Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mrhitoshi

    veterán

    válasz Bici #9 üzenetére

    A GTA IV bukás volt, pedig nagyon fejlett fizikai motor ment alatta.
    Senki sem volt elégedett, mert szerencsétlen 2 magos procik nem bírták anno a fizikát számolni, de igen, kellene már ide egy normális, szabványos fizika, mert amiket most látok az borzasztó. Elméletileg nem is lenne nagy akadálya, hiszen next-gen konzoloknál már alap lehet.

    Amúgy kíváncsi vagyok mit hoznak össze, szívesen vennék egy Mass Effectet Frostbite grafikus motorral. :C

    [ Szerkesztve ]

    PS4

  • Chapel

    addikt

    válasz Bici #9 üzenetére

    Jó hogy nem vagyok egyedül ;) Nálam a fizika szinte az elsődleges. (azért szinte, mert azért a látvány igenis fontos, fene egye meg nem véletlen pakol az ember a pc-be pénzt) Pont ezért egy játékban sincs annyi játékórám, mint GTA IV-ben. (Nyilván a stílus is bejön,de ez még nem elég.)
    Mondjuk nem a legjobb példa mert maxon+icenhancer ott brutál a látvány, de nem amiatt játszottam vele, hanem az elképesztő fizika miatt. Eszméletlen érzés hogy tényleg súlya van az autónak stb.

    Ennek tényleg semmi köze a gameplayhez, én úgy gondolom, hogy attól, mert jó fizika van még nem lesz valami egyértelműen árkád.
    Egy fps-ben attól hogy szétlőhető lenne minden normálisan, attól még lehet az aktuális cod. Maga a játék ettől nem változik, de a játékélmény igen, hiszen állat jó lenne ha lennének full random dolgok, mint például gellert kap egy golyó egy kavicson és betalál, de pl. a sorozatban 2. golyó már nem, mert az előző megrongálta a felületet, így máshogy pattan...szerintem érthető és pikk-pakk megszoknák. :)
    Most nem kell atomi szintre menni félre értés ne essék, reálisan gondolkozunk.

    Sajnos a pontos felület vezetés/kezelés még nagyon nem megy. Bár ha már téma, látott már valaki kicsit is reális vízesést? Még a FarCry3-ban is gagyik. Tudom, a vizet szimulálni nem piskóta, de hát pont erről van szó :)

    Még inkább off, de meg kell említenem...megvettem nem rég a Sleeping Dogs-t, hát a járművek fizikája :Y ...atyaúristen, mint egy 15 évvel ez előtti dos-os játék. Ja bocs, Carmagaddon 1 fény évekkel volt jobb ;]
    Annyira kiábrándító volt, hogy abbahagytam a játékot, pedig 1 éve vártam, hogy olcsó legyen.

    Sorry a hosszú off-ért :B

    [ Szerkesztve ]

    Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

Új hozzászólás Aktív témák