Új hozzászólás Aktív témák

  • crok

    nagyúr

    válasz zeon.hu #3 üzenetére

    Hogy mennyire számít? Nagyon. Itt most nagyon. A V18.1 az februári... .. . Azt gondoltam evidens hogy a legfrissebbel próbálkozik aki próbálkozik mert az app dev-ek is nyilván látják a friss Magisk forrást mert ugye nyílt.. úgyhogy a régiben ha nincs meg valami új védelem (nyilván nincs..) akkor az app elhasal. De ez szerintem triviális.

    A V18.1 annyira régi, hogy még nem imageless, még a nagy májusi takarítás előtti, amikor ráparancsoltak a modulfejlesztőkre hogy Május 1-ig mindenki lesz szives átállni az új template-re (nem volt nagy kaland amúgy, volt vagy 5 perc az egész de meg kellett csinálni mert ha nem akkor törölték a modulom.. az akkor kiadott Magisk a V19.1 egyébént). Na, most ha ezt frissíted akkor vagy bootloopol majd a baromirégi modulok miatt vagy nem de az biztos.

    Csinálj egy teljes TWRP mentést. Írd fel milyen modulokat használsz aztán nézd meg hogy a repo-ban bent vannak-e még egyáltalán. Aztán a Magisk Uninstaller zip-el takarítsd le a mostani Magisk verziót és tedd fel a V19.3-et. Majd kezdd elölről. Ha cseszekedik a Magisk installer vagy bootloopol akkor vagy simán dirty flash-eled a ROM-ot vagy a ROM ZIP-ből kiszeded a boot.img-t és felflash-eled TWRP-ből install-al csak kiválasztod hogy image, betallózod a boot.imt-t és mikor kérdezi akkor /boot-ra flash-eled.. és Magisk V19.3 installer.

    Ja, nem tudom az első ZIP-et miért tetted fel, nem írod hogy amúgy maga a ROM simán Magisk-el hasalt-e a CTSProfile és|vagy a basic integrity SafetyNet check-en de CSAK AKKOR KELL flash-elni ha a ROM alapból olyan szarul van összetákolva hogy nem megy át alapból (ami amúgy nagyon cink, pl. a ROM-ban a SELinux permissive..).

    Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

Új hozzászólás Aktív témák