Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • XuChi

    addikt

    válasz Dragon3000 #15 üzenetére

    Már megbocsájts, de ki SÍRT ?? Én reflektáltam egy olyan kijelentésre ami nem igaz, miszerint SENKI NEM HASZNÁL 5.25" helyet!

    Mielőtt okos vagy, olvass és értelmezz. Nem azt írtam, hogy ez a ház rossz, mert ÉN nem tudok belerakni ezt+azt. Ez a ház így jó ahogy van. Azt írtam, hogy az Én házamban kevés az 5.25", és éppen ezért cserélem le egy Core W200-ra amint lehetőségeim engedik.

    [ Szerkesztve ]

  • XuChi

    addikt

    válasz Dragon3000 #21 üzenetére

    Béke. Én is kicsit túlreagáltam, bocsi :R

    Igen az ODD már tényleg kihal lassan. Nekem is van, de nem építettem be. Külső házban lakik és ha kell(ene), akkor előveszem és használhatom is.

    #24: LACC: Igazából egy házban van két gépem. Az egyik egy NAS server 0/24-ben megy. A másik gépem a Munka és Gamer gépem. A Hot SWAP vinyók, valóban BackUp-ra vannak, és ha beesik egy két adatmentős munka akkor jól jön nagyon. Sokkal jobb natívan SATA portra kötve adatot menteni, mint egy USB dokkolóval csinálni. Volt hogy egy 30 órás SCAN ment a kukába mert az USB-t leválasztotta a gép. Kezdhettem elölről az egészet. Ez egy éppen még életben lévő HDD-nél lehet totál halált jelent és esélyem nincs a mentésre. Akkor mehet a tulaj kürtölni százezrekért.

    Réteg igény a 5.25, de van rá igény, én csak ennyit szerettem volna érzékeltetni, csak kicsit ingerültebben a kelleténél. Sorry :R

    [ Szerkesztve ]

  • Sinesol

    veterán

    válasz Dragon3000 #75 üzenetére

    Nem mondtam, hogy mindegy, fontos szempont a helykínálat, szerelhetőség, anyagminőség, esztétika, zajszint, viszont szerintem a szellőzés téma szerintem túl van lihegve. Én személy szerint még a házventit is mindig kiszedem, azzal is halkabb és hogy lekopogjam, 10 év alatt egy HDD-m halt csak meg, ami nem épp rossz arány. Normális minőségű alkatrészeket ha vesz az ember akkor nincs gond, itt egyébként gondolok arra is, hogy normalis az adott cucc tervezése is, nincs pl. alulméretezett borda egy chipseten és hasonlók.

    Fent van a házamban a táp, az fujja kifelé a levegőt, a vga szintén, ez kelt annyi légáramlást, hogy bőven jó az egész. Mondjuk nekem mindig is földön volt a ház, lehet az is számít, hogy a beáramló levegő is hidegebb emiatt, plusz 25 foknál nyáron sincs több a házban.
    Nvme SSD nekem is van, álltva szereltem be, így a légáramlat is folyamatosan éri, eddig még nem volt gond vele.

    Szerintem ha csak az ember nem határon hajtja nagy Oc-vel a gépet, akkor sok értelme nincs ventikkel szenvedni.

    [ Szerkesztve ]

  • XuChi

    addikt

    válasz Dragon3000 #75 üzenetére

    " hogy megsüljön minden alkatrész, de ha nem is sül meg, csak nagyon melegszik el kezdheti vissza venni a hajtást "

    Ez a megsül duma annyira rossz hogy fáj! Majd ha 150 fokos lesz akkor megsül. De amíg a gyári 100 fokokat nem érik el az alkatrészek, addig erről szó sincs. Gyári hűtővel hajtottam az i5 8400-am és 100% terhelésnél max 90 fokig melegedett egy hangszigetelt házban! Ráraktam a Thermalright Macho 90 hűtőt és max 68 fokig melegszik. HOL SÜL EZ MEG ??? De ha van pénzed egy 50k-s házra, lesz pénzed egy normális AIO vízre és máris nem megy 50-60 fok fölé. És még húzhatod is a K-s CPU-t, hogy intel fronton maradjak. Elképesztő ez a hőfokvergődés amit itt leműveltek. Vagy halk lesz a gép és picit melegebb, vagy hangos de hűvösebb. Ennyi. De nem fog megsülni! Ha meg tuningolsz, akkor vegyél is hozzá rendes hűtést, nem véletlen nem mellékel a gyártó a K-s CPU mellé semmit, mert majd a vevő megoldja pénztárcája és igényei szerint.

    " Ha a jól szellőző házamban hűtőbordával is fel tud menni 60-65 fokig az nvme ssd-m, akkor ahogy olvasom ebben a fos házban lehet elérné azt a hőfokot, hogy szépen el kezdené lassítani magát, "

    Akkor nálad van a hiba, nálam a Samsung 970 Pro, ami a tesztekben hűtés nélkül felment 92 fokig, az nálam hűtéssel (Maximus Gene XI NVME kártya amit gyárilag adnak hozzá) nem megy fel 45 fok fölé stress teszt alatt. Átlagos használat melett 30-35 fokon elvan.

    Szóval semmi baj nincs ezzel a házzal, csak megy a fanyalgás ezerrel. :R

    PEACE!!!

Új hozzászólás Aktív témák