Új hozzászólás Aktív témák

  • csiga8

    senior tag

    válasz csiga8 #7527 üzenetére

    Mivel nem találtam képet, kénytelen voltam most készíteni a terhelővillás mérésről.

    Volt egy Bosch S5 nagy akku, az kilökte az 500A-t és kicsit megsínylette a gép, a tekerőjét néha mozgatni kell, hogy az áram értéket rendesen mutassa, de azért igyekeztem...

    Az az S5 ez volt az:

    A csepptöltőről ( új kínai töltő, majd lesz róla kép később ) leszedtem az akkukat.

    Nálam úgy van, hogy az akkuk a plussz a plusszal, a mínusz a mínusszal vékony vezetékkel össze van kötve ( saru résznél méretre sodorva a vezeték és forrasztó ónnal befuttatva) így egy töltőről töltődnek.

    Előszőr a 2x feltámasztott Exide AGM. Rajta a vásárlás ( üzembehelyezés ideje, illetve a felélsztések utáni állapot)

    Rosszul írtam előbb, 10V körüli a minimum feszültség, ameddig engedni kell a terhelést.

    Lehet látni a 2 képen, hogy az egyiken kicsit nagyobb a feszültség, kisebb az áram, a másik képen jobban terhelem, nagyobb áramot ad le. Pontos nem tudtam lenni, mert közben próbáltam fotózni a lényeget. A második képen még mindig nem teljesen adtam rá a terhelést, pici meheett volna, akkor kb 305-310 A körül lenne

    A jófogáson lőttem nagyon olcsón anno a tartalék akkumat ( ugye 4 dízel autónk van, bármi lehet, bár sosem volt..)

    Azon is ott a dátum, mérési eredmény stb. Itt is lehet látni, ahogy adom rá a terhelést, úgy csökken a feszültség, nő a leadott áram. Sajnos itt sem voltam teljesen pontos, ha még picit tekerek, 400-410 A lett volna, de a lényegen nem változtat...

    Utána töltés

    És akkor töltés után nézzük mit mutat a saccométer:

    Mire az AGM-t is feltölttem, kicsit rám sötétedett.

    Le lehet vonni a következtetéseket. Szerintem jó az a saccométer. Nagyon is...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák