Új hozzászólás Aktív témák

  • Qtya123

    őstag

    válasz a347 #206 üzenetére

    Én is elszórakoztam ezzel a felső venti kifelé, vagy befelé fújjon dologgal.

    Nekem Phanteks Enthoo Luxe házam van. Elég nagy méretű cucc. 4 darab Phanteks 140 mm-es venti van a házban. Ebből 2 elöl befelé tolja a levegőt, 1 hátul kifelé megy, illetve a felső is kifelé irányba volt beszerelve gyárilag is. A weboldalukon is úgy van a kép: [link]

    Emiatt úgy gondoltam ez a legjobb megoldás, nem véletlenül kifelé van irányítva. Aztán egyszer kísérleteztem és leteszteltem a hőmérsékleteket Prime95 SmallFFT teszt alatt mit mutat.
    A gyári kifelé irány esetén a VRM max hőfoka 62 volt (b450-a pro max alaplap és ryzen 3600x proci), befelé iránynál 58 celsius volt. A processzor és a többi alkatrész hőmérséklete semmit nem változott, iránytól függetlenül ugyanazok az értékek maradtak.

    Amin még agyalok, hogy vajon mennyit hozna a ramok hőmérsékletén egy full mesh ház. Ennek kb a feléig ér a 2 db 14-es venti és a ramok pont nem kapnak elölről közvetlen légáramot. Kíváncsi vagyok, ha telibe ventik lehetnének elöl, akkor nagy változás lenne-e, vagy csak ilyen 2-3 celsius.

Új hozzászólás Aktív témák