Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • updog

    senior tag

    Ford C-Max, 2007 1.6 TDCi, Fresh felszereltség.

    Tavaly vettem (nem kis köszönet a PH autós topicjainak, pár hülye kérdés és sok olvasgatás után az itt leírtak miatt döntöttem a C-Max mellett), életem első saját autója, főleg szüleinkhez hazajárásra használjuk (120-160 km-es utak, de volt már olyan kirándulás hogy oda-vissza több mint egy ezres belement). Nagyon szeretem, az eddig beletett 20k kilométer hibamentes volt, a megvásárláskori átvizsgálásnál találtak futóműproblémát, azt rögtön orvosoltuk, ezen és a vezérléscserén kívül más javítást nem igényelt.

    A kép illusztráció, de 1:1 ugyanez :D Viszont azóta kb. 10 különböző C-Maxot láttam ugyanezzel a színnel, és vagy 30 Fiestat, Focust, illetve Citroent és Suzukit is, pedig előtte valahogy nem keltette fel a figyelmem.

    A felsorolt címszavak közül (olcsó fenntartású, drága de kényelmes, vagy drága és sportos) egyik sem teljesül :D Egy autót szinte sosem olcsó fenntartani (bár 6L körül megáll hűtés / fűtés / klíma / araszolás / pálya tetszőleges kombinációjánál is, de akkor kiszámolva máris fél millát beletankoltam 1.5 év alatt, és akkor még semmi más költséget nem vettem figyelembe), a fapadosnál eggyel jobb csak, sportosnak sem mondanám, a 90 lovat már nem nagyon lehet egy helyre terelni ha világgá szaladnak olyan 100km/h körül :D Szóval igazából tipikus első autó, majd a következőnél már figyelek.

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

Új hozzászólás Aktív témák