Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • the.odzsy

    aktív tag

    válasz Lajosnagy17 #4429 üzenetére

    Honnan az idézet? Amúgy ha rákeresel a digi. hu oldalon pl.: Ajka, Béke utca 12. Diginet 1000-et mutat FTTH-val.

    MAGYAR vagyok nem turista!!!

  • MZoli11

    újonc

    válasz Lajosnagy17 #4429 üzenetére

    Szia!
    Sajnos igaz, VDSL-re fejlesztettek. Ajkán közben a tömbházas részen a DIGI megcsinálta az FTTB>FTTH cseréket, de kertvárosi részen még az Invitel a VDSL-t csinálta kb 2-3 éve (amúgy egész ajkán elérhető a 1 gigás net telekom koaxon). Csehbányán még nincs bekötés úgy tudom de optika fent van az oszlopokon, Városlődön viszont megvannak már az átkötésekkel is Invitel rézről optikára. Úrkúton speciális a helyzet a a VDSL támogatás 38 igényhelyre szólt, mivel a településen a KIFÜ adatbázis szerint a SZIP1 felmérés idején elérhető volt a min 30 mbit/s internet PR-Telekom koaxon, ez azonban akkor és most sincs így, 12 Mbit/s a max amit tudnak koax hálózaton mivel optikát nem vettek, wifi-n lövik át másik településről és onnan megy ki koaxon az utcákra, de mivel az adatbázis szerint elérhető volt ezért lett VDSL. Amúgy annyit csináltak, hogy a központból kb. 1,5 km optikát behúztak egy elosztóig, de ez az elosztó is csak a település kb 35%-át fedi le, onnan lett is 30-50 mbit/s Invitel rézen. Köröket megfutottam a KIFÜ-vel, szolgáltatókkal, innovációs minisztériummal de sajnos arra nem mondott senki semmit, hogy lehetne szankcionálni, hogy a vállalt 30 mbit/s-et nem tudja biztosítani a szolgáltató (PR-Telekom). Adatbázisba is beküldtem a SZIP-es kimaradók fejlesztése email-re a levelezésem illetve a képernyőfotókat, hogy mekkora sebességek elérhetőek, de választ nem kaptam. Mivel így szerintem a SZIP2-ben sem fog senki vállalkozni, hogy megcsinálja az optikát, ezért marad a várakozás arra, hogy a DIGI "hivatalból" lecseréli az összes Invitel rezet, optikára, de az nem lesz gyors folyamat...
    Valakinek van ötlete mit lehetne még tenni az ügy gyorsítása érdekében?

Új hozzászólás Aktív témák