Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • veze

    őstag

    válasz p300 #5211 üzenetére

    Ráraktam egy feltöltött, pár hete pihenő motorkerékpár akksit ami normál ( nem az AGM akku) és közben
    mértem a feszültségét az akku sarkain . Mikor elérte töltés közben a 14, 89 Voltot ( mivel fel volt töltve az akku, ez elég gyorsan bekövetkezett) akkor átváltott a led színe és az akku kapcsain leesett a ferszültség 13,8-ra ( közben továbbra is rá volt kötve a töltő) Azt nem vártam meg hogy két órahossza mulva , miközben így hagyom, mennyit csökken még a feszültség. Elképzelhető hogy még továbbb csökken, hisz az akku is a töltés befejezése után kb 2 óra mulva esik vissza a nyugalni feszültségére
    a hozzászólásomban azt irtam hogy ez nem sok kicsit ? és a kivánatos ez lenne
    mintha pár tizeddel, felette volna a kelleténél.. Mondjuk 14,5 nél lekapcsol 13,5 ra. - (ez lenne a jó... c sak ezt ne írtam oda azt hittem érthető hogy erre gondolok, de elnézést a félreérthetőség miatt
    Tehát nem kapcsolt át 14,5 -nél csak 14.89-nál
    Lehet hogy ha nem egy 8Ah akkuval probálom ezt hanem a kocsi 72Ah akkujával , másképp zajlik le ez a folyamat - ezt nem tudom

Új hozzászólás Aktív témák