Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kernel

    nagyúr

    válasz Czimby #3783 üzenetére

    Valószínűleg a túl vékony műszerzsinór ellenállása hamisítja meg a mérést, illetve téveszti meg a töltőt. Főleg, ha olcsóbb fajta műszerzsinór.

    Ilyenkor minél rövidebb és vastagabb vezetékből, banándugóval lehet barkácsolni valamit.

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

  • Brogyi

    senior tag

    válasz Czimby #3783 üzenetére

    "Mekkora feszültség fölött károsodnak egyébként az ilyen AGM akkuk?"

    A biztos a 14,4V, de újabban többet is tudnak. A CTEK, és a többi neves gyártó a 14,7V-ot jelöli meg az AGM határának. Sokszor AGM/* az-az "hópihe" üzemmód azonos gomb.
    +14,4V Standard,wet, hagyományos
    +14,7V AGM, hópihe mint a hidegben való emelt feszültséggel való töltés.
    Létezik még több szint, de most csak az idevágóakat írtam.
    Lényeges lehet még az akksi gyártója mit enged meg. Némelyik új technológiás akksi nem megy tönkre a 15-16V-os sávban sem.
    Azért óvatosságra intenélek, mert a 11Ah-ás kisméret, érzékeny. A méretéből fakadóan könnyű kinyírni.
    7 év alatt a harmadik 12Ah-ás akksinál tartok úgy, hogy a szabályozóm jó, és télen rendesen odafigyelek rá.
    +22°C-ban tárolotam őket. A lényeg, hogy a robogó akksi azért érzékenyebb mint egy autó akksi. Nem egy kategória.
    Némi zavart érzek az erőben, mert az AGM nehezen bugyoghat mivel a szöveg azt jelentené, hogy felitatott. Azonfelül még alkalmaznak valamilyen gázrekombinációs technikát. Ettől még hallhattál valamit csak így vakon azért nehéz innen a székből.

Új hozzászólás Aktív témák