Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #64791808

    törölt tag

    válasz Elf #77 üzenetére

    Nyilván semmi közöm hozzá, de minek vágott bele ha kevesli a pénzt?

    A többség azért, mert egyébként a kolbászba darált húsnak sem felelt volna meg.
    Vagy pedig extrém elhivatott - ez utóbbi csoporttal nincs is probléma, sőt.

    [ Szerkesztve ]

  • D1Rect

    félisten

    válasz Elf #77 üzenetére

    Mert imádja a gyerekeket, eredetileg óvónő szeretett volna lenni, de ugyanennyire odavan a matematikáért is.

  • #54625216

    törölt tag

    válasz Elf #77 üzenetére

    A legtöbben azért indulnak el a tanári pályán, mert a közpiskolásokra nagyon durva nyomás nehezedik a család és általában véve a társadalom részéről, hogy lehetőleg közvetlenül az érettségi után kerüljenek be a felsőoktatásba. A középiskolások ezért nem arra koncentrálnak, hogy mi érdekli őket, hanem hogy hova van esélyük bejutni.
    Jó matekból meg számtechből, ezért bejelöli elsőnek az elte programozó-matematikust, másodiknak meg a matek-számtech tanárt, gondolván, hogy így lesz 5 éve kitalálni, hogy mi érdekli és ha lediplomázik majd békénhagyja a család és utána úgyis azzal foglalkozhat, amivel akar.

    Ezzel csapdahelyzetbe lavírozzák magukat, mert a család 5 év múlva békén is hagyja ugyan, de azzal a feltétellel, hogy "mostantól kezdve tartsd el magad fiam".
    Így aztán hiába találta ki menet közben, hogy ő igazából videojátékokhoz akar pályákat szerkeszteni, mert ott áll egy matek-számtech tanári diplomával és fizetni kell az albérletet.
    Ezért elmegy tanítani, aztán persze egy idő után elege lesz belőle, otthagyja és elkezdi nulláról újraszervezni az életét, azaz végre foglalkozik azokkal a kérdésekkel, amikkel 18 és nem 32 éves korában kellett volna.

    A nőknél ez még durvább, mert elvégzi a tanár szakot, közben kitalálja, hogy inkább a jog érdekli és elkezd számolgatni: újabb 5 év egyetem, 3 év szakmai gyakorlat, további 3-4 év mire kiépül a prakszisa, most 24 éves, így ha a jogot választja, akkor legkorábban 36 évesen tud csak gyereket vállalni. Ezért marad a tanári pályán és a magánéletében próbál boldogulni.

    Ehhez képest ha a tizenéveseket nem erőltetnék minden áron a felsőoktatásba, hanem hagynák őket pár évig önállósodni, akkor egyrészt sokkal tudatosabban építenék a karrierjüket, másrészt sokkal gyakorlatiasabban állnának hozzá az anyaghoz, harmadrészt jobban értékelnék a tudást, mert már megtapasztalnák milyen az, amikor a gázszerelő fater mellett kell napi 10 órát robotolni, vagy a tescoban árut feltölteni.
    Így talán tényleg csak az kötne ki a tanári pályán, aki tudatosan választotta és nem jobb híján, majd beleragadt.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák