Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kiki18

    őstag

    Érdekes a véleményed a moziról. Szerintem elszomoritó, milyen szintű bakikat követ el egy olyan cég, aki elméletben már igencsak jártas a szórakoztatás ezen területén.A vicc az,hogy az értékelésedben te is leirtad ezeket a balga hibákat, a végére mégis 9-re értékeltél. A 6 valahol reálisabb lett volna.

  • Kiki18

    őstag

    válasz adamssss #30 üzenetére

    Voltam, többször is. A nyitásnál dolgozni is akartam ott, fel is vettek, be is tanitottak (4x is ,khm, ebből mind a 4 vicc volt), aztán a mód ahogy ugráltatták az alkalmazottakat elfogadhatatlan volt, igy felmondtam (nyitás előtt 3 nappal)
    Aztán hónapokig követtem még az alkalmazottak által csinált face csoportban a panaszkodásokat. Az az egész hely egy vicc. És ne értsük egymást félre, nem védem én a CC-t, mert ott is hasonlóan siralmas a helyzet, vagy még annál is rosszabb, a lelakottsága/elavultsága miatt.

  • Kiki18

    őstag

    válasz .LnB #32 üzenetére

    Lehet hogy félreérthető voltam. Nem (csak) arról panaszkodtak az ottdolgozók, hogy nekik milyen rossz. Hanem arról is, hogy milyen szintű bakik vannak egy egy vetítés során.

  • Kiki18

    őstag

    válasz adamssss #37 üzenetére

    Akkor leírom ,mi von le a filmnézési élményből, szerintem.

    -Két terem is volt (és ha jól értesültem,még mindig így van), ahol a vászon mögötti mélynyomók nekidőlnek a vászonnak. Ennek egy kitüremkedés az eredménye a vásznon, valamint ha a mélynyomó működésbe lép,az egész vászon hullámzik. A megoldás erre egy ék lenne, ami helyére tenné a mélynyomót. Potom összeg,de nem lett javítva.
    -szőnyeg van a termekben. Ha kiömlik a kóla, a szőnyeg beszívja, tisztítani rémálom és nagyon drága, és nem is mindig 100%os. Ennek az lesz az eredménye, hogy a szőnyegek pár éven belül elkezdenek rohadni ,és kellemetlenül büdös lesz a termekben.

    -Nem volt pohártartó (felfoghatatlan hibának tartom egy ennyire tapasztalt cégnél....vicc. ) ,mostmár van,de az is inkább sufnitákolmányos megoldás, könnyen rongálható és rendesen rombolja a designt.

    -A fotelek....anyaguk (szerintem) műbőr,de egy biztos, nagyon hamar ki fognak kopni és undorítóan fognak kinézni.
    A számokat egy fotel közepére,alul rögzített kis műanyag elemben rejlő kis ledes világítás mutatja. Ezek kiálnak a fotel síkjából,úgy 5 centire,sípcsont magasságban. Sikerült belerúgnom,szép folt lett az eredmény, de sztem ez is könnyen rongálható.
    A fotelek jórésze kétszemélyes. Ha tele a terem, nem leszel magányos az biztos.

    -rossz szögben vannak beállítva a termek. A lejtése túl enyhe, így a fotelektől nem lehet látni a vászon alját.

    -Az atmos rendszert túlfújták. Volt szerencsém kipróbálni (sony saját atmos próbafilmecskéjével). Effektív ,de nem annyira lenyűgöző. A gépészek meg imádják bömböltetni, mert az mennyire csúcszuper. Még az én mozihoz szokott fülemnek is fájt az a 10 perces élmény.

    -A lépcső mellett van korlát, de az semmilyen biztonsági funkciót nem tölt be,csak dekoráció. Az idősebb korosztály viszont előszeretettel használ(ná) , volt is belőle baleset.

    Egy két előzetes van a filmek előtt, de ez inkább rossz mint jó. Cc átlag 15 perc ( átlag évente egyszer van olyan,hogy hosszabb ez az időtartam), itt 5 perc átlagban. Aki időben bejött, zavarni fogják a késők, aki késett az meg nem látja a film elejét. Továbbá ha baj van a vetítéssel(hang,3d)
    Akkor 5 perc alatt sokall kisebb az esély ennek kiszűrésére. Senkise járt jól.

    Próbáltam olyan dolgokat összeszedni,amikor voltak,vannak és lesznek is, és bizony a filmes éményt rontják. Még nagyon sok vonzata van ezeknek a dolgoknak, végigjárhatjuk mindet akár, de egy biztos. A CP megjelenése a piacon örvendetes,de jelenleg 0 fenyegetést jelent a CC számára. Ezt ők is felmérték, hamar meg is nyugodtak. :D

  • Kiki18

    őstag

    válasz adamssss #44 üzenetére

    Az esetek 90% nem saját tapasztalat,az ottdolgozó barátok, és az ott mozizó ismerősök mesélték.
    A belerúgás volt csak saját élményem, és ha picit utánaolvasol sokan mások is így jártak.

    Nem saját életfelfogásról van szó. Élettapasztalat, ha az ember moziban dolgozik x éve,átlátja melyiknek mi a gyengéje vagy ereje.
    A CC mozik közül egyedül a MOM volt szőnyeges.Azt is eladták. És most ne a vászon előtti placcra gondolj, hanem a nézőtér területére. CCkben ez a rész már víztaszító anyaggal van fedve (linóleum féle, de nem az...a neve nem jut eszembe most, de azt elég ha felmosod és feltörlöd)

    A későn beérkező nézők jó hányada pedig ténylegesen a mozi hibája. Hisz a kedves néző hiába jön fél órával korábban jegyet átvenni,ha ott sor van, plusz ha a büfében is sor van...esélytelen. A CP pedig nem bővithető. Fix 2 pénztár, fix 3-4 büfékassza(nememlékszem pontosan mennyi, de kevés) és ez sem bővíthető.CCben ezek megoldott dolgok.

    Még szép hogy az ajtó nem zárható. Ha baleset történik ,kigyullad valami, vagy a vendégnek mosdóba kell mennie, legyenek zárva az ajtók? Nemár...

  • Kiki18

    őstag

    válasz Stauffenberg #49 üzenetére

    1, 95% 15percnél nem lehet hosszabb. Premier előtti vetítéseknél előfordul hogy több, főleg ha nyereményvetítésről, reklámvetítésről van szó.

    2, Abszolút. Csak akkor változtatnak,ha végleg elromlott (pl kiég az égő) ,vagy ha panaszok érkeznek. Addig nem nyúlnak hozzá (profitmaximalizálás).

    3, nem voltam ott,de elképzelhetőnek tartom. Ha valami nem oké, panaszt teszel és visszakapod a pénzed. Sztem kellemetlen,de fair.

    4, Gyerekkoromban voltam utoljára Dunában, akkor nem értettem ezekhez. Nem is emlékszem már rá ,hogy néznek ki a termek. De nemhinném hogy jobb mint a westend pl, azok is siralmas állapotban vannak.

    5,privátokat általában valaki szervezi/pénzeli. Amíg ő nem mondd semmit, az alkalmazottak sem tudnak mit mondani, őket meg hiába szidod, 0 ráhatásuk van egy ilyen mozira.
    6,abszolút, a büfé rettenet körülményes, kevés hellyel és sok dolgozóval,már egymástól sem férnek el, és emiatt a kiszolgálás idegesítően lassú.

    Cifu: westend ugyanez. És ameddig nincs panasz, addig nem nyúlnak hozzá.

    -ahhoz human power kéne, azt meg fizetni kéne. Nem is beszélve arról a nézőről, aki ugyanúgy fizetett a szolgáltatásért, mint pl te, és be se engednék a vetítésre. Jó kis üvöltözések lennének ilyen eseteknél, és ez kb 20 percenként előfordulna. :D

    [ Szerkesztve ]

  • Kiki18

    őstag

    válasz erahurka #56 üzenetére

    Film előtt, hogy ne komor sötétben kelljen felsétálnod/lesétálnod a lépcsőn bizony igencsak életveszélyes tud lenni. Szóval fontos.

Új hozzászólás Aktív témák