Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gamerbro

    csendes tag

    Wokot wok tűzhelyen lehet rendesen használni, máskülönben túl sok kompromisszummal jár a dolog, én lemondtam róla, maradt az acélserpenyő (karbonacél). Az öntöttvas mellett ez is rendkívül elterjedt. Egyik előnye az öntöttvassal szemben, hogy valamivel könnyebb. A másik nagy előnye, hogy nagyobb a választék belőle, formára, vastagságra. A legfontosabb viszont az, hogy a wok edényekhez hasonlóan a felülete teljesen sima, és ez jelentősen megkönnyíti a karbantartását, ugyanis minden használat után szárazra kell törölni, amit akár papírtörlővel, akár ronggyal csinál az ember, nem keletkezik szösz az edény belsején, míg az öntöttvas enyhén érdes felületére rengeteg szösz, papírcafat tapad, amit aztán kézzel kell lesimogatni.

    Hogy valami konkrét típust írjak, a három nagy francia gyártó (Mauviel, Matfer, De Buyer) közül a De Buyer termékei a legkönnyebben beszerezhetőek. Nekik van egy country pan fantázianévre hallgató típusuk/formájuk, ami egy nyeles mély serpenyő és egészen hasonló a wokhoz, ráadásul a formájának köszönhetően normál gáztűzhelyen is tökéletesen használható. Ha jól emlékszem három sorozatukban is van ilyen: az Outdoor a legvékonyabb (2mm), a Mineral B 3mm, a Mineral B Pro ugyanaz, mint a sima Mineral B, csak rozsdamentes acél nyele van, amit akár órákra is be lehet tenni a sütőbe, az előbbi kettő bevonatos nyéllel van ellátva, amit max. 10 percig lehet sütőbe tenni. A Mineral B-ből van olyan változat, aminek nem nyele, hanem két rozsdamentes acél füle van, ezek is mehetnek bármeddig a sütőbe. 24, 28 és 32 centis méretben kapható mind, kivéve a pro, az csak 24 és 28.

    Jó késő van, ha nem felejtem el, még írok a tisztításukról, olajtípusokról stb.

Új hozzászólás Aktív témák