Új hozzászólás Aktív témák

  • Vole

    tag

    válasz H.Istvan25 #126 üzenetére

    Mar bocs, de ezt az egeszsegugyi rendszert nagyon nem vagjatok. Mo -on minden dolgozotol vonjak a penzt, ergo mindenki aki dolgozik az fizet is az egeszsegugyert, nem is keveset. Amerikaban nem vonnak egy fillert sem a beredbol erre, viszont a semmiert ugyebar nem is jar rendes ellatas. A rendes munkahelyek amerikaban mindig fizetik a munkavallalo szintjenek megfelelo betegbiztositasat is. Akinek nem, az pedig valaszthat maganak olyat amilyet akar ( ha jol emlekszem havi $50-$60 -tol indulnak ). Egy amerikai munkas sokkal tobb nettot kap kezhez, boven futja belole rendes betegbiztositasra. Aki inkabb elissza azt a penzt, azt nem tudom sajnalni.

    Viszont van egy oriasi kulonbseg: amerikaban ha van biztositasod es bekerulsz egy korhazba, akkor meggyogyitanak, Mo -on ha bekerulsz a korhazba, akkor orulhetsz ha elve kijutsz. A ketto kozul nekem az elso szimpatikusabb, raadasul en donthetem el, hogy mennyire fontos a sajat egeszsegem.

    Egy rovid tortenet: par honapja talalkoztam itt Kanadaban egy magyarral, aki epp atutazoban volt ( csak egy ejszakara alltak meg ). Egy nemet cegnek dolgozik ( FAI ), akik kis utasszallitokat uzemeltetnek ( foleg Learjet -eket ). Ezeknek a gepeknek a nagyobb resze betegszallito. Epp egy amerikai not vittek vissza az USA -ba, aki valahol europaban ( mar nem emlekszem hol ) balesetet szenvedett es a biztositoja visszaszallitotta az USA -ba, hogy ott kezeljek. Mindezt ingyen, ugyanis fedezte a biztositasa. Ennyit a betegellatasi kulonbsegekrol :)

Új hozzászólás Aktív témák