Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rolly

    veterán

    válasz tha_answer #1366 üzenetére

    Szerencsére a napelemek cirka 25 évet bírnak garancia szerint és az 1990es évek elején telepítettek ma is 75% felett tudnak... Ráadásul 90-95%ban üvegből és alumíniumból vannak amik könnyen újrahasznosítható...

    Az meg hogy csak 20%ban hatékony kit érdekel... A cserép mennyire hatékony? A beton, zsindely, térkő mennyire hatékony? Nem tudom miért kell ennyire a hülyét játszanod... Ha annyira szarok a megújulók akkor az általad hipeolt mesterséges uzemanyag is bukó...

    Amúgy jelenleg a legszigorúbb szabályozási terv szerint is 10 éve legalább van a belső égésű motoroknak meg majd meg 15 év élettartam... Tehát hajrá be kell bizonyítani, hogy mégis jobb a belső égésű, bár ha egy 100 éve fejlesztett technológia 10-20 év óta nem tud fejlődni akkor lehet elérte a határokat...
    Akkuk meg évi 10-15% hatékonyság növekedést össze tudnak hozni...

    Repülős megjegyzésed alapján értetlen vagy,sehol nem írtam, hogy az elektromos meghajtás mindenre megoldás. Sőt lehet nem olvasod el amit írok, de leírtam, hogy repülők és hajók esetén nem lesz megoldás az akku, meg azt is leírtam miért... de hagyjuk megyén igazad a Diesel és benzin a király...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák