Új hozzászólás Aktív témák

  • nakos

    senior tag

    válasz Jander #145 üzenetére

    1280x720-ban siman fogja vinni egy 45ezres vga-val feldzerelt pc a BF3-at, es sokkal szebb lesz mint a hiperlebutitott "hogy fusson" konzolos valtozat. En csak azt akartam mondani, hogy az x360 es PS3 grafikai kepesseget latva a BC2 alatt en nem varok semmi jot a BF3-tol sem. Amikor pl a fust olyan mintha egy 2006-os jatekkal jatszanek. De leginkabb az elmosodott reszletek, es a reces elek azok ami nalam igy mar 2012 fele kiabranditoak. Persze megegyszer mondom, nem szidom a konzolt, 2005-ben jelent meg az X360 csodakra az sem kepes. Amire utaltam hogy irgalmatlan gyorsan ki kellett volna mar dobni egy uj konzolt nem meg 2 evet vakarozni... Nem hiszem el hogy ennyire bonyolult lenne a gpu-t es a cpu-t kicserelni igy lassan 5 ev elteltevel. Miert van az hogy mobil GPUkat a gyartok kb evente kidobnak, itt meg majd nagy kegyesen 2013-ban azaz 8 ev utan raszanjak magukat a cserere?

    Valasz egyszeru: profit optimalizalas. Nem a PCseket kell szidni mert azok egy resze anyagilag megteheti es fejlesztenek, es ennek okan ertelemszeruen varnak, kovetelnek is a fejlodest. De a konzolosok mit csinalnak? Raultek a piacra. Legyartjak a konzolt, ami az elso evekben veszteseges (fejlesztesi koltseg magas, alapanyag draga) majd ameddig tudjak kihuzzak a termek eletpalyajat. Miert? Mert nekik mamar egy X360 legyartasa filleres tetel, a lebutitott tomeg meg igy is megeszi a programot - es elfogadja hogy 15ezer forintert olyan grafikat kap mint 3-4 evvel korabban. Nekem ez nehezen elfogadhato. De latom a tomegnek igen, ezert tartunk itt. Ha sokan lennenek ezen az oldalon a konzolgyartok is ra lennenek kenyszeritve hogy kiszolgaljak az igenyeket.

    Pl egy kicsit nagyobb verseny, tobb gyarto nagyon nem artana a piacnak es a fejlodesnek. Nezd meg az Iphone-t. Minek dobnak ki evente uj modelt? Es evente ugrasszeru fejlodessel? Ulhetnenek azok is meg az iphone 2-esen ergonjo az a tomegnek. Hasonlo elgondolassal mondom en hogy a konzolgyartok is 3 evente minimum dobhatnak ki az uj verziot.

    Sajnalom hogy ez kimarad...

Új hozzászólás Aktív témák