My GPU maker took more money from me than yours did from you! My GPU maker is #1!"

  • olbaidhun

    őstag

    válasz pycur #25 üzenetére

    Az történt, hogy sokat változtak az idők az első néhány korszakalkotó cím óta C64 - Ghosts'n'Goblins

    Nem csak a grafika javult , hanem eljutottunk oda, hogy bőséges lett a kínálat. Tengernyi játékot végigjátszottam a hőskortól, de véleményem szerint, ma már nem csak a játékidővel van gond. Szimplán klónnak is gyengék, a régi klasszikusokhoz képest a csiricsáré új játékok. És hogy mik a klasszikusok? Ami nem csak azért figyelemre méltó, mert tömegek rajongtak, rajonganak érte. Valódi egyediségük szerintem az ötletes és hangulatos játékmenetből fakad. Megunhatatlanok.

    Ezért éljük a remake-ek reneszánszát. Hiszen pl a starcraft 2 továbbgondolása és finomhangolása az előző résznek. Sajnos sok új "sorozat" epizódja gondtalanul beillene egy mod-nak, valamilyen képzeletbeli erősebb engine alatt.. de ma már az ipar csupán a pénzt igyekszik kisajtolni a tömegből.

    És a tömeg kikből áll: Vér Istvánokból, akik az élsimítással és a FullHD-vel magyarázzák a játékok bizonyítványát. Hardcore Kocka arcokból, akiknek már szüksége van a napi adagra, legyen az online, vagy offline game. És a Casual "koca" játékosokból, akik inkább az élvezet kedvéért lépnek be időnként játszani. A két utóbbi közzé sorolnám be magam. Szórakozást és kikapcsolódást remélek egy-egy (single game) játéktól, ha indításra kerül a sor. Nem vagyok már "függő" (minden függő ezt mondja, esténként néha beleszaladok egy SC2 partyba), ismerem, a média legnagyobbjait és előnyeit.

    Igyekszem élni időnként velük, de kitartásomat egyre ritkábban koronázza siker. Konzolok irányába is nyitottam, de ott is sok a selejt. Röviden fogalmazva nem méltóak arra a mai játékok, hogy időt töltsön velük az ember. Sík gondolatmenetű, üres és unalmas címekkel van tele minden üzlet polca...

    Bármennyire is többre tartom a céltudatos média választást és az ezzel való kikapcsolódást, egyre kevésbé átgondolt ipari hulladékokat dobnak a piacra. Mindez oda vezet, hogy a Duke Nukem is veszített a fényéből, nem a megfelelő emberek kezében volt és szétesett a projekt. Ami tarolhatott volna egy erősebb, céltudatos csapattal a háta mögött.

    Ettől függetlenül belefogtam és talán egyszer tiszteletből be is fejezem, de számomra "kevés" lett. Az utóbbi két batman sokkal több élménnyel gazdagított...

    7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

Új hozzászólás Aktív témák