Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kansas

    addikt

    válasz opr #15 üzenetére

    B550-et mondjuk? Már ha az X570-nel együtt kihozták volna, ahogy illik - így B350-ről inkább X470-re váltottam... kellett az extra I/O.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz sittes79 #20 üzenetére

    Alapórajelen biztosan, úgy még tán egy CM212-es levegő is elég lenne rá. ha húzod, az már más kérdés, de nem extrém húzásnál alighanem elég lesz az az AIO.

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz opr #24 üzenetére

    Sajnos nekem is az volt... egy ideig vártam, aztán megvettem az X470-es lapot, abból nagyon elegem volt, hogy a B450-es lapok többségén olyan bővíthetőségi korlátokba futottam, mint:
    - hogyha teszek bele m.2 SSD-t akkor bukok 2 SATA csatit a 6-ból
    - a 4 PCIe slotból egyszerre csak max háromba rakhatok kártyát, abból a háromból is az egyik az első X16 slothoz olyan közel, hogy a VGA hűtője konkrétan letakarta
    - a második m.2-es slot az egyik X16-méretű X4-es slottal osztozik a kapcsolaton, és dönthetek, melyik kell
    Nekem meg van háttértáram bőven, belső hangkártyát is használok és egy időben szükségem volt egy extra Ethernet kapcsolatra is...
    Nagyon remélem, hogy ilyeneket nem húznak meg B550-ben, vagy marad a mostani lap/proci és skippelem az 500-as lapokat a Zen 3-mal együtt.

    Egy 6c12t/8c8t/8c16t RDNA APU-val azért meg lehetne győzni a váltásról, arra felköhögném a rávalót valahogy...

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz Dr. Akula #27 üzenetére

    "most hogy itt a nyár, nem mindegy hogy megsül-e a gép a 40+ fokos kánikulában vagy se"
    Ha egy normális léghűtéssel megfőne, AIO-val is meg fog, nem hűt érdemben jobban egy masszívabb léghűtésnél, az előnye az, hogy a víz hőtehetetlensége folytán kisimítja a rövid idejű tüskéket - ha viszont beállt a stabil hőmérséklet, érdemben nem hűvösebb(3-6°C a különbség), mint a normális léghűtések.
    Itt volt tesztelve, vagy akár itt.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz antikomcsi #30 üzenetére

    Linusék pl pont egy modern üveg akváriumban mérték... és nem, nem nagyobb a különbség, ha csak nem a skála két szélét nézed(bár a 36cm-es nagy AIO pont hogy szarul teljesített).

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz CYX #32 üzenetére

    Mi benne a megdöbbentő? Az 500-as lapkakészletek a Zen2-höz jöttek ki(a Zen2 megjelenésére sajnos csak az X570), a 3100 és 3300X pedig ugyanolyan Zen2-es proci, mint a korábban kijött 3xxx szériások, és az XT-k, nincs ebben semmi csodálkozni való... soha senki nem állított ettől eltérőt tudtommal.

    @(#33) Ixion77: ez nem gyanú, ez kb. tény.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz Mormota9 #56 üzenetére

    Vegyél nyugodtan 3600X-et, vagy még inkább sima 3600-at(63e-ért), teljesítményben ugyanott vagy, sokkal olcsóbban. Ha meg főleg játékra kell, a 3300X az ajánlott: 50e körüli árban hozza a 3600X teljesítményét a játékok többségében.

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz -Faceless- #60 üzenetére

    Ne reménykedj, a 3300X-ben ugyanaz a memóriavezérlő van, mint az összes többi Zen2-es prociban.
    A fő különbség, hogy nincs CCX-ek közti kommunikáció, mert mind a 4 mag ugyanabban a CCX-ben van. Ez egy 6 magos proci esetében a Zen2 4-mag/CCX design-jával elvileg képtelenség, majd a Zen3 8-magos CCX-design-ja mellett esetleg lehetséges lesz, de az összes 4-magos CCX-re épülő proci(Ryzen1xxx-2xxx-3xxx) közül az az egyetlenegy van ami nem osztja szét az engedélyezett magokat egyenlően a CCX-ek közt, szóval rohadt nagy mázlink lesz, ha az első szériában egyáltalán lesz ilyen a 8-magos CCX-ek mellett a 4xxx-es Ryzen-ekben...

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz Dr. Akula #69 üzenetére

    Esetleg ha megnézted volna a videókat amiket linkeltem, nem írnál ilyeneket.
    Nem közkeletű tévképzet, mérések támasztják alá(sőt, az elméleti fizika is). Az épített vizek lényegesen jobbak, csak épp exponenciálisan drágábbak...
    Rendes Corsair AIO-kat hasonlítottak Linusék Noctua léghűtőkhöz a GN teszt meg kilométerekkel alaposabb volt mint az általad hivatkozott PH anyag(vagy bármi más amit eddig láttam), ami egyébként Aida alatt 5°C, de Prime alatt is 10°C alatti különbséget talált a PWM eredmények közt(vörös csík/zöld csík), tehát még csak ellent sem mond igazából az általam hivatkozott teszteknek. És ez egy 3 ventis 36cm-es AIO-val hasonlítja, ami a Noctua léggel ellentétben a házak többségébe bele se fér, és a jelenlegi árak mellett a kétventis Noctuánál 8e-vel(42e vs 50e Ft), az egyventisnél pedig 15e-vel(50e vs 34e Ft) drágább.

    Persze akinek pár fok fontos, mert mondjuk overclockol és a stabilitás múlik rajta, és a házába is befér, nyugodtan vizezzen, de az ég és föld különbségtől amit egyesek tulajdonítanak neki, nagyon-nagyon messze van...

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz Dr. Akula #71 üzenetére

    Nem mondtam, hogy gáz PH tesztet felmutatni, de az a teszt egy erősen egyszerűsített teszt még a Linus féléhez képest is, a GN teszt pedig szakmailag mindkettő másiknál sokkal alaposabb.

    Linus tesztjei függetlenek, ha megnézed, nem találsz nála a tesztelt termékekhez kapcsolódó hirdetést, abszolút nem fizetettek a tesztjei, legalább is a tesztalanyok által semmiképpen.
    Kétségkívül a videói egy jó része a szórakoztatásra meg a wow effektre gyúr, de mikor tesztel, azt komolyan veszi, bár kétségtelenül nem annyira, mint GN-ék, akik viszont nagyon komoly szakmai színvonalat képviselnek és abszolút pártatlanok.
    Komolyan, a tesztek címének elolvasása nem elég az értelmezésükhöz...

    "nem ez volt a kérdés, hanem lég vs AIO víz" kétségkívül, abban a relációban viszont nincs jelentős különbség hűtési teljesítményben(full terhelés alatt max 10 fok az nekem nem jelentős), a jelentős különbség az átmeneti hőcsúcsok kisimítása a vizek javára.
    Az épített vizeket csak azért hoztam fel, mert ott lehet jelentősebb különbség(feltételezés, mérést nem láttam rá), csak épp árban a Holdba szállnak(én tuti nem adok ki százezreket hűtésre).

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz CYX #78 üzenetére

    Tegyük hozzá, a saját marketingeseik is szorítják bele őket ebbe a Robin Hood szerepbe, amiből egy idő után nehéz(de muszáj) lesz kitörni... ki kéne rúgni az egész semmirekellő marketing/PR bandát az AMD-től... az utóbbi pár évben szinte minden launch-ot elszartak, legutóbb épp a Zen3/400-as chipsetek kapcsán kényszerült miattuk magyarázkodásra és visszakozásra a cég...

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz Ixion77 #93 üzenetére

    És ebből lesznek a Terminátor-stílusú disztópiák... meg aztán az ilyen AI által írt kódban lehet igazán jó bugot keresni... a javításról nem is beszélve...

    Értem én, hogy fejlődni minden áron, de kell ez nekünk, biztosan? Azt már most látni hogy a korlátlan bővülésre épülő fogyasztói gazdaság korlátos idő alatt be fog dőlni, legkésőbb mikor elfogynak az erőforrások

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz Ixion77 #98 üzenetére

    Nekem at AlphaZero ügy kevésbé ijesztő, mint a Microsoft AI chatbot sztori, ami megmutatja, milyen gyorsan milyen durván el lehet szarni egy AI-t... még akkor is, ha kivonjuk melőle a "mondd utánam" trollkodásokat.
    A sakk azért jó alany a kezdeti AI tanításra, mert kevés, egyszerű szabály van benne és egyszerű, egyértelmű az eredmény kiértékelése. Egy önvezető autó esetében úgy a szabályok mint a kiértékelés bonyolultsága hatványozódik. Nagyon észnél kell lenni a szabályok megfogalmazásakor...
    Az emberszerű AI felé pedig szerintem egyszerűen nem szabad fejleszteni, maradjunk csak meg a célgépeknél szvsz.

    Ezzel együtt valószínűleg nem kell hinni az Elon Musk-féle(még egy idióta, aki mindenhez értő reneszánsz-embernek hiszi magát csak mert sok pénze van) AI ítéletnap-prófétáknak, és nem azért, mert potenciálisan nem lehet igazuk, hanem azért mert praktikusan nem valószínű, hogy bekövetkezik.

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz worxland #119 üzenetére

    Jaaa, azóta láttam ezt a videót, ahol Linuséknak(és nekem) is leesett... nehéz volt abbahagyni a röhögést... :DDD :R
    Nem szoktam én ekkora dögökhöz, na. Az én R5 3600-amat egész jól lehűtötte a régebbi, rézmagos Wraith Spire is(ami azért elég kompakt kis cucc), de meguntam a szélzajt, és beújítottam egy CM Hyper 212-t, ami meglepetésemre épp hogy befért a CM N500-ba... pedig az nem kicsi...

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz rumkola #128 üzenetére

    Nem. A CPU-ban annyi PCIe sáv van, ami a VGA-nak elég, esetleg 1 m.2 NVME-nek, illetve a chipsetig elér - tipikusan az első PCIe sloton túl a chipset kezeli a csatornákat.

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz rumkola #130 üzenetére

    Ezt nézd meg: AM4 Chipsets Explained: X370/B350/A320/X300/A+B300
    Régebbi, de benne van a lényeg.
    Az chipset-ben is van PCIe vezérlő, nem csak arra a 20 sávra vannak korlátozva, ami a CPU-ból jön, bár tipikusan az extra sávok régebbi verziót támogatnak(400-as sorozatig PCIe v2-t)
    Itt van egy diagram az X570-ről:

    A procirajztól balra a CPU-ban levő I/O, jobbra a chipset, ami mellé al alaplapgyártók még tehetnek extra vezérlőchipeket(tesznek is, pl audio, Ethernet, WLAN, stb, elvileg akár PCIe is).
    Gyakorlatilag a prociba épített I/O és az alaplapi I/O összeadódnak, bár nyilván a chipset felé menő 4 PCIe sáv elméletben lehet bottleneck, a gyakorlatban még nem hallottam ilyenről, ahhoz nagyon durva együttállás kéne.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz worxland #123 üzenetére

    Ez a videó számomra arra jó, hogy megállapítsam: eddig nem néztem őket, és ezután se fogom... barbárok...

    Hogy az a hűtő, hova fér be: Building the Ultimate LAN Party Rig Featuring the BitFenix Prodigy

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz BerserkGuts #136 üzenetére

    Kísérleti alapon kiderült, hogy nem számít az olyan sokat...sőt!

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz Ribi #139 üzenetére

    Kétségkívül, egyszer csak "ott volt".
    Az látszik(sőt mondják is), hogy az 5,25" drive keretet ki kellett venni érte, illetve a felső HDD rack se fér be(bár az inkább a VGA miatt).
    De mégis mit gondolsz, hogy került be oda, ráadásul úgy, hogy még láthatóan bőven van hely körülötte(15:20 körül tisztán látszik). Kecskét áldoztak, szüzek vérét locsolták netán? Vagy csak betették és kivágták a baszakodós részt...?
    Számold hozzá. hogy ez egy ITX ház, nem egy ATX, mint amivel Linusék próbálkoztak, és abba is csak azért nem ment bele, mert üveg oldallapja van - egy acéllemez alá alighanem befért volna, ha máshogy nem, úgy ahogy az AIO befért a TheVR-ék házába(némi noszogatással).

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz BerserkGuts #138 üzenetére

    Nem "visszafúj", hanem friss levegőt szív kintről a benti, VGA által már felmelengetett levegő helyett. Ráadásul egy olyan benga nagy borda nem is melegszik annyival a környezeti hőmérséklet fölé, hogy a levegő nagyon megérezze. Nyugodtan mérd meg mennyivel melegebb a levegő mögötte mint előtte.
    Többen is tesztelték az elrendezéseket egyébként(YouTube search segít), mindig az jött ki, hogy a proci jobban melegszik, ha a VGA-tól kapott levegővel, mint a VGA a proci levegőjétől.
    Az egyetlen kivétel a blower VGA esete, amikor a meleg levegőt kifújja a házból, akkor valamivel jobb a kifújó oldalra tett radiátor.
    Illúziókba azért ne ringasd magad az alaphoz képesti +300MHz(~7,7%) nem fog osztani-szorozni "pár év múlva", egy normális léghűtés áráért kapsz az alaplapodba egy R5 3600-at, ami 20-25%-ot ver a mostani procidra alapórajelen, gyári AMD hűtéssel, az akkori aktuális középkategória pedig a 3600-at is le fogja lépni rendesen.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz BerserkGuts #142 üzenetére

    Szvsz feleslegesen túráztattad magad azzal, hogy ennyire túltervezted, de hát kinek a pap...
    A CPU-nak tökmindegy, hogy 50 vagy 65°C-on megy, a VGA is elbír többet, és van az a venti ami emellett még halk is, de ha neked ez a fixációd, én nem beszéllek le róla. :D
    Azért másokon ne ezt kérd számon, ha nem muszáj..

    Nekem két venti szív be elöl lent, egy húzza ki hátul fönt(a táp külön "kör", kintről szív, kifele fúj, a házba nem kerül a táp által használt levegő), hogy pozitív nyomás legyen(ne szívjon be port a szűrő nélküli lyukakon), víz sehol, néma csönd, nem forró. Nekem ez így jó, CPU 100%-on pörgetve se megy föl 75°C-ra, a GPU-t még nem mértem, de annak a ventije se pörög fel hallható tartományba kb. soha, és a tiednél jó 100W-tal többet eszik...

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz bot1978 #150 üzenetére

    105W turbóval együtt, idle nyilván alig valamennyi, amikor meg terheled, akkor a PB miatt mindig a max TDP közelében lesz, nem vesz vissza 1 perc után, mint az Intelek... nem csak a fogyasztásból, a teljesítményből sem...

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

Új hozzászólás Aktív témák