Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz #20749568 #1 üzenetére

    Az 1. pontot átírtam légtérre háztartásról. Úgy jobban kifejezi amire gondoltam, a légtér azt hiszem a lakás teljes belső terére vonatkozik.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    Említettétek az e-cigi cuccot, annak a füstjének / párájának belélegzésével hogy áll most a tudomány? Van egy kollégám, aki munkahelyen csukott ablaknál zárt térben is szívja, így annak a füstjét mi is vele együtt.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz Csapoati #54 üzenetére

    ...4 fal között... - Amivel visszajutunk oda, hogy az illető magán kívül a családját és / vagy a szomszédait mérgezi.

    t72killer: igen, aki nem bagzik, az ezt méterekről megérzi.

    potyautas: ennyi idő alatt nem próbált még leszokni?

    wwenigma: igen látjuk és attól tartok, hogyha valamit a Viktor nem akar, az az életben nem megy át a párton. De remélem nem lesz igazam.

    joey04: biztosan lennének ilyenek, de több embert ismerek aki úgy van vele, hogy "ha ennyi meg ennyi lenne az ára, akkor lerakná".

    moha21: különösen az építőipar. Szigetelik a háztömböt, a melósok közben reggeltől estig bagóznak és nem is józanok...

    [ Szerkesztve ]

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz t72killer #73 üzenetére

    Kb. egyetlen dolog amit a lakásod kapcsán tenni tudsz, az a birtokvédelmi eljárás de sokat ne várj tőle. Hosszú huzavona és nem ilyen dolgokra találták ki, ráadásul jogilag még talán bizonyítani sem lehet, hogy a füstszag amit a lakásban érzel az kitől jött, milyen gyakorisággal és abból neked milyen káros élettani hatásokat kell elviselned...

    Emiatt remélem, hogy legalább a társasházi gangos és erkélyes szabályozás kérdése átmegy a döntéshozókon, mert így a lakóközösség tudna tenni valamit.

    Ringman: nálunk Pécsett már egy ideje tilos buszmegállókban szívni. Ha a közteresek büntetnének a belvárosban az Árkád / Konzum előtti megállókban bagózásért (ami egyébként feladatuk is lenne), akkor degeszre kereshetnék magukat.
    Egyedül a távolsági buszpályaudvaron (parasztelosztó) találkoztam olyannal, hogy elküldték a dohányosokat a dohányzást táblával tiltó területről, de azok rendőrök voltak.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz lezso6 #86 üzenetére

    Az autóban dohányzás (menet közben) ön és közveszélyes cselekedet, pont úgy mint a mobilozás. Az EU több tagállamában keményen büntetik is. Egyrészt elvonja a figyelmedet a vezetésről mert hát kell hozzá egy kéz, hamuzni kell, csikket ki kell dobni az ablakon meg hasonló dolgok, másrészt meg az utastársak egészségét rontod. Bocs, hogy pont a hírhedt tényekről linkelek, de ott került szóba legutóbb ez a dolog: https://tenyek.hu/tenyek/243652_450-ezer-kocsiban-dohanyzasert.html

    Ha az autóban kiskorú személy tartózkodik, az pont olyan, mintha lakásban dohányozna valki kiskorú személy sérelmére.

    A BTK 208-as pontja rögzíti a kiskorú veszélyeztetését, miszerint:
    A kiskorú veszélyeztetése a kiskorú testi, értelmi, erkölcsi vagy érzelmi fejlődését veszélyeztető magatartásokat öleli föl. E magatartási körből bizonyos cselekményeket – súlyosságuk vagy enyhébb jellegük folytán – kiemel és önálló tényállásban rendel büntetni az új Büntető Törvénykönyv (Btk.). A cselekmények jellegétől függően alakul az elkövetői kör is.

    Technikailag nincs leírva, hogy a passzív dohányzás az legalább a testi fejlődésre (de abban a korban valószínűleg az értelmi fejlődésre is, mert nem csak a tüdőre hatnak a nikotin meg az egyéb mérgek) kihatással van, ezen kellene változtatni elsőnek.
    Gyámügy és hasonló szervezetek meg tudnák tenni a szükséges lépéseket, ahogy teszik azt családon belüli erőszak meg hasonlók esetén is. Ha ezzel nem értünk egyet, akkor ki kell töröltetni az alaptörvényből az egészséges élethez való jogot, mert értelmetlenné válik.

    Nyilván igen komolyan rá kellene feküdni a prevencióra, de az önmagában nem elég és túl sok idő, mire látható haszna lesz.
    Az első lépésnek én a dohányosok regisztrációját kezdeném meg. Nem kerülne sokba kiépíteni egy rendszert, ahol a dohányboltban regisztrálnák, hogy ki milyen és mennyi dohányterméket vásárol. Ezt az adatot egy automata rendszer felvihetné az illető orvosi adataihoz, amiből a háziorvos egyből látná, hogy mi a helyzet. Ugyanúgy ahogy a védőnői szolgálatot is látná, hogy ki az aki terhesen dohányzik és legalább fel tudnák rá hívni a figyelmét, hogy mit okoz ezzel a születendő gyereknek. Erre főleg a tanulatlanabb rétegeknél lenne komoly igény, mert nem is tudják sokan, hogy ártanak vele a gyereknek.

    Munkaalkalmassági vizsgálaton a volt főnökömnek felírtak köptetőt a szörnyű köhögésére, holott azért köhögött mert 40 éve masszív dohányos és nehezen mássza meg a lépcsőket. Meg se kérdezték tőle, hogy dohányzik-e... Szóval véleményem szerint egy egységes "nemzeti dohányfogyasztó" rendszerre lenne szükség elsőnek.

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz Depression #127 üzenetére

    Mindig vannak kivételek, de akármerre megyek, mindenfelé hanyag dohányosokba botlok. Az elmúlt 5 évben tömegközlekedtem, megtapasztaltam sok kreténséget dohányosok részéről és egyszerűen megutáltam őket. Sokaknál a bagózás egyfajta státusz szimbólum, a nagyság jele...

    Dohányosként hogy viseled másik dohányos füstjét a lakásokban? Nem tudom társasházban laksz-e.

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz #19482368 #207 üzenetére

    Rákos sejtek bennem és benned is keletkeznek, ebben a pillanatban is, nem is kevés. Genetikailag így működünk, de van egy immunrendszerünk és egyéb testi folyamatok, amik miatt normális esetben nem jutnak el ezek a sejtek a kóros burjánzás állapotába, amit ráknak hívunk.

    Ezek a rendszerek viszont nem tökéletesek, és kihat rájuk az általános testi állapotunk. Teljesen igazad van abban, hogy megeszünk, megiszunk és belélegzünk egy nagy rakás mérget, mindenféle E-s adalékot vagy éppen fogamzásgátló hormonokat a csapvízzel de ettől még ha rálapátolunk cigivel, az csak ronthat a helyzeten.

    Sokan nem értik, nem tudják mit tesznek a testükkel a bagózás által, különösen a szegényebb társadalmi rétegekben jellemző ez, ezért mondom azt, hogy állami eszközökkel kell fellépni a dohányzás visszaszorítása érdekében.

    Milliókat el tudtak verni Soros meg Brüsszel elleni plakátokra újra és újra, ennyi erővel igazán tele lehetne plakátolni egyszer a várost meg a TV-t is megfelelő dohányzás prevenciós anyagokkal, még új szavazókat is gyűjtenének a dologgal...

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz lezso6 #266 üzenetére

    Hogyne lenne, pl. megy fölfelé a vérnyomsom tőle ezerrel és stresszelem magam. A stressz meg egy nagyon káros dolog.

    Egyébként, erre van tudományos vizsgálat, hogy a lakásba bejött dohányfüst nem káros? Mert egy ilyen alkalomnál mire megérzed a szagot akkor már késő ablakot csukni. Ha gyorsan be is csukod az ablakot, már telement a lakás füsttel és hosszú percekbe kerül, mire ki tudod szellőztetni, addig szívod. Nálunk ehhez a bejárati ajtót kell kinyitni a lépcsőházra, hogy legyen valami huzat, miután a füstös ablakot vagy ablakokat becsuktuk...

    pető bá': hoztak ilyen gépet hozzám javításra, dohányos lakásból. Abban a kis dobozban úgy megállt a füst, hogy a bagó elöntötte a szobát, mikor bekapcsoltam és fújtak a ventik. Ha nem velem történik meg, nem hiszem el. :Y

    sh4d0w: én tömeg közlekedem. Meg gyalogolok. Van ugyan autó is, de ritkán használom, sosem érdekelt az autózás. Pont innen van a sok mérgelődés, hogy mikor a buszra várok valahol, akkor rightig kerülgetni kell legalább egy dohányost a tömegben, ahol egyébkén tábla is tiltja a bagózást nálunk.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz lezso6 #363 üzenetére

    Miért lenne vicc? :F

    Ismerem magam, felhergelem magamat ezeken a hülyeségeken és akkor még elaludni is csak nehezen tudok mert ezen rugózik az agyam. Volt elég részem stresszben az előző két évben, mikor a cikkben említett dolgok mellé még igen gyakori éjszakába nyúló részeg tivornyát is el kellett viselnünk a szomszédságtól.
    Ezen dolgok miatt kezdett széthullani a családi élet és már árultuk a lakást, mert nem láttunk egyéb kiutat a helyzetből. Nem sokkal voltunk teljes lakásfelújítás után, mikor elkezdett élhetetlenné válni a panel...

    A stressz halmozódik, ami később mindenféle egészségügyi problémában jelentkezik. Ugye az megvan, hogy hormonális szintből ki tudják mutatni, hogy mennyi stressz ért mostanában? Van egy külön úgynevezett stresszhormon, ami ilyen problémás helyzetekben termelődik igazán, mint egy stressz marker.

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz Dluinet #370 üzenetére

    Ott a megfejtés, topic zárható! :C :DDD :DDD

    Lauda: thx! :)

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz lezso6 #375 üzenetére

    Nem vagyunk egyformák. A munkahelyi stresszt se viselem jól, mikor nem volt karácsony túlzottan mert határidős munka volt és minden nap masszív túlórázás volt, azt nehezen viseltem. Ingerült, állandóan fáradt leszel...
    Itthon meg a tehetetlen düh, hogy reggel is kocsma szaga volt a lépcsőháznak, bagószagra ébredsz 6:10-kor, aztán délután is és folyton ott lebegett a kérdés, hogy na vajon mire megyek ma haza... Gyakran inkább járkáltam a városban, csak hogy kevesebbet keljen otthon lenni. Mikor meghallottam az első jeleit a készülő szokásos tivornyának, már szedtem is össze a cuccaimat és inkább felmentem a Mecsekre kiszellőztetni a fejem.

    Rá kellett jönnöm, hogy nem igazán bírom az ilyen helyzeteket.

    t72killer: a szél már csak ilyen. :D

    [ Szerkesztve ]

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz D1Rect #391 üzenetére

    Közel voltam hozzá, de hála az égnek elköltöztek. Milyen szép nap volt a költözésük napja, közben folyamatosan játszottam a Beatrice - Boldog szép napok c. számát, hogy lent is lehessen hallani egy kicsit. :) - (amit amúgy a Vörös hadsereg kivonulására írtak Feróék, pont illett az alkalomhoz)

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz ubyegon2 #394 üzenetére

    Ez egy megszokott dolog a zeneiparban. A többire meg ott van a miért a cikkben. Jelenleg is egy csikkel teli hamutartó van az alattunk lévő erkélyen.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz Vladi #448 üzenetére

    Persze, hogy jó! Lehet vele lógni a munkából, meg bratyizni a szintén lógós kollégákkal hogy utána bevigyed a ruháddal a büdöset a nemdohányzó térbe. Aztán mindezt megismételni 1 óra múlva, mert hát le kell vezetni a stresszt meg be kell szerezni az új pletykákat...

    Az állami fellépés meg majd akkor lesz megfelelő, ha a középiskolák előtt reggelente nem látom a dohányzó 18 év alatti arcokat, akik energiaitallal és cigivel pöfékelnek.

    Az meg sajnálatos, hogy aki rászokik erre a szemétre, annak tompul a szaglása, íz érzékelése. Mivel sosem tudtak rászoktatni, így nem tudom elképzelni, hogy mi kell ahhoz, hogy azt a rettenetesen büdös szagot jónak fogja fel az ember. Van az a barna bűzrúd cigi (dunsztom nincs mi a neve, csóróbb embereknél szoktam látni) ami kb. olyan szagot áraszt, mint az égett diólevél. Nem tudom elképzelni, hogy hogyan lehet azt kellemesnek érezni.
    Elég sokat kellett szagolnom ezt a fajta cigit az elmúlt időben, egyszerűen merénylet az emberiség ellen.

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz st3v3np3t3r #465 üzenetére

    A rákos beteg gyógyulni szeretne, a dohányosok azon része aki nem akar leszokni, az viszont nem. Hogyan lehet ezeket egy kalap alá venni?

    A dohányos jogai meg addig terjednek, amíg nem sérti másik ember jogait. Az alaptörvény garantálja, az egészséges élethez való jogot, ennek tükrében szerintem vizsgáld felül, amit írtál, az alaptörvény a 18 év alattiakra is vonatkozik.

    "-szívem szerint regisztrációhoz kötném a dohánytermékek vásárlását és a dohányosokat különféle hátrányokban részesíteném.
    -diszkrimináció, megint csak,ráadásul milyen jogalapon vezetnéd be,milyen hatóság nyakába varrnád?"

    Nem kell ehhez hatóság, ott vannak a nemzeti dohányboltok. Csak egy plasztik kártya kel, amire rögzítik a megvett dohányterméket vásárláskor... Ez nem diszkriminál senkit, sőt, segít az orvosnak ha pontosan tisztában van vele, hogy a páciens mennyi cigit szív. Már működik a big data alapú orvosokat segítő rendszer a rendelőkben ami még a várható élettartamot is megbecsüli az orvosi adataid alapján, egyszerűen csak be kell csatornázni a dohányadatokat is, nem egy nagy kaland.

    A dohányzó anyákat én speciel pénzbüntetéssel sújtanám.

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz ubyegon2 #470 üzenetére

    Nem dohányos rákos betegről volt szó, csak simán rákos betegről. Olvasd el még egyszer. Amúgy meg eléggé távol áll tőlem a NER rendszere, de nem kívánok belemenni a politikába.

    st3v3np3t3r: a plasztik kártyától lenne hátrányosan megkülönböztetve? Miért? A kezelésében segítene.

    Gyerekem még spec nincs de szeretnék. Viszont nem hiszem, hogy egyéb úton lehetne hatni a dohányos terhes nőkre, hogy tegyék le a cigit. Anno volt egy riport a naplóban mikor még nem propaganda adó volt a TV2, a riporter nő megkérdezte a dohányzó nőket a szülészeten, hogy tudják-e mit okoznak a magzatnak. Na ott aztán minden kifogással éltek, hogy miért nem káros a gyerekre a bagó...

    llax: ez azért nem érint annyira sok embert.

    Lauda, Chaser: jogos. Nem mondtam, hogy megmondom a tutit, ezért is van ez a topic, hogy ötleteljünk. :)

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz st3v3np3t3r #482 üzenetére

    De ha nem pénzbírság, akkor mi a megoldás erre? Akárhogy is nézzük, az ilyen anyuka a gyerek egészséges élethez való jogát sérti. Szép szótól nem fogják letenni a cigarettát.

    Ha egy cég kiad valami terméket ami káros a magzatra, akkor óriási felháborodás lesz belőle országosan, meg pénzbüntetés és letartóztatás. Ha az anyuka dohányzik terhesen, akkor meg még rá se szólnak az utcán. :U

    Chaser: ennyire nem értek a joghoz, de szerintem már most is megvannak az idevágó törvények a magzati élet védelmére, csak nincsenek ilyen esetben alkalmazva.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz st3v3np3t3r #490 üzenetére

    Ilyen rendelkezése nincs a tömbépületeknek. A társasházi törvény így szól:

    A társasházi törvény szerint, ha a házirend nem rendelkezik eltérően, tilos dohányozni a közös tulajdonban lévő zárt légterű épületrészekben, területeken, illetve helyiségekben. A saját tulajdonú ingatlanon belül lehet dohányozni, illetve annak erkélyén is, ha a társasházra más szabályozás konkrétan nem vonatkozik.

    Pereskedés után, a jegyző tilthat el magánszemélyt a saját erkélyén cigizéstől, de ehhez elég alaposan igazolni kell, hogy a szomszéd füstje árt az egészségnek, vagy tüdőbetegek vagyunk és azért probléma a füst.

    A másik témára a megoldás az akkor olyasmi lehetne, mint az alkoholistáknak vagy a drogosoknak az elvonó kúra. Csoport foglalkozás, stb.

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz st3v3np3t3r #510 üzenetére

    Vagy nekiállunk faszénen grillezni az erkélyen, egyfajta válaszcsapásként. Kicsit odaégetve, kicsit elfüstölve ezt-azt, mert ugye mindent szabad, amit nem tilos...

    Amúgy vidék se feltétlen fasza, n+1 gondba futhatsz bele az állandó flexeléstől a folyamatos kutyaugatáson át bármibe.

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz llax #520 üzenetére

    Nagyszüleim konyhaablaka a szomszéd trágyadombjára néz falun. Ha arról fúj a szél, akkor a szaga is bejön. Így van már vagy 30 éve, nem akarnak ez miatt vitát így nem szóltak miatta soha...

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    Ön és környezete egészségét... :K

    Kicsit régi már a kép, de ismerek olyat, akinél hasonló állapotok uralkodnak.

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    Az itt sokszor emlegetett ukrán csempész cigi már drón-al érkezik: [link]

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    Kijött egy új videó a témában a héten. http://rtl.hu/rtlklub/hirek/dohanyzas-ellenes-kampany-kamaszoknak
    Iskolák ingyenesen igényelhetnek bemutató babákat és oktató számítógépeket a dohányzás elleni új kampány részeként.

    Hivatalos adatok 2016-ból:
    Minden 3.-4. kamasz (13..15 éves gyerekek) dohányzik, 6,5 százalékuk rendszeresen, 19 százalékuk pedig alkalomszerűen. Ezek a számok javulást mutatnak a korábbi adatokhoz képest.

    Az elhangzottak szerint a 2000-es években kb. 3 millió ember dohányzott az országba, most ez 2.5 millió.

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz ubyegon2 #557 üzenetére

    Gondolom ismered, hogy a 2. világháború idején miről szólt a Lucky Strike cigi... Volt füves cigi is a dobozban amit nem tudtad, hogy melyik lesz. Na ilyet lehet robbanóban is csinálni, nem kell ide drága drónos eliminálás. :)

    A fiataloknál amúgy a cigi mellé most az energiaital dukál. Reggelente a sulinál dohányzóknál jellemzően volt energiaital is a kézben, mert most az a menő.

    llax: igen, amíg van kereslet, addig megoldás is lesz.

    Realradical: őőőő hmmm. Tüdőrákban Magyarország az első:

    "Az Európai Unió tagállamai közül továbbra is Magyarországon volt a legmagasabb a tüdőrák okozta halálesetek aránya a halálos kimenetelű daganatos betegségeken belül - írta az uniós statisztikai hivatal a dohányzásmentes világnap alkalmából csütörtökön közzétett jelentésében.

    Az Eurostat arról számolt be friss értékelésében, hogy a daganatos betegségek 1,3 millió ember halálát okozták 2015-ben az EU-ban, s ezek közül is a tüdőrák volt a vezető halálok, amely több mint 273 ezer áldozatot követelt, ami az összes rákos haláleset 21 százalékát jelenti.

    A férfiaknál kétszer magasabb a tüdőrák kockázata, mint a nőknél: a vizsgált évben az áldozatok között mintegy 185 ezer férfi és 89 ezer nő volt." https://weborvos.hu/hirek/vezetunk-a-tudorak-okozta-halalozasban-246022

    [ Szerkesztve ]

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz Realradical #561 üzenetére

    Fiatal koromban a dohányzó, lovon ülő "sármos" Marlboro Man reklámja volt kint a szomszéd kocsma ablakain. Azóta ő is meghalt tüdőrákban...

    Geller72: akkor most így jól mennek a dolgok?

    Ubi: úgy néz ki, hogy maga a cég terjesztette el ezt a dolgot, ami több félreértésen alapult. https://index.hu/tudomany/til/2014/11/19/a_lucky_strike-ban_nincs_marihuana/

    [ Szerkesztve ]

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz Geller72 #571 üzenetére

    Szoktam szólni buszmegállóban, de általában úgy tesznek, mintha meg se hallották volna. Volt egy eset egy ránézésre kb. 14 éves lánnyal, a megálló fedett részén mellettem 1 méterre gyújtott rá. Mondom neki, azt ugye nem itt akarod elszívni? Legyél szíves menjél máshova. Erre elment mellettem, megkerülte a beállót a hátam mögött, majd a beállótól jobbra 1 méterre megállt pontosan ott, ahol a menetrend tábla, és a dohányzást tiltó tábla volt. Megint szóltam neki, de levegőnek nézett.
    Hála az égnek ekkor megjött a buszom és így velem már nem folytatódott a történet.

    Nálunk Pécsett már évek óta tilos a megállókban dohányozni. Annyit meg szoktak tenni a bagósok, hogy pár méterrel arrébb állnak, de amilyen a természet, a szél mindig a bagósok felől fúj a nemdohányzók felé.

    Sokat buszoztam az előző években, de még csak rendőrt láttam fellépni tiltott helyen dohányzókkal szemben, de azt se túl sokat. A távolsági buszpályaudvar legnagyobb forgalmú bejáratánál általában füstfelhőn kell keresztülmenni.

    Amúgy persze más dolgokat is komolyabban kellene venni, mint pl. a vezetés közben kajálást. Néztem egy autóst tegnap, bazi nagy kiflit tömte a fejébe mikor nekiállt kihajtani a Spár parkolóból az útra, természetesen indexelni már nem maradt szabad keze. Hála az égnek legalább a vezetés közben mobilozók ellen fellép a rendőrség, ha kapnak róla felvételt.

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz Depression #580 üzenetére

    Van idehaza olyan út, ahol táblákkal takarták el a völgyre nyíló kilátást a kanyar után, mert már több autós elmélázott az elé táruló látványon és balesetet okozott. Pár éve volt téma a híradóban.

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    Ma reggel tag áll a buszmegálló közepén, bagózik. Odaköp a járda közepére, nem is mellé a fűbe, majd bagózik tovább. Ó hála az égnek, hogy mostanában gyalog járok munkába...

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz Depression #623 üzenetére

    Az e-cigi mellett visszajönnek a normál cigizéstől eltompult íz és illat érzékek?

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz Realradical #625 üzenetére

    Uhh ez mekkora film. :K

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Új hozzászólás Aktív témák