Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • VIC20

    őstag

    Sajnálom ezt a sorozatot. Az első két rész nagyon-nagyon erős volt a világát, a hangulatát tekintve - még az egyszerű játékmenet ellenére is. Ami aztán következett, az a teljes meghasonlás, összezuhanás.

  • VIC20

    őstag

    válasz Trevize1987 #5 üzenetére

    ,,Az Infinite rendelkezik a játéktörténelem egyik legjobb történetével, minden apró részlet ki lett dolgozva és a végén tökéletesen összeáll."

    Hát, ha az ember nem gondol bele, hogy teljesen összekutyulták benne a kauzalitást, meg a sokvilág-elméletet (mikor épp melyik passzol jobban az írói elképzeléshez), akkor elfogadható a történetvezetés. (De mivel én belegondolok, ezért nekem nem.)

    Ezen kívül a világ (felhők fölött lebegő város, de még csak nem is a XX. században, hanem még korábban) - nekem - teljesen hiteltelen. Rapture esetében még megköthető az a bizonyos szerző-olvasó helyett jelen esetben szerző (készítő)-játékos közötti paktum, amitől megelevenedik a világ, de Columbiánál teljesen irreális az egész: magas uv-sugárzás, ritka levegő (oxigénhiány), hideg, ha már a lebegő épületeken túl is tettük magunkat; mindent azért nem lehet a kvantumra fogni...

    A két világ (Rapture-Columbia) egyre erőteljesebb összekapcsolása nekem nagyon mondvacsináltnak tűnik.
    (Apró, de nevetséges hülyeség: a Burial at Sea kiegészítőben, ahol végre megpillanthatjuk Rapture-t fénykorában, Columbiai verőfényes környezetet teremtettek a tenger mélyére!)

    Amire viszont többen is panaszkodtak szerte az interneten: a pályák teljesen csőszerűek, még a szabadság illúziója sincs meg, ami az előző részeket jellemezte.

  • VIC20

    őstag

    válasz Trevize1987 #35 üzenetére

    Konkrét felvetéseket tettem, ellenérveket nem igazán kaptam (,,de az Infinite-ba közel sem került annyi hiba mint ahogy beállítod.")

    A személyeskedő megjegyzésed meg nem igazán érdekel (,,Ezt meg a végére odabiggyeszteni igazán kellett..." Ha meg nem pakolok bele ilyeneket, akkor meg az van, hogy hogy jövök én ahhoz, hogy ilyen általános kinyilatkoztatásokat tegyek...)

    Az egymilliárd légy nem tévedhet érvelés nem érvelés (hol, mennyire értékelik).

    Egy konkrét felvetés: ,,nem emlékszem, hogy Columbia milyen magasan lebegett." A felhők fölött kellett, hogy legyen, különben mindenki észrevette volna. A játékban minimum közöttük van, de mivel a föld nem látszik, inkább fölöttük.

    Olvasnivaló mástól is: [link]

Új hozzászólás Aktív témák