Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Shadowguard

    senior tag

    válasz cyberkind #6 üzenetére

    Érdekes ez a fapadosság kérdés. Én nemrég kezdtem el az első részt, elsőre furcsa is volt, csúnya is, nehézkes is a kezelés... Aztán ahogy egyre jobban belemerültem ezeket mindet figyelmen kívül tudom hagyni, bár néha egy-egy megoldás halálra tud idegelni. Ennek ellenére azt mondom ezerszer nagyobb élmény, mint egy Far Cry 5 vagy AC: Odyssey.
    Már bánom is, hogy eddig kihagytam, pedig a stíluson belül már végigtoltam pár játékot.

    BB-t én is szeretnék, néztem belőle végigjátszás videót, hangulatos cuccnak tűnik. Saccra jókat veszekednék azzal is. :DDD

  • Shadowguard

    senior tag

    válasz Neurotoxin #13 üzenetére

    Hétvégén nekem is volt egy ilyen rész. Mérgelődtem egy sort, lemostam a kocsit és utána harmadik próbálkozásra meglett. Annyira nem volt vészes eddig a játék, mint a Sekiro vagy a Nioh némelyik bossa. Ott szabályosan kiabáltam a monitorral :W
    Mondjuk más, nem soulslike játékoknál inkább maradok a normálnál. Egy X-Com rendszerű játéknál például ki van zárva, hogy bárkit elveszítsek. Addig töltöm vissza amíg nincs meg a helyes taktika. Ironman mód ki van zárva.

    AC: az a baj, hogy a sztori engem régóta nem tud érdekelni a sorozatban, de felfedezni szeretek. Csak itt már kijött az, hogy sokszor bizony megúszósra vették a figurát, és ismétlődnek a helyszínek. Legalább 5 ugyanolyan tábort takarítottam ki és még csak a térkép felénél tartok. És legjobban egy 10 perces küklopsz harcot élveztem, aminek a végén persze sikerült meghalnom :DDD Pedig már félig levertem az életét (a történethez hozzátartozik, hogy nyolc szinttel volt fölöttem a küldetés).

    FC5: nem rémlik, hogy annyira nehéz lett volna, mondjuk én 90%-ban lopakodva játszottam. Kicsit lassabb a játék, de jól megtervezve, felderítve a környéket egész táborokat ki lehet takarítani anélkül, hogy bárki is észrevenne. Mondjuk ahol ez nem működött ott tényleg vért lehetett izzadni, mikor az egyik tesó bunkeréből menekültem kicsit hullott a hajam a végére.

  • Shadowguard

    senior tag

    válasz Šolaire #21 üzenetére

    Nekem a Baldurs Gate első része volt hasonló élmény. Mai napig megvan az eredeti, sok CD-s változat (az megvan, hogy manapság egy collectors néz ki így?). Akkoriban még nem internet a közelben sem és németet tanultam próbáltak tanítani. És ott a rendszer is közelebb állt az asztali P&P szerepjátékokhoz. Szóval baromi szorgosan szótáraztam és mentettem, de rengeteget.
    A vége élményt nézve pedig pedig a Fallout első része volt ilyen (bár ott is veszett mód kellett jegyzetelni). Vártam az ünneplést, erre kidobtak a francba :((

  • Shadowguard

    senior tag

    válasz Šolaire #23 üzenetére

    Nekem sokáig kimaradt, az első rész megjelenése idején éppen a WoW-os korszakomat éltem, teljesen kimaradt. Egy DS2 teszt miatt kerestem rá a neten, hogy mégis mi ez, meg mi az a souls-like és megállapítottam, hogy kizárt, hogy ehhez hozzányúljak.

    Utána egy rövidke próbálkozásom volt a DS3... demó ( :U ) verziójával, de nem tudott megfogni. Láttam az akkori beszerzési helyen, rákerestem, az intro megtetszett, de az első boss után töröltem is. Szegény hátrányból is indult, pont a beszerzési módja miatt. Az első igazi souls-like ami elkapott a Nioh volt, azóta nincs megállás. Most a DS1 után lesz egy NG+, aztán DS3 és ha marad még hajam akkor a kettőre is ránézek :D

Új hozzászólás Aktív témák