Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • TomKiss

    tag

    válasz Vasinger! #33 üzenetére

    Ebben azért nincs igazad. Rengeteg magán biztonsági kamera felvétele van közzétéve a hatóság részéről, hogy ez alapján keresnek valakit/valakiket. Nyilván nem csak az alapján fogják elítélni, hogy elsétált az épület előtt, de keresni, bizonyítani, hogy akkor és ott volt, azért nem elhanyagolható.

    "Nincs az a magánélet, ami ne lenne leleplezhető. A civilizált világban nem lehet titkot tartani. A társadalom olyan, mint valami álarcosbál, ahol mindenki eltitkolja az igazi személyiségét, de rejtőzködés közben lelepleződünk."

  • TomKiss

    tag

    Beltéri-, telefon-, vagy ipari kamera, szinte mindegy.
    Amennyiben használható képet készít, ha nem is bizonyító erejű, a felkutatásban mindenképpen segít.

    [Talán erre mindenki emlékszik:]

    A Budapest VIII., Klinikák metrómegállóban álló szerelvényen 2012. október 25-én 22 óra 55 perc körüli időben az akkor még ismeretlen tettes egy, az ajtó mellett ülő hölgy kezéből kikapta a mobiltelefonját, majd közvetlenül az ajtó záródása előtt leugrott a szerelvényről és elmenekült. Az egyik utas saját mobiltelefonjával rögzítette a történteket.
    A sértett a feljelentéséhez csatolta a rögzített felvételt, amelyen a Budapesti Rendőr-főkapitányság VIII. kerületi Rendőrkapitányság nyomozói személyismeretüknek köszönhetően felismerték a 28 éves B. Tibort. A budapesti férfit 2012. október 27-én 2 óra 50 perckor barátnője VIII. kerületi lakásában elfogták, majd előállították és gyanúsítottként kihallgatták. B. Tibor elismerte a terhére rótt bűncselekmény elkövetését, és részletes beismerő vallomást tett egy hasonló módon 2012. október 22-én elkövetett bűncselekmény tekintetében is.

    "Nincs az a magánélet, ami ne lenne leleplezhető. A civilizált világban nem lehet titkot tartani. A társadalom olyan, mint valami álarcosbál, ahol mindenki eltitkolja az igazi személyiségét, de rejtőzködés közben lelepleződünk."

Új hozzászólás Aktív témák