Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MaCS_70

    félisten

    válasz Ghoosty #18 üzenetére

    Ha ennyire nem tudod elképzelni...

    Édesanyám halálát egy olyan szívritmuszavar előzte meg, amit egy pulzusmonitor a megfelelő telefonos programmal jelezte volna a mentőknek, hogy baj van, irány a helyszín, erre készüljetek. Kb. 40 perccel érhettek volna előbb ki -- kb. 2-3 percen múlt az élete.
    Orvos (és még csak nem is mentős/készenléti vonalon dolgozó) barátunk elmondása szerint havonta több olyan esettel találkozik, amikor egy ilyen megoldás életet mentene vagy komoly károsodástól mentene meg valakit, főleg idős, egyedül élő vagy csak egyedül mozgó embereket.

    Az elázást egy sima vízjelző érzékelte volna, akár önálló, akár felügyeleti rendszerbe kötött változatban. Ezt nagyon komolyan ajánlom, majdnem olyan fontos, mint a tűzjelző, csak éppen ezt nem tudod a normál riasztóra kötni, erről csak az érintetteket lehet riasztani, őket viszont fontos.

    A harmadik esetben egy mozgásában erősen korlátozott, de jelentős mértékben önellátó idős úrról volt szó, aki mellé heti 50-60 órában kellett felügyeletet biztosítani. Ennek kb. a negyede volt aktív ellátás, a többi elektronikusan kiváltható figyelem. Ha a felügyelet idejét meg tudták volna felezni, a család még tudta volna fizetni az ápolót, így sajnos nem. A bácsit otthonba kellett költöztetni, ahol nem tudott beilleszkedni, depressziós lett, apátiába esett, feladta az életet.

    Én mondjuk azt nem értem, hogy mi ez a nagy IoT-ellenesség. Mi a gond a hálózatba szervezett eszközökkel? Senki nem akarja kötelezővé tenni a használatukat, aki nem akarja, ne használja. Az "én nem látom hasznosnak, tehát eleve hülyeség" hozzáállást, amit sajnos elég gyakran tapasztalok, kifejezetten ostobának tartom.

    MaCS

    Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

Új hozzászólás Aktív témák