Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • reelc

    veterán

    válasz kikikirly #1 üzenetére

    Akkor nézd ebből a szemszögből.
    Ha hozzányúltak volna, rengeteg fannál kicsapta volna a biztosítékot, hogy nem olyan, mint volt. Ebben biztos lehetsz.
    Azt adták amit ígértek. Nem volt zsákbamacska. Rendesen kommunikálták, mi várható.
    Sőt, fanok is be voltak vonva a fejlesztésbe. Meg benne volt pár ember az eredeti fejlesztők közül.
    Mégis mennyi melót öljenek egy kb. 10 éve halott franchiseba?
    Szerintem az valóságos csoda, hogy megengedte és támogatta az EA ezt a projektet.
    Nem kóklerek. Tisztességes munkát csináltak.
    + elérhetővé tettek eddig csak konzolosoknak elérhető tartalmakat, zenéket újrakevertek, sok extrát raktak bele stb. Nyílt lett a forráskódja, adtak map editort, a fanok is tehetik amit eddig.
    Pár ember fel van háborodva, mert nem azt kapta amit meg sem ígértek. :) Sokezer meg jól szórakozik. Ráadásul nem is drága.

    A Resi él és virul folyamatosan, ott kb. 0 kocázat volt akár remaster akár remake.
    Amúgy is, kevés remake sikerül jó, és nézd meg mennyiért árulják őket. Pl. Mafia 2, Warcraft III Reforged.
    Ellenben rengeteg remaster készült az elmúlt 10 évben és megvan a közönségük.

    Megértem én, hogy nem tetszik, csak olyan dolgok miatt ítéled el, amikről szó sem volt, hogy meg lesz csinálva. Emiatt pedig kóklerek a szemedben. :(

    [ Szerkesztve ]

  • MegalodonS

    őstag

    válasz kikikirly #4 üzenetére

    En megvettem, mert szeretem a strategiai jatekot, de nekem ez anno kimaradt.En a Generals vonalon jottem be es abban bizok,hogy az is jon a C&C Generals & Zero Hour egyutt,na azt gyujtoi,nem fizikai formaban megveszem, mert a mai napig nagyon szeretem a kedvencem.Barmikor tudok veluk jatszani!

    Tegnap azonnal el is kezdtem.Erdekes vele jatszani,igazi retro es ma mar nem jonnek ilyen jellegu startegiai jatekok!Orulok hogy pozitivak a visszajelzesek,Remelem jon a Red Alert 2 is hamarosan!

    Nekem a Company of Heroes es a szeptemberben jovo Iron Harvest nem kepviseli ezt a tipusu vonalat,ennek ellenere persze majd megveszem es kiprobalom!!

    [ Szerkesztve ]

  • ldave

    félisten

    válasz kikikirly #4 üzenetére

    felhúzni minimum C&C Generals szintre <-> Factorio szinvonalú grafika bőven elég

    Egy kis ellentmondást vélek felfedezni a mondandódban.
    reelc jól leírta mi a jelen kiadás célja és értelme, és a megjelenésig vezető út rendesen dokumentálva van. Számomra tökéletes ez az újrakiadás.

    A Slime draws near! Command?

  • kwzatz

    őstag

    válasz kikikirly #1 üzenetére

    " Felhúzták a textúrák felbontását,javítottak az átvezetőkön azt viszont hallásra.
    Ha ez 90%-ot ér"
    Nem vettem meg, de a Steam ismertetőjében egy icipicit, tényleg csak egy hangyányit mintha több dologról lenne szó. :D

  • reelc

    veterán

    válasz kikikirly #4 üzenetére

    Értem amit mondasz, de újra azt tudom mondani, hogy egy kb. 10 éve halott franchiseról van szó, és miért ölnének bele sokkal több munkát? Ami lehet meg sem térül?
    A játékfejlesztési nehézségekkel (új motorra újra megalkotni egy játékot pl. amit írtál), meg nyilván ők vannak jobban tisztában, mint mi.
    Igen, amit most csináltak meglehetősen biztonsági játék volt, de nem azt jelenti, hogy rossz munkát csináltak.
    Másik topikban írta valaki, hogy ezeknek a fejlesztőknek nagyon régen volt normális játékuk, kb. ez a remaster szint amit normális színvonalon megtudnak csinálni. ;] Ha ez kb. igaz, akkor inkább egy ilyen szintű remaster, mint egy igen kérdéses minőségű remake, nem?
    Megvolt a lelkesedésük, támogatásuk (rajongóktól is), kihozták belőle amit tudtak.

    "Önmagába ez a felújított kiadás nem lenne ,,tragédia", az viszont már baj hogy jó ideig senki nem fog hozzá nyúlni.Logikusan következik hogy ha kapunk további C&C felújításokat, ugyanezt fogjuk kapni."
    Szóval ha ez most bukna, akkor se nyúlna sokáig senki a C&C-hez, ha meg a projekt el sem készült volna, akkor meg valószínűleg minden menne úgy, mint eddig. Sehogy. Ez is logika.

    A rajongók örülnének, ha jönne egy következő pakk: a Tiberian Sun és Red Alert 2-vel. Beleolvastam korábban Reddit AMA-ba és nem egy kérdés vonatkozott a további terveikre. Red Alert 2 lesz? Látványosan nem válaszolt ilyesmire. Szóval ha sikeres lesz a mostani pakk, ki tudja.
    Nem csak a kritikusok, hanem a játékosok jelentős része is pozitívumként éli meg a megjelenést ebben a formában. De igen, mindenkinek nem tetszhet. Ez van.

    Ismerve az EA korábbi magatartását, szinte csoda, hogy hagyták megvalósulni ezt a projektet, sőt támogatták is. Ezen felül a forráskód ingyenes kiadása is nagyon ritka az iparban, bármilyen régi is legyen egy játék, a jogokhoz mindenki ragaszkodik.
    Valahol a cégnél sikerült meggyőzni pár embert, hogy van egy franchise rengeteg régi rajongóval, akiknek megfelelő tálalásban el lehet adni valami régi játékot. :)
    Nem utolsósorban ez igen jó sajtó az EA-nak is, javíthat kicsit a megítélésén megint.

    Lehet beindul a fantáziájuk, és esetleg előszednek valami jobbféle régi NFS-t is akár? Ha kiadnák digitálisan letölthetően, mert ugye jópár még lemezesen jelent meg. Vajon mennyien örülnének egy kicsit ráncfelvarrt NFS Underground 1-2-nek, egy mai AAA játék árának töredékéért? Mikrotranzakció stb. nélkül, megkapnád a régi élményt. Azóta sokaknak optikai meghajtójuk sincs, volt több Windows váltás is.
    Az újabb élményekért meg ott a rengeteg azóta kiadott NFS. ;]

    Nekem anno a C&C szólóban kimaradt, PC barlangban játszottuk 4-5 alkalommal multiban. A Red Alert is kimaradt, a Red Alert 2 volt aminél becsatlakoztam, nagyon tetszett, de a későbbiekkel már nem játszottam a többi résszel. Mindezt azért írtam le, hogy nem vagyok a széria rajongója, de ennyiért egy ilyen kiadás érdekelt, és ha elegen megveszik, hátha jön a következő adag is a RA2-vel. :)
    Eddig másfél órát öltem bele, és tetszik. Csodát nem várok mert 25 éves játék :) szóval a helyén kezelve pakkot.

    [ Szerkesztve ]

  • negro

    őstag

    válasz kikikirly #1 üzenetére

    Gondolom 95 es 2000 kozt szulettel valahol...
    Nekem nagyon bejon es pont az, hogy ugyanaz mint a regi de jol nez ki! A hangok masszivabbak, de lehetoseged van az eredetire. A zenekrol ne is beszeljunk. Imadom. Nosztalgia bomba.

    Ezt a jatekot azok ertekelik igazan akik nem hogy CnC es Red Alert -el "kezdtek" hanem Dune II-vel!

    Sokan "sirnak" egy TS es RA2 remake miatt milyen jo lenne. Na engem meg mar pont azok amik nem erdekelnenek. Anno is csalodas volt gyerekkent. TS-ra nem is emlexem annyira nem maradt meg belole semmi csak vegig vittem becsuletbol. Itt mar kepben volt az EA ami ranyomta a belyeget a jatekra, persze negativ ertelemben. RA2-bol is inkabb a multis elmeny van meg. RA3-at mar ki se probaltam annyira at ment mesebe, gagyiba ahogy RA2 is mar ugye...

    Egy Dune2000 remastered-et viszont elnek. Amit nem is ertek, hogy nem csapnak le (plane a kozelgo Dune film hype-ja miatt) vagy mar eleve miert nem tettek bele ebbe a pakkba extrakent. Nem sok munka lett volna mar. Viszont ott mar nem feltetlen kellene megtartani mindent eredeti formaban. Gondolok itt peldaul egy Siege Tank-ra ami egy szerencsetlen Artillery atirat volt.

    Az igazi mondjuk egy uj Dune RTS lenne de nem almodozok tovabb :)

    [ Szerkesztve ]

    ''A kreativitás kulcsa abban rejlik, hogy tudod, hogy rejtsd el forrásaid''

  • Valentino K.

    senior tag

    válasz kikikirly #4 üzenetére

    Sose fogom megérteni a hozzád hasonló játékosokat és azt, hogy miért áll fel állandóan a cerka a grafikára. Pontosan az tetszik a leginkább a játékban, ami REMASTER nem REMAKE (elég nagy a különbség), hogy megmaradtak a gyökereknél és pontosan azt a játékmenetet és azt a hangulatot kapod meg, amit anno átélhettél 95-ben. Ehhez nem kell fenszi next-gen engine és egyéb faszságok. Mostanság ha kockulok, 32 éves fejjel sokszor kapom magam azon, hogy a 90-es évek végek, 2000-es évek játékait veszem elő, amik sokszor körbehugyozzák élmény és hangulat terén a mai játékok 90%-át. S ez önmagában eléggé szomorú és sokat el is mond a mai játékok színvonaláról.
    Elszalasztott lehetőség? Gondolom azért tolták 40.000en steamen pár napja a játékot :F
    Következő lépésként csinálhatják is a Tiberiun Sun-t, kb az volt a legutolsó értékelhető rész nálam a C&C univerzumban.

    Nikon D500 / Sigma 18-35 F1.8 / Nikon 300mm F4 PF / Asus ROG

Új hozzászólás Aktív témák