Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cidalain

    veterán

    válasz opr #106020 üzenetére

    Jaja, így pontos.
    Mondjuk a hobbi az kisgyerek mellett erősen opcionális a tapasztalatom szerint, és nem te döntesz hogy most ráérsz-e hobbizni vagy sem :DDD

    >> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

  • fatpingvin

    őstag

    válasz opr #106020 üzenetére

    nem feltétlenül értek egyet. a pénz csak egy eszköze annak hogy biztosítsd a materiális feltételeit az elfogadható színvonalú életnek, ha ezt ki tudod váltani egyébbel akkor a pénz másodlagossá válik.

    pl ha gazdálkodsz és meg tudod termelni az ételed nagyrészét, onnantól nem a pénz kérdése lesz hogy mit eszel.

    múltkor néztem hogy elmehetnék valami multicéghez alkalmazottnak a mostani fizetésem kb 5-6-szorosáért (nem túlzok, tényleg ennyi, forintosítva bőven hétszámjegyű összeg lenne) meg azért hogy kutatás helyett részvényesek zsebét tömhessem és valami középvezető nézegethesse hogy hogyan töltöm ki a munkaidőmet és mikor csippantom a belépőkártyámat.

    egyszerűen nem tudnak annyit fizetni hogy ez nekem megérje a jelenlegi élethelyzetemben. esélyesen ez később se fog drasztikusan változni: gyerek nem lesz, drága hobbikba nem tervezek belekezdeni, a lakásom hosszú távra szól... semmi nem szól amellett hogy ezt feladjam. tudom fizetni a megélhetésemet, a lakhatást és valamennyit eltenni megtakarításba, tudom fizetni az edzéseket és marad annyi amiről tudok dönteni hogy hozzácsapom a következő havi utazáshoz az edzőtársakkal, eltapsolom aa cimborákkal valami mulatásra vagy veszek belőle valamit otthonra ami praktikumban vagy fun faktorban hozzájárul az életemhez.

    A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

Új hozzászólás Aktív témák