Új hozzászólás Aktív témák

  • #90088192

    törölt tag

    válasz szaszlaci #54 üzenetére

    Köszönöm

    Amit leirtál a passzív szűrőkrol kb megvan fejben, hiszen a a kondenzátor sem tisztán kapacitív, főleg nem az elko ugye egy "tekercs" van benne. És ugyan ez igaz fordítva az induktivitásra. Az ellenállás meg szenved mindkettő parazita jelenség től. Ezeket bele kell kalkulálni.

    Értem hogy a négy Pólus H11 és h22 fontos a h21 itt kisebb mint egy ha a rezgő kör hangolasa miatt a tekercs nem dönt úgy hogy rádió vevő ként üzemel. A h12 mint vissza hatás pedig igen érdekesen alakul.
    A feszültség simitasa a kapacitás által két módon történik ha jól értelmezem, hiszen a parazita ellenállás miatt nem rövidzárlat csak közeli, így az AC komponens gyakorlatilag az induktivitáson keresztül haladva feszültség esést szenved el rajta miközben a kapacitáson visszatér az áram forrás felé ebből következik a ripple csökken a kimeneten. Az ellenállás/reaktancia viszonyok pedig a négy Pólusra kötött berendezések azonos viszonyaitol függnek. Ezt értem ismét. Ha jól s sejtem.

    Ami viszont érdekes, az induktivitásra jellemző, hogy az egy adott áram értékre értendő az adott frekvencián.
    Vagyis a szűrő áramkör jóságát dominánsan az induktivitáson áthaladó áram fogja meghatározni ha jól sejtem. Persze a kapacitásának tudni kell feltölteni a "völgyet" vagyis elegendő energiát kell tárolni.

    Ha ez igaz és a határ frekvencia úgy van méretezve, hogy kielégítse amit fent a kolléga írt akkor gyakorlatilag max terhelésen a szűrő elég jó megközelítéssel tudja a leírtakat. Extrém esetekről nem beszélve gyakorlatilag függetlenül a táp/terhelés H11/h22 párostol.

    Köszönöm az infót az elko problémájáról magas frekvencián.

Új hozzászólás Aktív témák