Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vistaboy

    veterán

    válasz nuke7 #3 üzenetére

    1: Elnézést, kimaradt, pótolom, az eredeti hűtő egy AORUS ATC700 volt. :)

    2: Idézem: "Szeretnék némi RGB világítást a gépház belsejében, de azért azt nem akarom, hogy karácsonyfaként ragyogjon. Így hát olyasmit kerestem, aminek az oldallapján át lehet látni a konfigot (és az RGB-t), viszont a többi része zárt és hangszigetelt, hogy minél halkabb legyen. "

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz varga.tamas #2 üzenetére

    Én is látok itt nap mint nap unalmasabbnál unalmasabb cikkeket, de tudok rá egy jó megoldást: Ha nem érdekel, nem kell elolvasni és kész. Még senki sem sértődött meg miatta. ;) Amúgy meg, ha rendesen elolvastad volna, tudnád, hogy mindössze EGY (1) csavar feje sérült meg, és azt sem szándékosan "basztam szét", ahogy fogalmaztál.

    Vagy szerinted direkt cseszem szét a drága pénzen vett cuccokat? :F

    Mondtam, annyira meg voltak tépve a csavarok, hogy alig lehetett őket fellazítani. Miután nem sikerült és az az egy tönkrement, nem erőlködtem tovább. Szerencsére a hagyományos szereléshez - mikor nem alakítod át a ház belsejét - a kisebbekhez nem kellett utána nyúlni. Lejjebb akartam volna tenni az alaplap tartó keretet, de végül nem erőltettem, mert nem akartam tönkretenni a csavarokat.

    Az pedig hadd ne az én hibám legyen már, hogy a táp tartókeretéről olyan könnyen lejött a festék. Éppen csak hogy meghúztam a csavarokat. Ettől még simán visszaküldöm, elhiheted.

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz bitpork #13 üzenetére

    Van még pár, tessék:

    Amikor a GTX 980-at vettem.

    Mikor a Graphite 780T-t.

    Itt meg, mikor őt hoztuk, 4 hetes korában. Ma már 10 éves nagyfiú. :)

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz Banano #9 üzenetére

    Kinek mi. Nekem például egy telefon nem ér többet 30K-nál, míg mások tízszer ennyiért veszik őket. Nekem a gép ér meg mindenből tízszer annyit. :)

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz Aprósólyom #19 üzenetére

    Köszi, hogy így aggódsz értem, de felesleges. Én sem akarlak megbántani, de ez nagyon úgy hangzott, mintha egy pszichológus adna tanácsot a betegének... :U

    Azért szerintem itt még nem tartunk. :DDD

    Valóban sokkal többet költöttem már a gépre, mint bármi másra, de ettől nem tartom magam megszállottnak. Már 30 éve így élek, a PC mindig is fontos volt számomra, amikor csak tudom, fejlesztem, annak ellenére is, hogy jelentős anyagi hasznom még nem származott belőle, csak hobbi. Viszont a családnál és a munkánál nem fontosabb, nem fogok miatta elválni, vagy kirúgatni magam melóból és lezülleni.

    Peace. :)

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz ilyen_85 #29 üzenetére

    "Ettől szerintem nem kell tartanod, szerintem ami nálam van ház arról már leszedték egy párszor én is legalább 10-szer, mert párszor le kellett venni amikor átraktam ezt azt máshová és mindig nagyon durván ragadt. Úgy kell letépni..."

    Nem tudom, nekem nem tűnik valami tartós megoldásnak, de azért remélem, hogy sikerül rámcáfolnia. Kiderül, ha legközelebb át kell raknom máshová. Amúgy használtban nem volt, néztem, nekem is eszembe jutott. Ha lett volna aprón Dark Base 900 Pro olcsóbban egy megbízható eladótól, akkor tutira onnan veszem meg.:)

    Egyébként - és egyúttal válaszolok (#28) Freiherr hoszzászólására is -, nekem először a Cooler Master Cosmos C700M tetszett meg, mert szerettem volna függőlegesen elhelyezni a VGA-t, csak sajnos az még a Dark Base Pro 900-nál is jóval drágább, 125K-ról indul. Ezért kénytelen voltam olcsóbbat nézni, mert már felette van annak a határnak, amit semmiképp sem adok ki egy házért, bármennyire is tetszik. Még így is drága, de a csendes működésért ennyit még beáldozok.

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz twollah1976 #31 üzenetére

    "Sose ertettem, hogy mi a francnak kell ellocsolni egy rakas penzt egy hazra ami semmit se ad az adott konfig teljesitmenyehez."

    Lehet, hogy nem lesz tőle több FPS-em DOOM alatt, viszont a füleimnek sokkal kellemesebb, hogy jóval csendesebb, mint a másik volt, pedig azóta már ebbe is került annyi ventilátor, mint abban volt.

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz Vesa #57 üzenetére

    A másik ház után ez ég és föld, annyira nincs hangja. Egyetlen dolgot hallani benne: a VGA kártyának a ventijeit állandóan 40%-on járatom, de ez is csak akkor hallható, ha odarakom a fülem a ház oldalához, mikor elindulnak. Utána már semmi hangja nincs.

    Erre egyébként azért van szükség - ez egy tipp mindenkinek, akinek zárt háza van -, mert ugye a VGA kártyámon félpasszív módban működnek a ventik, azaz amíg a GPU hőmérséklete el nem éri az 50°C-ot, addig nem kapcsolnak be. Viszont ez az 50°C arra már elég, hogy befűtsön egy zárt házban a többi alkatrésznek.

    Így, hogy folyamatosan 40%-on járnak a ventik a kártyán, a GPU hőmérséklete 25°C környékén mozog, ha elindítom a Diablo III-at, akkor pedig 45°C a maximum, amit mér az AORUS Engine. Ezzel sikerült nyernem pár fokot a gépházon belül is, hiszen ha nem sugárzik a hő a VGA hátsó takarólemezéről (backplate), jobban tud hűteni a CPU hűtője is. :)

    (#53) capulet75: Nekem hasonló elképzelésem volt a Corsair Graphite 780T-vel, csak valahogy nem jött át, plusz akkor még nekem is kék led mániám volt, így telepakoltam kék ledes ventikkel, plusz vettem egy led-csíkot is, de a végén már túl sok lett a jóból:

    Túl erősek lettek a led fényei, plusz a ventik szépen zúgtak még alapon is, ami játékok alatt ugyan elment, mert nem sokat hallottam belőle, de mivel mostanában keveset játszom, így nagyobb szükségem van a csendre. És bár végül sikerült viszonylag kevés bukással eladogatni őket (Két AF140-es ventim van még meg), megfizettem a tanulópénzt.

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz nuke7 #62 üzenetére

    Igen, normális esetben így kellene lennie, de sajnos egyelőre ahhoz, hogy optimális legyen a levegőáramlás a ház belsejében, alulra is kellene egy venti, ami fújja rá a levegőt a VGA-ra. Az elég lenne neki, hogy ne melegedjen fel. Viszont egyelőre nekem alul nincs semmi, majd ha lesz időm rá, átépítem, fentről az egyik 120-ast lerakom alulra, de ehhez a HDD-keretet is felülre kell tenni, ami azzal jár, hogy meg kell bontani hátul a kötegelést. Erre pedig csak hétvégén lesz időm, munka mellett nem.

    Amúgy meg nálam a 40% sem vészes, tényleg alig hallom a ventiket. Úgy akartam belőni, hogy elég legyen a fordulatuk játékok alatt is, de mellette elég halkan forogjanak, hogy windows alatt se halljam őket. Nekem 40%-nál van ez az érték. Bár lehet, hogy 30% is elég lenne, majd kiderül. Hétközben nincs időm méricskélni.

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz snecy20 #64 üzenetére

    Majd egyszer megnézem én is közvetlenül induláskor, lehet, hogy én néztem el valamit, vagy tényleg félremér az érzékelő (előbbire nagyobb az esély :P ). Most így fest a helyzet, csak sajnos az AORUS mérője nem jelzi a korábbi értékeket, így nem tudom, mennyi volt közvetlenül indítás után.

    Annyit tudok, hogy Diablo III alatt (közvetlenül utána) 50 és 60 fok közötti értékeket mutatnak az érzékelők, alaplap, proci, videokártya, chipset, szóval a főbb dolgok SiSoftware Sandra alatt.

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz Aprósólyom #66 üzenetére

    Semmi baj, értem, miért mondtad, nekem is van egy ismerősöm, aki szó szerint az ingét-gatyáját is a hobbijára költi, dolgozni meg nem nagyon akar. Én sem élek fényűzően (Tényleg sajnálok olyasmikre sokat költeni, amik nem feltétlenül szükségesek (A gép az. ;] )), de azért van melóm, van családom, és ha választanom kell köztük és a gép között, első a család, utána a meló, végül jöhet a gép. Ha nagyon meg leszünk szorulva, és közbejön valami hirtelen kiadás, akkor nem fogok sokat habozni eladni a gépet, viszont miután talpra állok, az első, amit veszek, az egy új PC lesz. :DDD

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz ncc1701 #70 üzenetére

    Csak tipp, de ugye, te nem Magyarországon élsz? :U

    Az én fizetésemből erre egy élet is kevés lenne, ha annyit félre akarnék tenni, amiből egy évig ellehetek, plusz még be is fektessek valamibe... nem vagyok én bróker, sajnos. A nyugdíjat meg lehet, hogy meg sem érem, kezdjük ott. Pláne, ha felemelik 65 évre (később 72-re), ahogy akarják. :(

    (#73) Aprósólyom: Elfogadnak olyannak, amilyen vagyok, mint ahogy én is olyannak fogadom el őket, amilyenek. Ennyi a titok. Tudjuk, mit lehet és mit nem. Odáig tutira nem fog fajulni a helyzet, hogy az utcára kerülünk, mert én megvettem magamnak az AMD Ryzen 7 3700X-et. :)

    Egyébként lassan tényleg be lehetne fejezni az anyagi helyzetem kielemzését, az égvilágon senkinek semmi köze hozzá, hogy mit veszek a pénzből, amit megkeresek. Örüljetek neki, hogy nektek van annyi, amennyiből minden megvan és még félre is tudtok tenni, én megelégszem a mostani helyzetemmel is. Nem mondom, hogy nem lehetne javítani rajta, de sajnos ahhoz kellene legalább még egy 0 a fizetési csekkem végére (vagy egy 1-es az elejére). :)

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz fisi #95 üzenetére

    A be quiet! szerintem nem is a játékosokat célozta meg ezzel a házzal, akiknek GTX 1080Ti szintű VGA és tuningolt CPU van a gépben... :) Én is azért vettem ilyet, mert mostanában már nem sokat játszok, és kellett a csend. Igaz, nekem is 1080Ti van, de nem akarom eladni, mert mindek adnám? Ha esetleg később jön egy-két játék, amihez erősebb VGA kell, oda még megteszi, akkor legfeljebb kinyitom az ajtót, játék közben meg nemigen fogom hallani a ventiket...

    Nyilván sok múlik a konfig egyéb összetevőin, illetve a szerelésen is. Ha jól van megoldva a szellőzés, akkor zárt házban sem forrnak fel a cuccok. Nálam például sokkal halkabb (zártabb) a Dark Base Pro 900 a Corsair 780T után, pedig most már ebben is 7 db. venti van. Ráadásul nekem is 1080Ti van a gépben, ami zárt házban, terhelés nélkül 30°C környékén van, de játékok alatt sem ment még 60-65°C fölé. Ha kinyitom az ajtót, akkor lecsökken pár fokot a hőmérséklete, ám akkor már picit kihallani a ventik zúgását, bár hozzáteszem, bőven zavaró szint alatt marad még így is.

    Jelenleg egyetlen apró "hibája" van a konfignak, ugyanis ha a felül lévő két 120-as ventik közül az egyiket leteszem alulra, hogy hűtse a VGA-t, akkor nem kell járatni a kártya ventilátorait, így még halkabb is lehetne. De azt a pár decibelt megéri, hogy akkor se melegedjen fel a kártya, ha épp nem játszok. (Mármint 50-55°C alatt nem kapcsol be, de a hő sugárzik felfelé, és ettől jobban pörögnek a CPU hűtői).

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz VIC20 #117 üzenetére

    Úgy értettem, hogy nagyjából 10 fokkal még lehet magasabb, ha igazán elkezd izzadni a VGA. Javítom.

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz VGYke #107 üzenetére

    Én annyit mondanék, hogy a Dark Base 900 Pro kuckóban iszonyat halk a konfigom, bár kétségtelenül kevésbé jó a szellőzése, mint mondjuk egy perforált előlappal rendelkező (mesh) háznak. Ez egyéni preferencia kérdése, hogy kinek mik az igényei. Nekem most fontosabb volt a halk működés, mint a szellőzés, na persze elfojtani sem akartam a ventiket, ezért nem vettem pl. elöl-hátul üveglappal borított házat, pedig akadt közöttük pár, ami tetszett.

    Így, most, kevés játékra, mellette főleg film és anime nézésre nekem így tökéletes. Persze vehettem volna olcsóbbat is, de én úgy voltam vele, hogy egyrészt már nem akarok egy darabig házat cserélni, másrészt minél halkabb, annál jobb, és ebben maradéktalanul megfelel.

    A géped alkotórészeiből kiindulva - amik úgy félmillió forint környékén vannak durván saccolva - neked biztos fontosabb most a játék, vagy olyan munkát végzel, amihez kell az erős CPU és GPU is. Ilyen konfighoz én személy szerint nem ajánlanám ezt a be quiet! házat, mert bár láthatóan nem gond a pénz, viszont a szellőzéssel lehetnek gondjaid.

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz capulet75 #130 üzenetére

    "...felesleges már a HDD, max ha ipari méretben tárolnék adatokat..."

    Nem kell hozzá ipari felhasználás. Ha 4K-s HDR filmeket nézel, amiknek átlagosan 60-70 GB a méretük, bizony elkél pár HDD. Ha pedig animés is vagy, ezt duplázd meg vagy kétszer. Én sokat torrentezek, töltök is fel animéket, egy 12 részes sorozat remuxban 90-100 GB, ha pedig több évados, akár fél tera is lehet egy torrent. Szóval én akkor is helyszűkében lennék, ha mind a négy vinyóm 10 TB-os lenne. :)

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

Új hozzászólás Aktív témák