Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kansas

    addikt

    válasz Dr. Akula #27 üzenetére

    "most hogy itt a nyár, nem mindegy hogy megsül-e a gép a 40+ fokos kánikulában vagy se"
    Ha egy normális léghűtéssel megfőne, AIO-val is meg fog, nem hűt érdemben jobban egy masszívabb léghűtésnél, az előnye az, hogy a víz hőtehetetlensége folytán kisimítja a rövid idejű tüskéket - ha viszont beállt a stabil hőmérséklet, érdemben nem hűvösebb(3-6°C a különbség), mint a normális léghűtések.
    Itt volt tesztelve, vagy akár itt.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz Dr. Akula #69 üzenetére

    Esetleg ha megnézted volna a videókat amiket linkeltem, nem írnál ilyeneket.
    Nem közkeletű tévképzet, mérések támasztják alá(sőt, az elméleti fizika is). Az épített vizek lényegesen jobbak, csak épp exponenciálisan drágábbak...
    Rendes Corsair AIO-kat hasonlítottak Linusék Noctua léghűtőkhöz a GN teszt meg kilométerekkel alaposabb volt mint az általad hivatkozott PH anyag(vagy bármi más amit eddig láttam), ami egyébként Aida alatt 5°C, de Prime alatt is 10°C alatti különbséget talált a PWM eredmények közt(vörös csík/zöld csík), tehát még csak ellent sem mond igazából az általam hivatkozott teszteknek. És ez egy 3 ventis 36cm-es AIO-val hasonlítja, ami a Noctua léggel ellentétben a házak többségébe bele se fér, és a jelenlegi árak mellett a kétventis Noctuánál 8e-vel(42e vs 50e Ft), az egyventisnél pedig 15e-vel(50e vs 34e Ft) drágább.

    Persze akinek pár fok fontos, mert mondjuk overclockol és a stabilitás múlik rajta, és a házába is befér, nyugodtan vizezzen, de az ég és föld különbségtől amit egyesek tulajdonítanak neki, nagyon-nagyon messze van...

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz Dr. Akula #71 üzenetére

    Nem mondtam, hogy gáz PH tesztet felmutatni, de az a teszt egy erősen egyszerűsített teszt még a Linus féléhez képest is, a GN teszt pedig szakmailag mindkettő másiknál sokkal alaposabb.

    Linus tesztjei függetlenek, ha megnézed, nem találsz nála a tesztelt termékekhez kapcsolódó hirdetést, abszolút nem fizetettek a tesztjei, legalább is a tesztalanyok által semmiképpen.
    Kétségkívül a videói egy jó része a szórakoztatásra meg a wow effektre gyúr, de mikor tesztel, azt komolyan veszi, bár kétségtelenül nem annyira, mint GN-ék, akik viszont nagyon komoly szakmai színvonalat képviselnek és abszolút pártatlanok.
    Komolyan, a tesztek címének elolvasása nem elég az értelmezésükhöz...

    "nem ez volt a kérdés, hanem lég vs AIO víz" kétségkívül, abban a relációban viszont nincs jelentős különbség hűtési teljesítményben(full terhelés alatt max 10 fok az nekem nem jelentős), a jelentős különbség az átmeneti hőcsúcsok kisimítása a vizek javára.
    Az épített vizeket csak azért hoztam fel, mert ott lehet jelentősebb különbség(feltételezés, mérést nem láttam rá), csak épp árban a Holdba szállnak(én tuti nem adok ki százezreket hűtésre).

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

Új hozzászólás Aktív témák