Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Aprósólyom

    addikt

    válasz b. #14 üzenetére

    Erről az jutott eszembe, hogy már más is mondta, és én is tapasztalom, hogy ma már a Furmark kevés stabilitás tesztre. Egyrészt openGL, miközben a játékok zöme DirectX. Gondolom a különböző utasítások másként is terhelik a GPU-t, de ebben majd korrigál valaki, ha akar. Másrészt csak pár száz MB VRAM-ot eszik, így nincs igazán kitesztelve a VRAM-sem, ami nagy bah, ha valaki OC-zik, pláne a végletekig, mint ahogy írta is.
    Én a 3Dmark stressztesztjét használom, mert akcióban olcsó volt, de egy aprós kereskedő, aki számtalan használt VGA-n túl van már, a Superposition-t ajánlotta. Az tényleg megterheli minden szinten a mai VGA-kat, a VRAM-ot is elég jól kitölti. Csak az 20USD...

    És még ki tudja.... az ilyen önsajnáltató fórumozó elmondja-e, hogy használta e bányászáshoz moddolt BIOS-szal. pl. Radeonoknál tudom, hogy minden féle VRAM időzítéssel is okoskodnak. Tudok, mert én is kipróbáltam, ellenben nem volt annyira stabil halk venti vezérléssel és a fogyasztás is megugrott rendesen. Esélyes, hogy aki az utolsó utáni százalékokat is ki akarja hajtani a VGA-jából, az így jár. A fórumozó megosztott infói alapján, csak az jut eszembe, hogy hülyeség ellen nincs orvosság... Pl. ha EVGA-n tényleg nincs VRM hűtés, akkor nem ártott volna megbizonyosodni róla, RTX 3080-on nem kevés áram csordogál keresztül...

    Jevons paradox

Új hozzászólás Aktív témák