Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hNp88

    aktív tag

    válasz updog #209 üzenetére

    amennyi bőrt lehúznak az autósokról, szerintem teljesen érthető... :U

    Beatam Mortem Expectans. "kötél&diófa - business solutions"

  • hNp88

    aktív tag

    válasz updog #211 üzenetére

    nincs is ezzel semmi gond, drágának k# drága, aki belevág tudja mit vállal.

    ami inkább dühítő ebben, hogy a pénzért jobb helyeken szolgáltatást kapunk, ugye megfelelő utak stb apróságok formájában, itt ez nem igazán működik, gyakorlatilag a semmiért fizetünk. :U

    persze, hogy nyílik a bicska, és az elborultabbja az asztalra b#sz és kiköveteli legalább az """"ingyen"""" parkolást.

    Beatam Mortem Expectans. "kötél&diófa - business solutions"

  • hNp88

    aktív tag

    válasz updog #217 üzenetére

    aki bármiszintű ösztönzésre vágyik, főleg pénzért, az elmegy egy tetszőleges szabó coelho péter előadásra :DDD én spec. örömmel fizetném a benzinárba, biztosításba, stb dolgokba épített különadókat, ha valami látszata lenne. de így... :((( még a legfinomabb kifejezéssel élve is pofátlanság ami itt megy. persze ezzel sok újdonságot nem mondtam, de remélem megvan, hogy szerintem (és feltételezem ezzel nem vagyok egyedül) az alapvetően nem baj, hogy valami sokba kerül. a baj azzal van, hogy a semmi kerül sokba, és ezt kellene normálisként elfogadni...

    viszont a "szar, cserébe drága, de jóvanazúgy" hozzáállással nincs mit tenni. :D nem is tudom, miért álltam ebbe bele. :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Beatam Mortem Expectans. "kötél&diófa - business solutions"

  • hNp88

    aktív tag

    válasz updog #219 üzenetére

    "a másik fele miért nem vallja be egyszerűen hogy kényelmesebb a valagát autóztatni"

    ez részemről így is van, ezt a kitételt leszámítva: "és kapja be aki olyan hülye hogy tömegközlekedik, és kész" -- nem nézek ezért hülyének senkit

    "az egyének autóztatása, aminek ráadásul minden esetben van alternatívája - ami esetleg helyzetenként változó áldozatot követelhet az egyéntől"

    ez jó, személy szerint ahogy nézem neked is sok kedved van áldozatokat hozni, ezért van autód neked is. :DDD

    ez nem személyeskedés, arra próbálok vele rávilágítani, hogy a legtöbben bizony nem aszkéta módon azt akarjuk nézni, hogy hol-hogyan-mekkora áldozatot kelljen hozni, hanem egy nem a legalja színvonalon megpróbálni élni. még csak nem is támogatást várnánk, hanem... szerintem sejted. (ha nem: legalább annyit, hogy a pénzünkért szolgáltatást kapjunk)

    btw ha az nem áldozathozatal, hogy a munkával megkeresett jövedelmem X százalékát arra fordítom, hogy a nekem tetsző módon járhassak dolgozni, akkor nem tudom, mi lenne az (sry, ez kicsit eltért a bekezdés tárgyától, de valahol mégis kapcsolódik)

    "de akkor viszont viselje tisztességgel, hogy szénné van adóztatva, elég esetleges minőségű szolgáltatásokért /út, parkolás stb./ cserébe."

    ... :F magyarán az normális, elfogadható dolog lenne, hogy a pénzemért cserébe egy szar amit kapok?

    szerinted akár az én, akár bárki más munkáltatója hogyan nézné azt, hogy a pénzéért a "szolgáltatás" amit tőlem "vásárol" elég esetleges? hiszen neki se tartott senki fegyvert a fejéhez, hogy engem/mást felvegyen.

    ha ez elfogadható, normális, mitöbb, még csak ne is "hisztizzen" miatta senki, arról az úri huncutságról nem szólva, hogy esetleg tegyen ellene (amire törvényes lehetőség jelenleg a négyévenkénti választás, illetve az állami hivatalok - egyébként hót eredménytelen - cseszegtetése) akkor készséggel beismerem, hogy a hiba az én készülékemben van (nem) és kiszállok az internetből :DDD

    ps. ezek már ezerszer lefutott körök/lerágott csont, én is unom, csak a te hozzászólásaidból valahogy az jön ki, hogy az autósok egy olyan tömeg, akik sajnálatot, meg mindenféle támogatást várnának. nekem viszont nem így tűnik, sőt.

    asdf_ azért, mert a tö...hócipője kivan vele, hogy a rakás pénzért amit lehúznak róla, nem kap egy büdös lóf#szt sem. az ember többnyire szubjektív alapokon gondolkodó lény.

    megnézném, hogy verné-e bárki az asztalt a "pógárjenőhivatalnál" ingyen parkolásért, ha közben megfelelő minőségű útjaink, illetve elegendő parkolóhelyek lennének, neadj'isten még egy nem működő mobilparkolásért sem járna első alkalommal bírság.

    de ez már közeli feltételezgetés ahhoz, hogy "ha nagyanyám sárga lett volna"... :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Beatam Mortem Expectans. "kötél&diófa - business solutions"

  • hNp88

    aktív tag

    válasz hcl #222 üzenetére

    az utolsó sorodban remekül összefoglaltad amit én kisregény formájában próbálok fejtegetni, köszi :DDD -- talán még annyit tennék hozzá, hogy mindjárt más lenne a helyzet, ha az útépítés, fenntartás nem állami monopólium lenne, hanem piaci alapon működne.

    baltával faragott hasonlattal élve, kb mint a mobilszolgáltatóknál -- ha a T hálózata egy szar, a V meg olcsóbb és még jobb is, hát akkor megyek oda.

    Beatam Mortem Expectans. "kötél&diófa - business solutions"

  • hNp88

    aktív tag

    válasz updog #225 üzenetére

    márpedig amiért fizetsz, az járna: fizeted a benzin árával az útalapba a pénzt, így igenis járna hogy úgy juss el A-ból B-be a szekereddel (aminek a megszerzéséért, birtoklásáért és egyszer majd eladásáért/megsemmisítéséért is külön fizetsz!), hogy az nem hullik atomjaira alattad a szar utak miatt...

    "Viszont őszintén: én nem vinném MÁV-on a két gyereket mamáékhoz, attól hogy lehetne"

    még szép, hogy nem. ez így a korrekt. és ezzel még vannak így egy páran. :DD

    "De ugyanakkor tűröm is szó nélkül, hogy bármikor fizetem a parkolást, a (márka!)szervizt, az üzemanyagot, a kötelezőt, az autómosást, a váratlan javításokat, a gumikat, a matricát"

    idáig teljesen OK a dolog, ezt önként vállaltuk, nagyjából tudjuk is, hogy mennyi az annyi

    csak hát itt az észak-balkánon amit állambácsi vállal, az valahogy mindig esetleges :U és ehhez még tapsikolni is kéne, sőt örülni, hogy a saját pénzemen méregdrágán fenntarthatok egy közlekedési eszközt... (amivel mily meglepő, leginkább dolgozni/egyéb szükségletek fedezését elősegíteni járok, nem brahiból ezer kilométereket hetente) azért nah..

    "Ha sz*r az út, megyek 70-nel"

    én is így szoktam, sőt a 30-as táblánál 30-al is megyek (főleg cégessel), szeret is érte qrvára mindenki :DDD és nem azért, mert az autóm nem bírná...

    "általánosságban igazat adok: valamiért valamit."

    ezen van itt a hangsúly. :R

    "És nyilván nem fekete-fehér a dolog, remélem nem is így jön át."

    néha mintha azt sugallnád, hogy még a paraszt örüljön, hogy egyáltalán meg van engedve, hogy a saját pénzén autót vásárolhasson/tarthasson fenn.

    a közlekedés alapjog, ennek módját pedig mindenki megválaszthatja a lehetőségeihez mérten.

    [ Szerkesztve ]

    Beatam Mortem Expectans. "kötél&diófa - business solutions"

  • hNp88

    aktív tag

    válasz hcl #227 üzenetére

    épp ez a baj, hogy nem költ, pedig kellene

    Beatam Mortem Expectans. "kötél&diófa - business solutions"

  • hNp88

    aktív tag

    válasz hcl #229 üzenetére

    kisvasút inside :DDD

    Beatam Mortem Expectans. "kötél&diófa - business solutions"

Új hozzászólás Aktív témák