Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #54625216

    törölt tag

    válasz chess001 #86 üzenetére

    Piaci alapon nem a tudásodért fizetnek, hanem ha a tudásoddal másonak haszára vagy.
    Ha a szakmunkás leburkolja a fürdőszobádat, akkor a burkoló tudása a hasznodra van, a tibetológia diplomája meg nem, így csak a burkolásért kell fizetned, bár nyilván jól jönne neki, ha a disszertációját is anyagilag támogatnád.

    Természetesen a közszolgáltatásokat nem direkt haszon alapon mérik, ezért sincs értelme összehasonlítani a piaci alapú béreket a közszolgálatiakkal, mert a társadalmi haszon csak közvetve jelentkezik.

    Piaci alapon meg nagyon is van értéke a diplomának, csak ugye diplomája válogatja.

  • tomcat78

    őstag

    válasz chess001 #86 üzenetére

    Azt hiszem ebbe a jelenségbe az is közrejátszik, hogy pl pályakezdő diplomásból Dunát lehet rekeszteni. Aminek talán a vázolt dolog lehet az oka. Lehet, hogy hülyén hangzik, de nekem úgy tűnik, hogy egy jó diploma, régen talán magasabban volt értékelve. Mert az emberek java akkor megelégedett egy szakmával. Ma már nem... Tanulj, mert robotolhatsz, stb.... A szakma, jó szakember meg felértékelődött, mert hiánycikk lett. Én csak az építőiparról tudok beszélni ilyen tekintetben, tapasztalatból. Ipari alpinozom, tetőket csinálok,stb... Nem találok embert magam mellé.... És dolgozott nálam diplomás emberke is. Nem voltam kint vele a vízből... Édesapám lassan 70 évesen többet ért a tapasztalatával. Aztán sértődés lett a vége, hogy miért segédmunkás bért kap az illető.... Lehetőséget kapott, becsületes pénzt, azért amit teljesíteni tudott( többet, mint egy tanár.... ), mégsem volt elég. És persze jött a nem ezért tanultam sztori....

    "Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

Új hozzászólás Aktív témák