Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bogiboy

    csendes tag

    Üdv !
    Van egy Bosch 74Ah S4 008 Silver aksim, ami már 1 éve pihent, mert nem bírta már a múltkori fagyos időt. 1 év pihi után volt benne 12,2 V..
    Egy Chrysler Voyager 2,5 t.dízelbe volt használva és 2 évig bírta...
    Most egy éve, egy Ultra Power QWP 74Ah aksi van a gépbe, de eddig bírta, mert tölteni kell(lehet viszem vissza gariba)...Úgy jártam, hogy alapesetben 12,4V a fesz - raktam rá gyújtást és ekkor már 11,9V volt a fesz - egy indítózást kibírt aztán leállítottam - után már csak 11.7V a fesz a 2. indítózás előtt és kibírt kb 2-3 pörgetést aztán befulloztak a mutatók - és ennyi. Most elővettem a Bosch aksit, aztán egy kölcsönkért ősrégi töltővel feltöltöttem...

    Ne erre felbuzdulva találtam meg a fórumotokat(akkukraft google találat).
    Körbenéztem néhány régi találatomat automata töltők ügyében, meg az újakat.
    Megrendeltem az edigitaltól ezt a kütyüt: [link] "4A-es Extol Premium mikroprocesszoros vezérlésű akku töltő"
    Érdeklődnék tőletek:
    1. valakinek tapasztalata ezzel az extollal?
    2. érdemesebb-e a 8A-est vennem?
    3. tudja-e szerintetek ez az extol az akkukraft(globalstone.hu) töltő funkcióit, amit Ti a fórumon úgy vettem ki, hogy dicsértetek
    4. aztán még láttam ilyet is; extol koppintott, vagy a Carstel 01.80.048 vagy mindkettő : [link]
    Szumma szummárum, ha mondtok esetleg rossz véleményt az extol-ra akkor visszamondom aztán választom amit ajánlotok
    Köszi előre is a segítséget

    [ Szerkesztve ]

    :-)

  • bogiboy

    csendes tag

    válasz Brogyi #255 üzenetére

    Brogyi, köszi a típusajánlatot.
    Lenne azért pár kérdésem. Ez az általad ajánlott "Einhell BT-BC 12 D-SE" töltő gondolom nem tudja a frissítés, regenerálást... az pedig jó lenne ha tudná a töltő. Valamint nem sok egy kicsit a 12A-es töltőáramú a 74 Ah-s aksi töltésénél. Azt olvastam, hogy érdemes olyan aksitöltőt választani, ami az aksi kapacítás 8-10%-ával tölt óránként.
    Még egy hozzá nem értő kérdés: ebben a fenti Einhiell töltőbe ennyivel több "anyag, elektronika, egyéb" van hogy csak ilyen nagy robosztus házba fér el, mint mondjuk egy 8A-os Extol-ban?

    Ez az Einhell szerinted a 9 fázisú töltésrész alapján tölt, mert erre nem találtam utalást a használatijában. Ehhez a 9 fázisú beprogramozott töltéshez szerinted ne nagyon ragaszkodjak? Vagy csak elég legyen annyi és bízzak vakon az Einhell márka típus megnevezésében, miszerint: "Automata akkumulátor töltő mikroprocesszoros vezérléssel", azt ennyi? ksz

    :-)

  • bogiboy

    csendes tag

    válasz Brogyi #261 üzenetére

    Voltmérőm van ;) Jövő hét elején érkezik sztem az 8A-es Extol. Amint szükség lesz újbóli töltésre az eddig említett két akkum valamelyikénél természetesen megosztom veletek az új töltő fesz infóit. Köszi az eddigi segítséget :-)

    :-)

Új hozzászólás Aktív témák