Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz arn #113 üzenetére

    Jó, hát ezt így nehéz belőni. De épp ezt írtam, hogy 90%-ban bármi elég. Egy telefon is, nemhogy noti vagy desktop gép.

    A benchmarktól viszont nehéz elszakadni mert az épp arra (lenne) való, hogy kimérje és tudj következtetni, hogy milyen lesz használatban. A játékteszt azt méri hogy fut majd a játék, office tesztek általánosat, és vannak a szimpla cpu-erő/rendertesztek. De ettől még mind azt kéne kihozza, hogy elég lesz-e vagy nem az adott hw. (Sőt, sw, mert egy jó benchmark azokat az sw elemeket méri amik relevánsak sw oldalról az adott környezetben.)

    Enélkül marad a próba és érzésre dönteni. Az nehezebb mert végig kell próbálgatni mindent. :) Bár ha a konfigok 99%-a megfelelő akkor annyira nem nehéz az sem.

    Netezés, általános cuccokban én is írtam, hogy nálam sem volt megkülönböztethető a 200GE (2/4) és a 6-8 magos Ryzen. Mondjuk 70-80%-ban. Egy 4/8 vs 6/12-8/16 meg kb. 90-95%-ban. Persze még mindig általános használatnál.
    Azt meg mindenkinek tudnia kéne mire használja...

    Én is erősen gondolkodom a váltáson. "Nagygép" játékra már nem kell, maradt a cpu erő, de az is ritkán kell. És közben kijöttek a 6-8 magos notik amik ugyanazt tudják gyakorlatilag. Na jó, annak 80-90%-át amit írtam. De az is bőven jó, ritka használatra főleg.

    Így nincs hova fejleszteni. (Az meg már csak egyéni preferencia, de ha nekem játékra is kellene akkor se hiszem, hogy bármivel meggyőzném magam, hogy 3-400W-os dvga-kat kell venni. Ill. ez biztos, játék mellett is a 65-95W+120W körül használtam mindig. Ez ma már 35-65W+90W körül megállna... ha kellene. :D Így meg marad szumma 25-45W ami elég.)

  • makkmarce

    őstag

    válasz arn #113 üzenetére

    itt van a teljesítmény/fogyasztás hatékonyság szerinti lista, megkeresheted benne az M1-et is:
    powerperf

    okoskodom, tehát vagyok

Új hozzászólás Aktív témák