Új hozzászólás Aktív témák

  • Egon

    nagyúr

    válasz Hieronymus #5 üzenetére

    Egy magyar cég csinált (pilot jelleggel) egy mobilfizetési rendszer parkolásra, Kínában (volt alkalmam látni a demójukat, a cégünk tárgyalt velük). Ott a következőképp műkszik a rendszer: jön az ellenőr, lecsekkolja hogy fizettél-e, amennyiben nem, akkor helyetted elindítja a parkolást, erről értesít (gondolom cetlivel, a részleteket nem tudom), amit 48 órán belül ki kell egyenlítened, és csak utána jön a bünti, ha nem fizettél... :U
    Szóval igen, van más megoldás is... :U Egyébként ha a parkolási maffia meg nem torpedózza, ez a rendszer lesz országosan kiépítve, hasonló feltételekkel (elvileg Hévízen csinálnak majd hazai pilotot).
    Életemben kétszer büntettek meg parkolással összefüggésben. Egyszer azért, mert szombaton munkanap volt, ami nem tudatosult bennem, mert abban az időszakban minden pénteken és szombaton képzésre jártam (így a szabad szombat is olyan volt, mint a munkanap és vice versa). Megálltam fizetős helyen, nem indítottam parkolást. Egy másik alkalommal, az egyik Bp-i kerületben volt dolgunk (ügyvédhez mentünk, ingatlan eladás miatt, két kisgyerekkel, akiket nem tudtunk kire hagyni, rohanás stb.). Akkortájt általában este hatig kellett fizetni a parkolásért, kivéve pár kerületet, ahol este nyolcig volt fizetős a dolog. A rohanás miatt nem néztük meg az automatán, hogy mi a helyzet (pedig aki az asszonynál szabálykövetőbb, az festi magát), és persze mire visszaértünk, ott virított a bünti.
    Őszintén szólva egyik esetben sem éreztem azt, hogy jogos lenne a büntetés: jóhiszeműen jártam el. A fenti példa pedig azt mutatja, hogy lehetne ezt civilizáltan is csinálni... :U

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

Új hozzászólás Aktív témák