Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • 64b0r

    aktív tag

    válasz sing1ep1ayer #10 üzenetére

    "Nem hiszem hogy a WoW játékostáborát bármelyiké is megközelíti."

    Nos, a WoW-nak jelenleg 10 millió feletti előfizetője van, a LoL-ban 32 millió regisztrált júzer van, ebből 12 millió napi rendszerességgel játszik.

    A LoL egy unalmas játék lenne, ha nem lehetne emberek ellen játszani. Botok ellen játszani olyan, mintha egy olyan Diablo-val kéne játszani, ahol van 5 főszörny és kész. Nem kihívás, csak gyaksz, ez tényleg hamar megunható... De nincs annál jobb érzés (gamer szemmel nézve persze) mint amikor kicselezel valakit, és megölöd úgy, hogy ő 2x annyi élettel kezdte a harcot. :U

    Valaki írta, hogy a Crysis 3-at is kiadhatnák free-to-play-ként (F2P). Ez csak akkor megvalósítható, ha kezdetektől így készítik el a játékot. A free-to-play játékok sosem teljesen free-k. Azért a döntéshozók még mindig üzletemberek, és nem szeretetszolgálat, nekik is kell kenyeret venni a boltban.

    A F2P lényege, hogy a játék jó, és addiktív, és olyan extrákat nyújt pénzért, amik kívánatosak, de a hiányuk nem befolyásolja a játékélményt. Pl: LoL-ban a champion skinek (jól néznek ki, de nem nyersz több meccset, ha megveszed), ill. ha nincs kedved nyerésekkel gyűjtögetni champion-ökre, megveheted igazi pénzért is őket (megintcsak nem lesz több esélyed, csak azért mert fizetsz, sőt)
    Akár a Diablo III-t is el tudom képzelni F2P-nek, hiszen az aukciósházban igazi pénzért vehetsz tárgyakat, és ebből 30%-ot lecsípve (á la Apple Appstore) vígan meg tudna élni a Blizzard, persze ők pénzéhesebbek ennél... :U

    On the internet you can be anything you want. It is strange, that so many people decide to be stupid.

  • 64b0r

    aktív tag

    válasz #57919488 #34 üzenetére

    Nem is kevertem, főleg hogy én is játszom vele, és van 3 account-om :P

    Lehet, hogy az előfizetői rendszert nem fogja utólérni, de ez sokkal több embert mozgat meg, mint a WoW, és ezáltal olyan bevételei is vannak, amiről a WoW nem is álmodhat.
    Mivel egy meccs 20-40 perces, remek időtöltés csak nézni a profi csapatokat egy bajnokságon. Mintha a haverokkal néznél egy focimeccset. A top játékosok 100 000 $/év felett keresnek azzal, hogy streamelik, ahogy játszanak :Y
    A bajnokságokból befolyó pénz is a cég markát üti. Hallottál már WoW bajnokságról? Nem olyan elterjedt... LoL-ból 2-3 HETENTE vannak bajnokságok! És mivel 32 millió embert érdekel, így a reklámcégek ís megőrülnek érte. (Ide azért csak beszámíthatom az ingyen játszókat is, nem? :) )

    Szerintem igenis nagy pénz van benne. És az én szemszögemből nézve is jó ez az egész, hogy mivel ingyenes, így a minőséggel kell hogy megtartsanak engem, mint játékost. :C Ha nem szórakoztatna, nem játszanék vele, ilyen egyszerű.

    [ Szerkesztve ]

    On the internet you can be anything you want. It is strange, that so many people decide to be stupid.

  • 64b0r

    aktív tag

    válasz #57919488 #39 üzenetére

    Az, hogy ingyen játszható, még nem jelenti, hogy nem költhetsz pénzt rá. :)
    Már én is költöttem rá, igaz, még nem sokat, csak egy közepes nevű játék árát. De ha engem rávettek, akkor egy amcsival, aki megszokta, hogy ilyen dolgokra szórja a pénzt, gond nélkül ki tudnak fizettetni akár több 10 dollárt havonta.

    Én egy éve játszom vele, heti 2-3 napot legalább (volt olyan is, hogy minden este játszottam legalább 1-2 meccset) és úgy döntöttem, ha ennyi időt eltöltök vele, akkor veszek 1-2 prémium tartalmat. (pl a kedvenc női champion-höz vettem egy szexi skint, ha már úgyis őt bámulom egész nap :DDD )
    És nem nagy összegekről van szó, hiszen 5 dollár egy amcsinak másfél kávé ára, és azért vehet magának egy championt, vagy 2 skint vagy jópár rúnát (skinek kivételével minden másra össze lehet gyűjteni játékkal is a pénzt, de nagyságrendileg 10-20 meccs alatt jön össze egy új champion-re). Ha 500 HUF lenne, és nem 3000, a magyarok is orrba-szájba költekeznének szerintem.

    Szóval a játékosok fizetnek mindenért, de attól olyan jó ez a rendszer, hogy akkor fizetnek, amikor akarnak, tehát soha nem frusztrálja őket a játék azzal, h lejárt az előfizetés, tejelj, ha játszani akarsz. Kábé az a különbség, mint hogy megtetszik neked egy új mobil (és először nem is akarod megvenni, mert teljesen elég a mostani), meghányod-veted magadban, aztán ha eldöntötted, hogy kell, akkor megveszed. Szemben a telefonszámlával, ami jön, ha kell, ha nem. :DDD Teljesen más lelkesedéssel fizetsz egyik és másik esetben. :U

    On the internet you can be anything you want. It is strange, that so many people decide to be stupid.

Új hozzászólás Aktív témák